La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1527 Culés

konto usunięte

3

Biathlon - bieg ze startu wspólnego:

1. Martin Fourcade (Francja) - złoto
2. Simon Schempp (Niemcy) - srebro
3. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) - brąz

konto usunięte

2

@Showman Świetna walka na finiszu Fourcade z Schemppem i na szczeście Francuz o pół buta wygrał:)

konto usunięte

0

@Barca1992 Szkoda Schemppa - taki bieg, a porażka o milimetry.
Francuz swoje złoto już wygrał więc wolałbym Schemppa dzisiaj - zasłużył.

Mimo wszystko najbardziej cieszy powrót na podium Svendsena. Coraz więcej mówi się, że to nie tylko jego ostatnie IO ale i być może sezon dlatego ten brąz smakuje na pewno świetnie - geniusz na swoim miejscu.

konto usunięte

1

@Showman Ani trochę nie szkoda mi Schemppa. Całe ostatnie okrążenie trzymał się za plecami Fourcade, nie dając mu ani jednej zmiany. Nie najładniejsze zachowanie, takie wożenie się na plecach lepszego, toteż cieszę się, ze Francuz zasłużenie wygrał

konto usunięte

0

@oleka222 To jest sport - szacunek do każdego ale walka - może Schempp miał jeszcze zatrzymać się przed metą i bić brawo wjeżdżającu metę Fourcade'owi?

Zachowanie normalne - rozgrywał ten bieg taktycznie. Wiedział, że nie może pójść na wymianę z Francuzem bo przegra więc "wiózł" się za nim i zaatakował na mecie - to jest NORMALNE.

1

@Showman " wiedział że nie może pójść na wymianę z Francuzem bo przegra". Cóż jak widać i tak przegrał a jego taktyka okazała się niezbyt dobra. Nieważne ile przegrał liczy się sam fakt. W biathlonie niezbyt jest mile widziane to jak zawodnik cały dystans wiezie się na drugim. To jest nawet uważane za brak fair play. Często jest tak że się zmieniają i to część tego sportu i tak być powinno jeśli dochodzi do sytuacji w której dwóch walczy o zwycięstwo.

konto usunięte

0

@barceloonka92 Fakt przegrał ale to było najlepsze co zrobił - nie wiem co wy macie za wymagania ale poza Johannesem Boe nikt biegowo nie wygra z Fourcade'm dlatego trzeba kombinować i to robił Niemiec.

Wy tak mówicie bo jesteście uprzedzeni do Niemców czy serio tak uważacie? Polaków też tak traktujesz?
Przypominam, że Polacy również tak biegają chociażby w Lekkoatletyce na 800 i 1500 metrów, a dokładniej Adam Kszczot i Marcin Lewandowski - oni biegają pół biegu na końcu stawki potem w połowie i zazwyczaj na ostatniej prostej atakują i wychodzą albo na prowadzenie albo podium - też uważasz, że zachowują się źle i mię fair play?

Jeszcze raz Wam wytłumaczę o co chodzi - Francuz biegł szybko, bardzo szybko i oprócz Boe ciężko komukolwiek jest się utrzymać za Francuzem - Schempp miał wchodzić przed niego żeby się po kilkunastu metrach zjechać? Bieg rozplanował świetnie taktycznie - przegrał ale widocznie nic więcej nie mógł zrobić bo Fourcade był po prostu lepszy.
Zrozumcie to zamiast dorabiać jakieś teorie tylko dlatego, że to Niemiec.
Gdyby zamiast Niemca był to Polak i wygrał na finiszu to pierwsi byście mówili o genialnej taktyce ale to Niemiec więc "narzekamy".

0

@Showman Jesli ktoś tu ma kompleks Niemców to ta osoba napewno nie jestem ja. Nie mam nic do Niemców i nie oceniam kogoś po narodowości. Wręcz przeciwnie lubię wielu Niemców w sporcie.

Ja oceniam zasady jakie panują w biathlonie a oglądam ten sport od ponad 10 lat. Wiem, że w środowisku biathlonowym nie sa mile widziane zachowania "wiezienia się na kimś", wiele razy było tak że ten pierwszy specjalnie zwalniał by ten drugi go wyprzedził, rywalizacja ale przede wszystkim fair play.

Co do lekkoatletyki to nie mieszaj jednego sportu z drugim bo to co innego, ja nie oglądam tego sportu więc wszystko mi jedno co tam się dzieje i nie wypowiem się na ten temat.

Wiem jak jest w biathlonie i wiele razy jest poruszany temat zmian na prowadzeniu by nie tylko jeden ciągnął i nadawał tempo. Taki urok tego sportu.

konto usunięte

0

@barceloonka92 A ja oglądam i Biathlon i Lekkoatletykę i powiem tak - wszędzie MILE widziane są zmiany na prowadzeniu ale wiesz co? To nie jest KONIECZNOŚĆ ani nie jest to nie fair play.

Jeśli już mówimy o zachowaniu fair play to możesz ewentualnie doczepić się do Fourcade, który na finiszu nieco przyblokował Niemca i Schempp musiał odskakiwać na drugi tor przez co wytracił prędkość - Schemppa się czepiasz bo nie dając zmian zachowuje się nie fair play ale Fourcade już nie?
No to serio, nie masz kompleksu Niemców.

Poza tym, DLACZEGO nie rozumiesz tego, że Schempp BIEGOWO nie ma szans z Fourcade? Miał biegnąć wypruwając sobie flaki tylko po to żeby ktoś taki jak ty i ten wyżej mogli uznać gest fair play? Nie, on zachował się normalnie - nie dawał zmian bo nie miałby inaczej szans walki o złoto, ostatecznie przegrał ale wykonywał swój plan nałożony przez trenerów.

0

@Showman A ty się plujesz jakby niewiadomo co się działo. Wes gościu wyluzuj bo nakręciłes się. Myślisz że jak napiszesz coś z dużej litery to będzie to okazale wyglądać? Otoz nie. Ja mam swoje zdanie na ten temat, a jeśli mówisz o tym że Francuz przyblokował Niemca to co powiem, że to lider ma pierwszeństwo i jeśli on jedzie pierwszy to wybiera sobie tor jazdy a ten drugi musi się dostosować. Chciał się wieść na nim to potem musiał tańczyć jak mu Francuz zagrał taka oto zasada.



Jak widać dla mnie i kolei wyżej są wazniejsze wartości niż sama rywalizacja zwłaszcza na imprezie typu Igrzysk. Koniec tematu.

konto usunięte

0

@barceloonka92 Dla Ciebie najważniejsze powinno być nie robienie błędów, a potem wartości, których nie rozumiesz.
Schempp nie zrobił nic złego żeby mówić o "jakiś" wartościach - to ty rzucasz się na kogoś bo nie wyszedł na prowadzenie... Śmieszne.

0

@Showman Przyczepiasz się do robienia błędów bo już nie masz argumentów. Typowe. Błędy są bo słownik płata figle ale tobie chyba trzeba to napisać bo inaczej się przyczepisz do takich pierdół.
Wyobraź sobie, że każdy może mieć inny pogląd na pewne sprawy i nie zawsze musi ten pogląd zgadzać się z twoim.

konto usunięte

0

@barceloonka92 Możesz mieć poglądy jakie sobie chcesz ale ty zarzucasz Schemppowi coś czego nie zrobił bo albo jesteś do niego uprzedzona albo po prostu wielka fanka Fourcade'a, która myśli, że każdy biatlonista będzie zatrzymywał się przed metą, przepuszczał Francuza i z ukłonami bił mu brawo i dopiero potem sam minąłby linię mety - nie tak nie będzie, sport, fair play ale generalnie walka - to jest ich praca, a nie zabawa - jeśli tego nie rozumiesz to trudno.

Obaj panowie pogratulowali sobie na mecie bardzo ładnie - nikt do nikogo nie ma żalu (na trasie rywale, na mecie przyjaciele/koledzy) tylko Tobie nie pasuje, że Niemiec postawił się Francuzowi... postawił sportowo oczywiście.

0

@Showman W którym miejscu napisałam ze miał dać Fourcadowi wygrać i poczekać aż przekroczy linie mety? Wes człowieku czytaj ze zrozumieniem. Rozmowa cały czas dotyczyła biegu po 4 strzelaniu aż do mety i tego ze się na nim wiózł a ty wciskasz tu nagle wątek mety. Czy ktokolwiek wspomniał o walce na mecie?! Pokaż mi takie zdanie gdzie tak napisałam. Cały czas pisałam o sposobie w jakim się wiózł na nim a nie o tym co było na mecie, tam każdy walczy jak chce.

konto usunięte

0

@barceloonka92 Schempp wiózł się za Fourcade'm ponieważ nie jest tak dobry biegowo jak Francuz i gdyby biegł szybciej niż potrafi to by się zajechał raz dwa - serio tego nie widzisz?
Z tego wynika, że chciałaś by Niemiec wyszedł przed Francuza by się zajechał i Francuz wygrałby na luzie, a tak przynajmniej piękna walka na finiszu.

Nie dorabiał do tego żadnych teorii i się nie kompromituj.
Walka była fiar play - jedynie Francuz nieco zblokował Niemca na finiszu ale ja się nie czepiam bo uważam, że nie zrobił tego specjalnie, a tak po prostu wyszło gdy walczyli ile sił w nogach.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?