- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 672 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 672 Culés
0
Na wstępnie chcę podkreślić, że wczorajsza bramka CR7 była świetna, jedna z najpiękniejszych w LM jakie widziałem. Była siła, precyzja i piękne złożenie się do strzału.
Zastanawia mnie tylko czasami jak to jest z tymi przepisami:
1. Faule - za to samo za co dyktują faul w środku pola, za to samo w polu karnym nie ma faulu - nie ma karnego. Skoro dane wykroczenie jest faulem to nie powinno mieć znaczenia w jakim sektorze boiska ma miejsce?
2. Żółte kartki - ile to razy widzimy, że sędzia nie daje za bandycki atak na nogi żółtej kartki no bo już jakiś zawodnik ma żółtą kartkę. W przypadku gdyby jej nie miał, to żółtko murowane.
3. Za wysoko podniesiona noga - często jest tak, że ktoś podniesie nogę na wysokość brzucha przeciwnika i dostaje żółtko za niebezpieczne zagranie, a zawodnik strzela z przewrotki mając kolano na wysokości głowy przeciwnika i zachwycamy się pięknym golem. Z drugiej strony jak obrońca w takiej sytuacji ma interweniować? Ma ryzykować kopnięcie kolanem lub stopą z całym impetem z głowę i zostać kaleką do końca życia?
Do czego zmierzam? Każdy z Was się zgodzi, że dla piękna footballu takie sytuacje jak strzały z przewrotek, woleje i inne strzały z powierza nie powinny być gwizdane (i nie są w większości) ale nie powinno być czegoś takiego przewinienie typu "za wysoko uniesiona noga" w środku pola o ile faktycznie nie doprowadza do faulu. Tak samo faul powinien być faulem nie zależnie gdzie ma miejsce. Identyczna sytuacja dotyczy żółtych kartek
P.S. Widzę, że sędziowie wyznają podwójne standardy i zasady jak mój brat odnośnie zdrady swojej dziewczyny. Ma zasadę, że w pupę i na wyjeździe się nie liczy :)
Miłego dzionka Ziomki.