La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1673 Culés

8

Fekir w tym sezonie:
- 40,3 podania na mecz;
- 84,4% celności;
- 2,0 długiej piłki na mecz;
- 2,2 kluczowego podania na mecz;
- 3,9 udanego dryblingu na mecz;
- 3,5 wywalczonego faulu na mecz;
- 2,9 oddanego strzału na mecz;
- 2,9 interwencji defensywnej na mecz;
- 2,3 popełnionego faulu na mecz;
- 15 występów, 1203 minuty, 12 bramek, 3 asysty;
- średnia ocena 8.20 według Whoscored.

Według transfermarkt rozegrał dla pierwszej drużyny Lyonu 128 spotkań. Strzelił w nich 46 bramek i zanotował 32 asysty.
Pozycje, na których występował:
- ofensywny pomocnik, 54/25/19 (mecze/bramki/asysty);
- wysunięty napastnik, 40/18/13;
- prawy napastnik, 8/0/1;
- lewy napastnik, 6/0/1;
- pozycja nieokreślona, 20/3/0.

Zawodnik na pewno klasowy. Wrócił do wielkiej gry po kontuzji kolana. Jeszcze niedawno mówiono na niego "nowy Zidane". Drybling, zwinność, błyskotliwość, bramkostrzelność, wszechstronność. Wszystko, czego można wymagać od największych. Jedyne co mnie do niego zniechęca, to fakt, że jest lewonożnym ofensywnym pomocnikiem, więc nie wiem czy na boisku nie kolidowałby z Messim.

0

@hen0x Mógłby grać jako prawo skrzydłowy i raz na jakiś czas wymieniać się z Messim. Dla mnie opcja nr 2 zaraz za Coutinho.

0

@hen0x ,,Ewentualny transfer Feikra, to debilizm. Gość jest w Lyonie odbiciem Messiego. Lewonożna mieszkanka ofensywnego pomocnika z napastnikiem. Nie ma szans, żeby oni razem występowali w jednej drużynie. Przypadek podobny do Leo i Dybali w reprezentacji Argentyny.'' :P

Fajny zawodnik, ale ja się zgadzam z poprzednią Twoją opinią. On na boisku porusza się w strefach Messiego. Widziałem z 4 mecze Lyonu w tym sezonie no i naprawdę taka gorsza wersja Leo. Jedna rzecz, która mi się rzuca w oczy u niego to niestety brak szybkości. Przyspieszenie ma naprawdę marne więc rajdy w stylu Messiego zdarzają mu się rzadko. Tak więc ze względu na ten jego brak dynamiki nie widzę go na prawym skrzydle. Jako lewy ofensywny pomocnik to też ciężko nie mając prawej nogi. Tak więc według mnie nie ma dla niego miejsca w Barcelonie. Podobny przypadek jak Griezmann czy Dybala, ale tańszy. Z tym, że tych dwóch grało już z najlepszymi na najwyższym poziomie, a Fekir pyka w słabej Ligue 1. Do tego trzeba pamiętać o tym, że raz zerwane więzadło w kolanie to niestety już nie to samo. Nie wiem czy ryzykowałbym kupno zawodnika po takiej kontuzji.


1

@Granto No moja opinia się przecież nie zmieniła. Napisałem dokładnie to samo, co wtedy. Aby ująłem to łagodniej. Nie widzę dla niego miejsca, bo Leo i tyle.

Lewego pomocnika do formacji 4-4-2 raczej się z niego nie zrobi. Ewentualnie można by go (podobnie jak Griezmanna) wcisnąć do jakiegoś 4-3-1-2. No ale co wtedy z Dembele? On przyszedł po to, żeby grać, a nie siedzieć.

Jedyna rozsądna opcja, to zrobienie z Fekira zmiennika dla Leo i Suareza. Wszak może zagrać jako i podwieszony i jako wysunięty napastnik. Tylko on nie będzie kosztować 40 milionów, a pewnie przynajmniej jakieś 60. Wydaje mi się, że za te pieniądze można być mieć kogoś, kto bardziej wygląda na następcę Suareza.

Moje stanowisko się nie zmienia: Coutinho, albo cholera wie co.

No chyba, że Valverde ma jakiś inny pomysł na drużynę i będzie chciał odejść od 4-4-2.

Teoretycznie można zestawić 4-2-3-1 z Leo na prawo, Fekirem w środku i Dembele na lewo. Nabil wykonuje całkiem sporo pracy w defensywie, więc może by na tym pressing/destrukcja aż tak bardzo nie ucierpiały.

Nie wiem, zobaczymy jak się to rozwinie,

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?