La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1043 Culés

konto usunięte

1

Pytanie do osób orientujących się w kodeksie pracy i nowych ustawach. Chodzi mi o to, że w marcu tego roku wchodzi zmiana, dzięki której wszyscy, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę (NIEZALEŻNIE od stażu pracy) będą mieć 26 dni urlopu.

Czy w związku z tym, zmiany te obowiązywać będą już od bieżącego roku? Czy w najbliższe wakacje będzie można sobie wziąć urlop o 6 dni dłuższy?

konto usunięte

0

@LuisSalvano Poważnie mówisz?

konto usunięte

0

@Wawrzyszewski Tak. A to nie słyszałeś o tym jeszcze?

konto usunięte

0

@LuisSalvano Pierwsze słyszę, ale jeśli to prawda to zaraz szukam.

konto usunięte

0

@Wawrzyszewski Nowy kodeks pracy - zmiany w urlopach
Jak wyjawił wiceminister zmiany w Kodeksie pracy mają iść w kierunku uelastycznienia okresów urlopowych oraz zmian w systemie premiowania. I tak zgodnie z propozycjami zespołu urlop, jaki nabywany jest przez pracownika w danym roku kalendarzowym w tym samym roku będzie musiał być przez niego wykorzystany. Skoro urlop ma służyć wypoczynkowi i regeneracji, nie można go przekładać na rok następny – z takiego założenia wychodzą pomysłodawcy zmian.

Kolejną zmianą ma być ujednolicenie długości urlopu wypoczynkowego dla wszystkich pracowników. Obecnie pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę przysługuje 20 lub 26 dni urlopu w ciągu roku (w zależności od stażu pracy). Po zmianach każdemu przysługiwać będzie 26 dni. Dodatkowo będzie możliwość wydłużenia urlopu w układzie zbiorowym w danym przedsiębiorstwie. Nie ma jednak obaw, by czas urlopu został zmniejszony.

M.in. tutaj masz o tym:
http://www.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/wiadomosci/od-2018-roku-nowe-przepisy-kodeksu-pracy-jakie-czekaja-nas-zmiany-w-prawie

konto usunięte

0

@LuisSalvano A to już podpisali tę ustawę? Czy jeszcze nie? To jest pewne?

2

@LuisSalvano W końcu wróci sprawiedliwość. Czym różnię się od pracownika, który pracuje 5 lat dłużej ode mnie i ma 6 dni wolnego wiecej, a wykonuje dokładnie tą samą robotę co ja? Niczym. Każdemu należy się 26 dni i to jest zmiana na plus.

konto usunięte

0

@Wawrzyszewski Tak, ma wejść w życie w marcu. Tylko nie wiem, czy obowiązywać będzie od tego roku, czy przyszłego. Teoretycznie to na zdrowy rozsądek - w tym roku.

0

@Wawrzyszewski Do marca komisja kodyfikacyjna ma czas na przygotowanie nowego kodeksu pracy.

0

@Lisek Tym się różnisz, że trzeba najpierw trochę pozapieprzać żeby zasłużyć na urlop, a nie się byczyć od razu :D Kończąc normalnie szkołę średnią i chociaż licencjat wystarczyło pracować raptem dwa lata żeby uzyskać ten "bonus" więc już bez przesady z tym brakiem sprawiedliwości

0

@Bykunn Zapieprzam od 3 lat i 20 dni to trochę za mało. Zwłaszcza, że połowe tego planuje pracodawca.

0

@Lisek To co to za robota gdzie Ci pracodawca planuje urlop lol, trochę kiepsko. A kończyłeś średnią i studia ? To jest 8 lat stażu pracy

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?