La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1000 Culés

konto usunięte

1

Dzisiaj medale rozdano również w konkursie skoków narciarskich panów na skoczni normalnej:

1. Andreas Wellinger (Niemcy) - złoto
2. Johan Andre Forfang (Norwegia) - srebro
3. Robert Johansson (Norwegia) - brąz

Kamil Stoch i Stefan Hula tuż za podium na 4 i 5 miejscu.
Dramatyczny konkurs - wiem, że to wszystko wiecie ale nie mogłem pisać wcześniej bo musiałem nieco ochłonąć.
Bardzo szkoda chłopaków, a szczególnie Stefana - ile razy jeszcze... tak blisko, a tak daleko.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Showman Stoch już swoje zrobił, jednak fakt szkoda tej szansy tymbardziej, że prowadzili po pierwszej serii. Pozostaje liczyć na lepsze wiatry...

3

@Showman Robert Johansson zmienił barwy narodowe?

0

@Showman Akurat Stefan przeżywa 1 z najlepszych okresów w karierze, bardziej można mówić, że Kamil zawiódł.

konto usunięte

0

@Showman Jakim cudem odjęto mu, aż tyle pkt za wiatr ? nie wierzę, że nagle tak się zmieniły warunki...Spierd.... im się commodore chyba co liczy pkt bo innego wytłumaczenia nie widzę.

konto usunięte

0

@Lola120 Zamiast zadawać głupie pytanie doczytaj do końca - wszystko jest wyjaśnione.

0

@Showman Kolego spokojnie tylko taki żarcik xd Przecież czytałam :) Usunęłam żeby obyło się bez problemów :)

konto usunięte

0

@daniel32778 Ja nie mówię, że Kamil i Stefan zawiedli ale konkurs dramatyczny był... ogólnie ciężko cokolwiek pisać bo o ile Kamil serio uważam, że mógł skoczyć lepiej to jak Stefan nie zdobył dzisiaj medalu to nie wiem - nie mam pojęcia jak oni to policzyli.

konto usunięte

0

@ksobi Wiatr był dość mocny, nieco zmienny co pokazał "minus" u Kamila Stocha ale serio także w to nie wierzę - Stefan skakał tutaj tak dobrze i nagle przy takiej wichurze pod narty i sporą przewagą po 1 serii do zdobywa medalu?
Zawsze daleki byłem od teorii spiskowych ale po prostu w to nie wierzę.

0

@ksobi Warunki moga sie zmienic o wiele szybciej na jeszcze gorsze, oglądasz skoki od dzisiaj?

0

@Showman Glowa nie wytrzymała i tyle, nie ma czego roztrząsać.

0

@Showman Też się zastanawiam jakim cudem Stefan zajął 5 miejsce wałek jak nic

konto usunięte

0

@jakkku89 Tak dzisiaj widziałem pierwszy raz i jakby na pasku info nie było napisane, że to skoki to nie wiedziałbym co to...

konto usunięte

1

@jakkku89 Głowa? Nie sądzę - Stefan był pewny siebie jak nigdy, mówił, że nic się nie denerwował, a sam się dziwił po skoku dlaczego tyle mu odjęli - ja nigdy nie jestem za teoriami spiskowymi ale tym razem ciężko uwierzyć w to, że jej nie było.

0

@Showman Nigdy nie wiemy co siedzi w glowie zawodnika i tyle. Hula nigdy nie byl na podium i jego 5 miejsce to i tak ogromny sukces.

0

@ksobi Mozna to wnioskowac po twoich komentarzach.

konto usunięte

0

@jakkku89 To, że Hula nigdy nie był na podium nie ma większego znaczenia - byli w historii IO/MŚ tacy skoczkowie, którzy zostawali mistrzami nie wygrywając zawodów PŚ, zajmując miejsc na podium czy będąc kompletnym no name-em - ja myślę, że FIS nie chciało "mniej znanego" skoczka na podium żeby nikt nie mówił, że stanął tam przez wiatr..., a przecież Hula skakał tutaj świetnie od samego początku.

konto usunięte

1

@jakkku89 Tak oczywiście zawodnik który wg komputera ma świetne warunki nagle skacze "tylko" 105,5 metra gdzie wcześniej w gorszych warunkach odleciał wszystkim... pomyśl logicznie

0

@Showman Takie niespodzianki wpływają tylko na korzyść fisu bo jest to ciekawe wiec teoria nic nie warta. A Wellinger nie skakal dobrze od poczatku? On zdecydowanie zasluzyl na złoto. Hula zepsuł skok i tyle, zdaża się każdemu a to tylko sport.

0

@ksobi A bo mało takich sytuacji bylo, że w lepszych warunkach gorzej skakali? Ogladasz skoki od tego sezonu? Pytam naprawdę.

konto usunięte

0

@jakkku89 Ja nawet nie mówię o złocie, a o srebrze czy brązie - nie wierzę, że Hula w 1 serii przy słabszym wietrze znokautował wszystkich, a potem z dużo lepszym wietrze i przewagę po 1 serii nie zdobył medalu - medal tutaj był tylko nie chciano żeby zrobił to Polak.

Już raz kiedyś wyrzucili Polaka z 1 miejsca (Marusarz), a teraz wyrzucili Stefana z podium i tak mówię to serio.

0

@Showman Prosze cię bo sie osmieszasz...
Komu to sie oplaca, żeby medalista nie byl Polak?
Syndrom oblężonej twierdzy mocno. Dziesiątki razy zawodnicy lepsi od Huli psuli drugi skok i tak tez sie stalo dzisiaj.

konto usunięte

0

@jakkku89 Zrozumiałbym jeśli Hula skakał w kratkę na tej skoczni. A on od początku skakał tu bezbłędnie. Dla Twojej wiadomości skoki oglądam od 2001 roku..

konto usunięte

0

@jakkku89 Nie wiem komu - słyszałeś o historii Stanisława Marusarza z MŚ z Lahti 1938?
Polak 5,5 metra dalej od Norwega - wszyscy byli pewni, że Marusarz mistrzem świata ale nie, panowie przy stoliku ustalili, że Polak nie może być mistrzem świata więc ustawili tak punkty żeby przegrał o 0,3 pkt.

Ośmieszam się? Adam Małysz też się ośmiesza? Stefan Hula powiedział, że on SAM NIE WIE skąd taki minus - ośmiesza się?
Wszyscy się ośmieszają bo uważają, że Stefana oszukali?
To trudno, możemy się ośmieszać ale Huli zabrano dzisiaj medal.

0

@ksobi To masz problemy z pamięcią...
A kto wygrał kwale? Na treningach Wellinger i Johansson dawali radę i zasłużyli na medale barfziej od Huli i Stocha. Forfang dwa równe skoki no i srebro. Nasi zawiedli i tyle. Po Huli sie spodziewalem ale, że Stoch bez medalu to nie. Zdarza się i tyle.

0

@Showman 1938? Osmieszasz sie jeszcze bardziej, podaj przyklady ze średniowiecza bo jak widać innych nie ma z blizszych nam czasów. Rozumiem, że normalnym jest uwazanie Malysza za boga w Polsce ale on tez jest omylny i jak widac mocno rozgoryczony porażką. Owszem zabrali, lepiej dysponowani rywale.

konto usunięte

0

@jakkku89 Pamiętasz TCS z sezonu 2011/12? Gregor Schlierenzauer był wtedy w świetnej formie i był największym faworytem tego turnieju.
Są przeliczniki za wiatr i belkę - konkurs w Oberstdorfie, Gregor zalicza "bulę" i co robi jury? Oczywiście puszcza jeszcze kilku skoczków i nagle robi RESTART 1 serii - zamiast po prostu obniżyć/podnieść belkę to robią sobie restart tylko dlatego, że Schlierenzauer zaliczył "bulę" i miał po całym turnieju, a to on miał wygrać ten TCS - przykład z bliższych czasów.
Oczywiście pewnie powiesz, że ośmieszam się bo akurat wtedy RESTAR mogli robić...

0

@Showman Jaki to ma zwiazek z Polakami? Owszem osmieszasz się. To kogo oni wkoncu wspierają? Niemcow, Norwegow, Austriakow a może Slowencow? Syndrom oblężonej twierdzy mocno. On mial wygrac no i wygral czemu porównujesz to do sytuacji w ktorej jak uważasz Hula miał nie wygrać?

konto usunięte

0

@jakkku89 Nie ma to związku z Polakami, a ma być? Ja mówię o jawnych oszustwach, a nie o Polakach - Gregor wtedy "MIAŁ WYGRAĆ" bo tak chcieli wszyscy - skoczył fatalny 1 skok (fakt, że warunki były loteryjne ale co z tego? Każdy miał tak samo) to zrobili RESTART mimo, że mogli podnieść belkę i jechać dalej - ustalili sobie przed turniejem kto ma wygrać i zrobili wszystko by tak było.
Przykład idealny ale jeśli go nie przyjmujesz to żegnam. Bez odbioru.

0

@Showman Dlaczego Hula miał nie wygrać? Nie widzisz roznicy pomiedzy tym, że ktos ma wygrać a ktos ma nie wygrać?

konto usunięte

0

@jakkku89 Widzę różnicę ale dlaczego Gregor miał wygrać skoro SPORTOWO zawalił skok?
To samo ze Stefanem - nie ma nazwiska więc nie mógł zdobyć medalu - proste.
Jeśli nie masz do powiedzenia nic sensownego to już nie pisz bo jeśli ktoś SPORTOWO zawali skok jak wtedy Gregor to nie ma żadnej różnicy w tym - spartolił skok to przegrywa, a oni specjalnego dla niego zrobili restart - jest tutaj duża różnica i SPORTOWO tamten turniej przegrał w pierwszym skoku - jeśli nie widzisz różnicy to dam ci przykład z piłki nożnej:

Barcelona vs Legia - Finał LM
Barcelona faworyt - musi ten mecz po prostu wygrać, nagle Legia strzela im bramkę w ostatniej sekundzie i prowadzi - gol jest oczywiście strzelony prawidłowo ale sędzia sobie nie uznaje bo po prostu UEFA uznała, że Legia wygrać nie może i zamiast kończyć mecz to zarządza dogrywkę... To tyle.

0

@Showman Gosciu masz ponizej 50 IQ? Jest roznica pomiędzy windowaniem kogos do zwyciestwa jak Gregora a uwzieciem sie na Hule... Wiesz, że to nie ma znaczenia dla nich kto wygra medal? Czym wieksza niespodzianka by byla to większy hype na kolejny konkurs. Nie rozumiesz jak to dziala i wyciagasz sprzeczne teorie. Im by sie oplacalo zwycięstwo Huli bo powstałby duzy szum.

konto usunięte

0

@jakkku89 No jest różnica i to duża - Gregor przegrał TCS SPORTOWO ale specjalnie dla niego zrobili restart, a nie powinni tego robić - czy karnego Błaszczykowskiego powtórzyli? Czy powtórzyli mecz Realu z Bayernem z poprzedniego sezonu?

Nie bo to było i minęło tak jak dzisiejszy konkurs w skokach na IO, a wtedy TCS zrobili od nowa mimo, że nie powinni... to jest właśnie ta różnica.
Równi i równiejsi - pamiętaj.

PS To tak jak z Realem i Barceloną - jak Realowi pomagają sędziowie to też piszesz, że nie prawda bo jaki mieliby w tym cel?
Pytanie retoryczne!

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?