- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 897 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
59 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 897 Culés
4
Już za tydzień rozpoczyna się nowy sezon skoków narciarskich! I to ten szczególny, bo z igrzyskami olimpijskimi. Kto waszym zdaniem będzie bił się o kryształową kulę i o złoty medal na io? Ja mam przeczucie, że Kk wygra Wellinger. Jedynie musi popracować nad równymi skokami. W tamtym sezonie była przepaść między tym co skakał podczas TCS a tym co skakał od końca stycznia do końca sezonu. Drugie miejsce zajmie Kraft, a trzecie Maciek Kot. Liczę, że to będzie jego sezon. W tamtym roku miał wahania formy, potrafił wygrać z trzech konkursów dwa, a w następnym wypadł poza pierwszą 10. Mam nadzieję, że już ustabilizował formę i pokusi się o kilka zwycięstw, w tym może na inaugurację? Kto wie... Co do igrzysk to myślę, że tak ja je zdominował 4 lata temu Stoch tak teraz je zdominuje Kraft. Ale w drużynówce głównym faworytem jesteśmy my. Ciekawi mnie też forma właśnie Kamila Stocha, bo w maju stuknęła mu już 30. Liczę na dobry sezon w wykonaniu Polaków. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ obstawiam że znajdzie się Stoch i jak już wspomniałem Kot. Żyła i Kubacki mam nadzieję, że poza drugą dziesiątkę nie wypadną. Oczywiście to takie moje luźne przemyślenia, wszystko zweryfikuje forma skoczków. Z czasem zobaczymy jak to będzie :D
1
@Wossi61FCB Wydaje mi się, ze Kraft nie będzie taki silny jak rok temu. Skoki narciarskie to wyścig techniczny, a Austriakowi zabrali właśnie możliwość ubierania wieloczęściowej bielizny, a w środowisku mówi się, ze przy jego bardzo niskim nawet jak na skoczka wzroście to właśnie ona mogła być decydującym faktorem rok temu (nie opisze ci jak, nie jestem w tym ekspertem). Dlatego nie będzie można mówić o dominacji
W tym roku moim zdaniem rozegra się wszystko między „starym” Prevcem - poprzedni sezon to wg mnie jednorazowa wpadka, a to jest chyba największy talen w świecie skoków, Kraftem, Wellingerem, Ajsenbiślą (jak to mawia Szczesny), Tande oraz Polakami - nie pisze nazwisk, bo wg mnie cała nasza pierwsza czwórka ma olbrzymie szanse żeby namieszać. Po sezonie letnim trochę wątpię w Stocha, ale skoro on z uśmiechem na twarzy mówi ze jest Ok, to mu wierze. Kot to perfekcjonista, idealny zawodnik technicznie, jeśli utrzyma dyspozycje z poprzedniego sezonu widze go na podium na małej skoczni. Żyła jest nieobliczalny, a Kubacki latem wyglądał, ze w końcu normalnie wychodzi z progu. Z reszta, on tego lata zrobił to, co Kot rok temu. Ale to skoki i zawsze ktoś może wyskoczyć jak Filip z konopii
Poza tym, liczę ze jakiś młody talent (np Muranka ;-)) wyskoczy i będzie bił się o miejsca na IO z Hulą i Ziobro.
0
@oleka222 Wellinger, Kraft, Tande, Peter Prevc, Domen Prevc (jego formy jestem szczególnie ciekaw, podobno nie dostał powołania na zawody w Wiśle), Kot, Stoch czy nawet Eisenbichler. Lista kandydatów jest długa, wszystko będzie zależało od formy i od nastawienia psychicznego. Nie wiem jak to z Kraftem jest, ale skoro mówisz, że przez te zmiany ma gorzej skakać no to dobrze, bo on był chyba największym rywalem Polaków :D
0
@Wossi61FCB Ciężko oceniać kto i na co ma szansę jesli się nie wie kto w jakiej dyspozycji jest. Skoki narciarskie to specyficzny sport, w jednej części sezonu dominują jedni by po TCS dominowali inni. Sądzę jednak że mocni będą ci co byli w zeszłym sezonie mianowicie Kraft, Hayboeck jakiś Norweg i Wellinger. Co do Polaków to ciężko powiedzieć jak będą skakac zimą, to zawsze jedna wielka niewiadoma. Podniecenia z wyników letnich,.które nijak się mają do zimy. Pożyjemy zobaczymy.
1
@Wossi61FCB Wellinger ma papiery na mistrza, 22 lata i ogromny potencjał. Po za tym pewnie ci sami co w zeszłym sezonie, Kraft, Prevc, Stoch czy Andre Tande będą walczyć o najwyższe miejsca. Może Freund albo Schlierenzauer powrócą do pełni formy. Polacy pewnie będą wysoko, liczę na Stocha I Kota w pierwszej 10, Żyłe w pierwszej 20 (choć liczę po cichu na pierwszą 10), a Kubackiego w okolicach 20 miejsca. Fajnie by było gdyby "wyskoczył" jakiś młody talent.
Niepokoi mnie Stoch, myślę, że będzie walczył o Kryształową Kulę, ale jednocześnie może słabo skakać. Z jednej strony myślę o tych medalach w 2014 i KK, a z 2 o braku formy. Jednak liczę na conajmniej podium Kamila, a najbardziej na zwycięstwo choć konkurencja będzie ogromna.
0
@BarcaFan02 Morgenstern już nigdy nie wróci na skocznie, Freund jeszcze trochę nim wyleczy więzadła :)
0
@oleka222 Chodziło mi o Gregora Schlierenzauera, pomyliłem go z Morgensternem :)
0
@Wossi61FCB Oby Polacy utrzymali formę z tamtego sezonu :) Co do reszty to myśle że bracia Prevc ( oby Peter) namieszają,austiacy to pewnie Kraft i jego kolega z trudnym nazwiskiem ;) Fround ma znowu kontuzje więc Eisenbischler i Fraitag może ktoś młody.Już się nie mogę doczekać.Oj i bardzo bym chciała powrotu do świetnej dyspozycji Gregora :)
0
@Lola120 Feitag mial zeszły sezon słaby, zobaczymy jak w tym. Z Austriaków to oprócz Krafta w gronie faworytów widziałbym Schlierenzauera i Hayboecka. Z Polaków to wielka niewiadoma Kamil Stoch i miejmy nadzieję coraz lepszy Maciek Kot :))