La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1070 Culés

konto usunięte

7

Po sezonie, 4 zawodników wróci z wypożyczenia (Munir, Deulofeu, Rafinha i Douglas). Jestem bardzo ciekawy czy w najbliższym okienku w końcu uda nam się uporządkować kadrę czy znowu będziemy się bawić w wypożyczenia graczy, których już dawno powinno tu nie być.

► Munir El Haddadi - dobry sezon w Alaves, do tej pory we wszystkich rozgrywkach (La Liga, CdR) strzelił 10 goli i 6 razy asystował. Ważny gracz dla Alaves, podstawowy napastnik, w dużej mierze, dzięki niemu Alaves nie musi obawiać się o spadek (jedyny gol w meczu na wagę trzech punktów z Deportivo La Coruna i Malagą, gol i asysta z Celtą Vigo, otworzenie wyniku na wyjeździe z Levante czy asysta przy jedynym golu w meczu z Sevillą). ■ Jest szansa na jakieś pieniądze za niego, moim zdaniem, ok. 15 mln. euro, tylko może być pewien problem. Wątpię, że Munir chciałby się ruszać poza Hiszpanię, a w Hiszpanii nie ma klubów (nie z czołówki), które dadzą takie pieniądze. Na Alaves nie ma co liczyć, bo ich najdroższy transfer to Daniel Torres za 3,18 mln. euro, więc od tak nie wydadzą tyle pieniędzy. Dlaczego odrzuciłem kluby z czołówki? Bo mają one lepszych napastników, niż Munir i raczej nie byliby zainteresowani. Jedynie widzę, jakieś szanse w Villarrealu. Odszedł Bakambu, nie wiadomo co z Baccą (po sezonie kończy mu się wypożyczenie z Milanu). Jakby Villarreal został tylko z Unalem i Sansone, to byłyby jakieś szanse.

► Gerard Deulofeu - miał niezły start w Premier League, ale niestety pod koniec lutego nabawił się kontuzji. Trener Watfordu powiedział, że prawdopodobnie wróci dopiero pod koniec sezonu. ■ Niestety znowu może być problem z Deulofeu, bo wątpię, że Watford będzie chciał go kupić. Światełkiem nadziei w tunelu jest to, że zaledwie dwa dni po transferze do Watfordu, trener wystawił go od pierwszej minuty i w ogóle w tych 4 meczach przed kontuzją zawsze znajdował się w podstawowej jedenastce, więc może mają może jakieś plany wobec Gerarda. Mimo wszystko, nie liczę, że dostaniemy za niego jakieś większe pieniądze. Chcę po prostu, żeby rozdział w karierze Deulofeu pt. Barca, był już zamknięty.

► Rafinha - na początku powoli wprowadzany do Interu, w ostatnich 5 meczach zawsze wychodził w podstawie. Oglądałem Brazylijczyka w kilku meczach we Włoszech i furory nie ma, ale tragedii też nie. Gra inaczej niż u nas (grał bliżej prawej strony boiska). W Interze gra bardziej na środku (za napastnikiem) i częściej schodzi do lewej strony, niż do prawej. ■ Tutaj widzę największe szanse na konkretne pieniądze. Podobno jest zapis, że jeśli Inter awansuje do LM, to klub z Włoch będzie musiał zapłacić Barcelonie 30 czy 35 mln. euro. Nie wiem na ile w tym prawdy, bo chyba nic nie zostało przez żadną ze stron potwierdzone.

► Douglas - niewiele gra w Benfice. Coś tam pograł w LE, a w lidze ma rozegrane tylko 102 minuty. ■ Raczej nie ma co liczyć na jakiekolwiek pieniądze, oddać za darmo i zapomnieć.

Wypożyczeni są jeszcze Marlon i Turan, ale temu pierwszemu wypożyczenie kończy się dopiero po następnym sezonie, a temu drugiem wraz z końcem kontraktu z Barceloną (2020).

0

@BaroPodertos Munir, Deulofeu i Douglas - niech uciekają jak najdalej Camp Nou.
A co do Rafinhi, to on niestety zostanie wykupiony przez Inter (wątpię by nie udało im się awansować do LM). Dlaczego niestety? Dlatego, że Rafinha to był bardzo dobry zmiennik. Potrafił przyspieszyć akcje, dobrze się rozumiał z kolegami, a w poprzednim sezonie był bardzo bramkostrzelny. Jednak niestety miał pecha co do kontuzji. Wszystko się wzięło od pamiętnego wejścia Nainggolana w Rzymie. Potem problemów z kolanem nie udało mu się wyleczyć, a to ostatecznie zakończyło jego karierę w Barcelonie.
W Interze narazie ma się dobrze, bez żadnej kontuzji i można gdybać, że te problemy już zanim, ale jego powrót do FCB chociażby przez tą klauzulę wykupu jest niemożliwy :/

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?