La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 879 Culés

konto usunięte

0

Karczewski: Nie będę kandydował na prezydenta Warszawy

Czyli kandydatem na prezydenta stolicy będzie Jaki albo Dworczyk. Co ciekawe, nie wiedziałem o tym wcześniej, że PiS w przypadku wygrania wyborów w Warszawie będzie miało zamiar odbudować Pałac Saski i Pałac Bruhla, które zostały wysadzone przez Niemców w 1944 roku.

0

@Delolen Korwin Mikke także zapowiedział że będzie kandydował.

konto usunięte

3

@Delolen I w Warszawie wszędzie będą pomniki Smoleńskie.

konto usunięte

1

@Avada Kedavra Od dobrych kilku lat słyszę, że wszędzie będą pomniki a póki co widziałem tylko jeden.

0

@Delolen Podobno już za czasów Lecha Kaczyńskiego planowano odbudowę tych pałaców jednak po dojściu do władzy przez HGW i PO odrzucono te inwestycje jako zbyt kosztowne.

1

@Wawrzyszewski Nie mają władzy to nie mogą ich przeforsować. Jak będzie prezydent z PiS to jego pierwszą decyzją będzie lokalizacja kolejnych pomników. Chyba, że do tego czasu MON przejmie ustawą kolejne tereny "ze względu na ich ważną rolę w strategii obronnej stolicy" i postawi tam pomniki decyzją wojewody.

0

@mkord Prezydent nie wystarczy, potrzebna jest również większość w radzie miasta.

0

@MateoRenzi Przecież wybory samorządowe też będą, jak ludzie wybiorą ich prezydenta, to przełoży się to też na wynik w samorządach.

konto usunięte

0

@Wawrzyszewski Nawet u mnie w Rzeszowie przed urzędem Marszałkowskim stanął pomnik Smoleński, mimo że moje miasto nie mialo nic wspólnego z ofiarami wypadku.

konto usunięte

0

@Avada Kedavra I Gdzie jeszcze?

0

@mkord Yyyyy przecież wybory na prezydentów miast i rad miejskich odbywają się równocześnie i są to właśnie wybory samorządowe. Nie za bardzo wiem co masz na myśli pisząc "wybory samorządowe też będą". Owszem wyniki z pierwszej tury prezydenckiej mogą mieć odzwierciedlenie w wyborach do rad miejskich ale nie muszą;)

0

@MateoRenzi Wiem, że wybory są równocześnie. Chodziło mi o to, że na ogół wygrywa prezydent/burmistrz z tej samej frakcji, która uzyskuje też większość w radach.

0

@mkord W zasadzie tak, ale są odstępstwa od reguły;) Moim zdaniem PiS nie zdobędzie Warszawy ani w radzie ani w postaci prezydenta. Nawet jeżeli uzyska bardzo dobry wynik w radzie miejskiej to będzie on niewystarczający do rządzenia ponieważ PO i inne komitety zawrzą koalicję. Co do prezydenta też nie ma szans ponieważ w drugiej turze większość komitetów poprzez Trzaskowskiego.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?