La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1215 Culés

1

Patrząc na doniesienia mediów w kontekście wypożyczenia Miny no i niewiadomą w sprawie Digne to najlepszym rozwiązaniem jest kupno Lucasa Hernándeza i De Ligta. Francuz który może grać zarówno na lewej obronie jak i na środku obrony. Piłkarz lewonożny taki zmiennik Alby i Umtitiego. Verma jak grał to spisywał się świetnie ale dalej wiemy jak to jest, belg ma ogromnego pecha. Holendra musimy zdobyć czy teraz czy za rok bo to będzie piłkarz na lata, który już imponuje swoją grą.

1

@VamosGirl No dobra, ale trzeba spojrzeć na to, ile trzeba by za ich transfery zapłacić. Lucas ma wpisaną w kontakt klauzulę odstępne w wysokości 55 milionów euro, a w przypadku de Ligta mówi się o kwocie 40 milionów euro. Nie chce mi się wierzyć, że Barcelona wyłoży latem 100 milionów euro na wzmocnienie obrony, kiedy na horyzoncie jest jeszcze transfer Griezmanna. Niestety aż tak pokaźnym budżetem Klub nie dysponuje. W zmienieniu tergo może nie pomóc nawet sprzedaż sporej grupy zawodników. Zwłaszcza, że w przyszłosezonowy budżet wpisać też będzie trzeba zapewne koszt transferu Arthura.

2

@VamosGirl Najlepszym rozwiązaniem po odejściu Digne'a jest danie szansy na lewej obronie Mirandzie lub Cucurelli. W przypadku odejścia któregoś z środkowych obrońców Barca może ruszyć po De Ligta.

konto usunięte

2

@VamosGirl Najlepszym wyjściem byłaby szansa gry dla Cucurelli, niż kupno obrońcy za kilkadziesiąt milionów. Barca powinna stawiać na wychowanków, a nie kupować kolejnych piłkarzy za grube miliony.

0

@hen0x Właśnie to jest ten problem.. po przyjściu Antka klub z Madrytu może być nie skłonny do negocjacji czy do sprzedaży Lucasa. Ajax w lecie za Sancheza wziął bodajże 40 milionów ? Więc tak jak mówisz za De Ligta może oscylować w tych granicach. W lecie mamy budżet 60 milionów plus pieniądze ze sprzedaży [wiemy jak to u Nas jest ze sprzedażą] trzeba doliczyć transfer Antka czyli Nasz budżet -40 milionów i prawdopodobny transfer Arthura. Ale jesteśmy w stanie w lecie kupić Griezmanna, Arthura no i De Ligta [przy założeniu że Mina zostanie wypożyczony a Verma zostanie na kolejny sezon jako 4 stoper].

De Ligt to mógłby być strzał w dziesiątkę jak transfer Umtitiego.

1

@VamosGirl Tak, Sanchez kosztował jakoś 40 milionów euro i mówi się, że cena za Holendra będzie podobna.

Wbrew pozorom jest kilku piłkarzy (Paco, Rafinha, Gomes), na których sprzedaży powinno się realnie udać zarobić. Do tego dojdą Arda, Deuloefu, Vidal, Denis, Douglas czy nawet Cillessen, Vermaelen i Digne. Myślę, że Klub będzie w latem stać na spłacenie Arthura, przetransferowanie Griezmanna i wzmocnienie obrony jakimś jednym zawodnikiem. Na więcej bym jednak nie liczył.

Z drugiej strony też nie ma co się nastawiać, że Valverde pozwoli na tak mocne rozbicie drużyny. O ile oczywistym wydaje się być odejście graczy wypożyczonych czy Denisa, to nie spodziewam się, w trakcie jednego okna odejdą Vidal, Gomes i Digne, na których trener lubi stawiać. Może Klub rozstanie się z maksymalnie dwójką z nich.

No i sam ewentualny transfer de Ligta też będzie uwarunkowany wieloma czynnikami. Vermaelen ma ponoć zostać. Mina odejdzie pewnie tylko wtedy, jeśli przyjdzie Arthur. No a możliwym jest, że przyjdzie latem tylko, jeśli odejdzie Iniesta.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?