La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 675 Culés

5

Kto Waszym zdaniem z trenerów naszej kadry w ciągu ostatnich 20 lat był najlepszy?



Obecnego Nawałkę bronią wyniki, aczkolwiek trafił na świetną generację piłkarzy, na czele z Robertem Lewandowskim zajmującym 4 miejsce w plebiscycie Złotej Piłki. Jednakże za wyjątkiem meczów z Niemcami, nie mierzyliśmy się tak naprawdę z przeciwnikami z najwyższej półki



Engelowi należy się szacunek za to, że po 16 latach wprowadził w świetnym stylu Polskę na mundial, aczkolwiek tam już nic nie osiągnął.



Kadra Janasa również grała na mundialu bez większych sukcesów.



Leo Beenhakker zaś po raz pierwszy w historii doprowadził Polskę do finałów ME. Odmłodził kadrę, dał grać piłkarzom nieznanym szerszej publiczności. Kadra grała atrakcyjnie dla oka. Jednakże brak wyników na ME oraz nieudane kolejne eliminacje.



Może ktoś inny? Są jeszcze Piechniczek, Smuda, Fornalik, Boniek, Wójcik



Moim zdaniem Beenhakker, gość naprawdę nie miał łatwego zadania, a wycisnął z drużyny ile się dało;) kto wie ile by osiągnął mając do dyspozycji takich zawodników, jak dzis ma Nawałka

2

@dorkizos Z całym sentymentem do Leo jednak Nawalka. Dwa razy dotarł do głównej imprezy, jedna kończąc na 1/4 finału, teraz patrzymy w przyszłośc z uśmiechem odnośnie MŚ. Potencjał kadry nic mu nie ujmuje moim zdaniem. Pozdrawiam!

2

@domisiek114 Na szybko zrobiłem małą analizę - wziąłem pod uwagę liczbę meczów rozegranych pod wodzą danego trenera i policzyłem ilość "punktów" przypisując za zwycięstwo 3 pkt, za remis 1 pkt, za porażkę 0 pkt.

Pod uwagę brałem tylko trenerów wymienionych niżej.

Pod względem średniej ilości pkt na mecz klasyfikacja wygląda następująco:

1. Janas - 1,94

2. Wójcik - 1,92

3. Nawałka - 1,87

4. Engel - 1,69

5. Beenhakker - 1,68

6. Smuda - 1,57

Statystyka jest g. warta, ale to tak w ramach ciekawostki

0

@dorkizos warto jeszcze zaznaczyc, ze dotarcie na Euro w czasach Benhakkera, a dotarcie na Euro w czasach Nawalki to dwie rozne bajki. Liczba zespolow na Euro wczesniej to bylo tylko 16 a pozniej sam turniej to byly od razu pojedynki z gigantami.

Grupy takie jak Portugalia -Niemcy - Holandia - Dania i tylko dwie ekipy wychodza

Wyjatek rok 2012 i fart z grupa, ale niewykorzystany.

Z punktu widzenia porownania Euro do Euro nalezy patrzec raczej ze Nawalka dotarl z ekipia jedna runde dalej niz Benhakker z Polska.

2

@mekston Jak najbardziej się zgadzam!

Euro, przez zwiększenie liczby druzyn i zmiany przepisów, straciło na prestiżu... przy 24 druzynach i mozliwosci wyjscia z grupy 3 ekip, brak awansu Nawalki do kolejnej rundy bylby po prostu wstydem, A w grupie mielismy takie druzyny jak slabe Ukraina i Irlandia Pln.

Wszystko dookoła sprzyja Nawałce i dlatego tak bardzo nie lubie zachwytów nad tym jaki z niego świetny trener. Nie umniejszam jego osiągnięć i tego, że mądrze prowadzi reprezentację, aczkolwiek mi nie imponuje

0

@dorkizos warto zwrocic jeszcze uwage, ze z grupy eliminacyjnej wyszlismy za Niemcami i wowczas moglibysmy grac w barazach i roznie trafic.

na EURO bylismy blisko odpadniecia ze Szwajcaria (rzuty karne decydowaly o dalszym awansie) i wyjatkowo blisko wyeliminowania Portugalii (znowu rzuty karne)

Aczkolwiek duzy plus dla Nawalki, ze w dluzszym okresie prowadzi kadre bez wiekszych wpadek (mozna sprzeczac sie o ciut za wysoka porazke z Danią,)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?