La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1480 Culés

20

Ciekawostka co do dzisiejszego meczu dla tych co nie wiedzą ;)

Mianowicie czemu Eibar ma niebiesko-czerwone barwy?

Podczas wojny domowej w Hiszpanii, w latach 1936/39, miasteczko Eibar zostało zbombardowane przez hiszpańskich faszystów. Podczas odbudowy w mieście panowała bieda. Stąd też doszło do fuzji dwóch ówczesnych klubów (Deportiva Gallo i UD Eibarresa) przez co powstał Eibar Futbol Club - SD Eibar.

Pierwsze stroje nowo powstałego klubu były całe białe, następnie Rusznikarze występowali w koszulkach w biało-czerwone pionowe pasy, podobnych do tych w jakich dzisiaj występuje Athletic Club. W latach 1943/44 Federacja Gipuzkoi (Gipuzkoa to region, w którym znajduje się Eibar). postanowiła pomóc młodemu klubowi. Eibar otrzymał stare koszulki... FC Barcelony! Była to ogromna pomoc w trudnych czasach. Od tego momentu Rusznikarze wyróżniają niebiesko-czerwone barwy.

Źródło - Michał Ratajczyk / Stajnia Dissblastera :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?