- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1820 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
72 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1820 Culés
4
Byłem wczoraj na filmie "Kształt Wody" i mocno się rozczarowałem - kolejna nauczka żeby nie dać manipulować się mediom, które rozpływały się z zachwytu na tą produkcją,
Uwaga, komentarz może zawierać śladowe ilości spojlerów.
Cała historia nie do końca trzymała się kupy, żenujące było to, że zwykłe sprzątaczki miały dostęp do "obiektu", że ciśnienie nie rozsadziło zalanej wodą po sufit łazienki. Postacie byłe strasznie jednowymiarowe, stereotypowe i oczywiste. Nie wiem czy taki był zamysł twórców, ale wyszło to niezbyt ciekawie. Dialogi były tak słabe (zwłaszcza w przypadku Michaela Shannona grającego postać Richarda Stricklanda), że prawie zasnąłem w trakcie filmu. Podejrzewam, że gdyby nie wciskane wszędzie wątki odmienności (zakazana miłość kobiety z potworem morskim, prześladowania murzynów, przedstawienie Rosjanina jako tego dobrego i Amerykanina jako tego złego) to ten film przenigdy nie dostałby Oskara. Muzyka też jakoś specjalnie mnie nie urzekła.
Miało być romantycznie, a wyszło naprawdę słabo. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i chętnie poznam Wasze zdanie na temat tego filmu.
0
@JimMorrisonFCB Mnie się bardzo podobał i zaraz obok Call Me By Your Name był to mój faworyt do zgarnięcia Oscara. Też mnie dziwiła samowolka sprzątaczek, brak kamer w laboratorium czy przerysowany jeszcze bardziej niż w Człowieku ze stali Shannon, ale jak podeszłam do tego jak do baśni w stylu Pięknej i Bestii czy jak do filmu Burtona, a nie realistycznego filmu, to od razu lepiej się oglądało i te wszystkie dyrdymały już nie przeszkadzały. Ogromny plus za zdjęcia, bo byłby fenomenalne, podobnie jak główna rola kobieca czy męska i żeńska rola drugoplanowa. Dla mnie 10/10, zakochałam się w tym filmie.
0
@Nigaki Być może źle podszedłem do tego filmu/baśni, ale te wszystkie przerysowania i wplecione wątki odmienności bardzo mi przeszkadzały w odbiorze tej produkcji, a zdjęcia szczerze mówiąc nie podobały mi się. Widocznie to nie jest gatunek dla mnie.
0
@JimMorrisonFCB Bo to jest właśnie baśń, tak ma być. Nie pasuje Ci że sprzątaczki miały dostęp do obiektu, że ciśnienie powinno rozsadzic łazienkę ale jakiś wymyślony morski stwór już jest git?
0
@Cvzx Ten fakt zupełnie pominąłem, bo jednak liczyłem się z tym że jest to jakby nie patrzeć science fiction.
0
@JimMorrisonFCB Mi się również nie podobało, ale bierz pod uwage, że to filmowa baśn. One (baśnie) nigdy nie słyneły z wielowarstwowych postaci. Ich istotą jest, to że bohaterowie są alegoriami ludzkich zachowań, typów, stereotypów. Podział na dobro i zło też był zawsze jasny. Wystarczy sobie dobrze przypomnieć na przykład inne dzieło Del Toro - "Labirynt Fauna". Inny przekaz, trochę inne środki, ale ogółem schemat podobny.
0
@sebasek99 Muszę obejrzeć żeby porównać z Kształtem Wody.