- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1731 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
100 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1731 Culés
0
Bardzo często piszecie tutaj o tym byśmy grali 4 3 3. Chciałbym od Was dowiedzieć się jak to widzicie. U Enrique graliśmy od prawej strony Messi, Suarez, Neymar ale Leo już nie chce grać na skrzydle. Chcecie by grał na prawej stronie Dembele ok, w środku Suarez ok, na lewej stronie pewnie Coutinho no bo kto? To Ja się pytam gdzie Messi? Gdzie Iniesta? Proszę pokażcie mi jak Valverde miał ustawiać zespół w systemie 4 3 3 gdy Leo nie gra już jako napastnik ale jako taki wolny elektron w środku pola. Bierzemy oczywiście pod uwagę że musimy mieć w tym systemie Busiego i Rakitica w jedenastce bo ktoś musi w defensywie pracować. Czekam na konkrety.
0
@Janiama 4-3-3 (false9) Nakbardziej ucierpi Luis, bo albo lawa/lewe skrzydlo. Zaraz opisze jak wejde na komputer.
0
@Rewolucja123 No właśnie to się kupy nie trzyma. Mając Leo który nie gra z przodu mamy problem z tym systemem. Chyba że Leo gra jako 9 a Suarez na ławie. Żart taki
0
@Janiama Ustawić Messiego na prawe skrzydło, Dembele na lewe i Coutinho na pozycję Iniesty. Co to znaczy że Messi nie chce grać na skrzydle? Trener powinien decydować kto gdzie gra, bo moim zdaniem Messi źle robi że gra praktycznie w pomocy, bo bardzo ogranicza pomocników, którzy zamiast próbować kreatywnych podań do napastników są niejako zmuszani do oddawania piłki najlepszemu piłkarzowi w zespole. Gdybym to ja decydował Messi grałby jako prawoskrzydłowy, ale nie taki typowy, biegający przy linii bocznej, a po prostu taki pół skrzydłowy pół prawy napastnik.
0
@KamQiX Ja nigdy jako trener Barcelony nie grał bym Dembele w systemie 4 3 3. Bo On i Messi to dodatkowe dwie osoby nie pracujące w defensywie. Leo nie ma już takiego depnięcia by grał na skrzydle. Znowu łamiąc Dembele na lewą stronę też zabijamy trochę jego poruszanie się na boisku.
0
@Janiama 4-3-3 (false9)
Nie bede opisywal defensywy I bramki, bo to kazdy zna, ale od pomocy:
Busi (dp)
Arthur/Rakitic (nizej ustawiony pomocnik (cos jak Xavi), Coutinho/Alena (pozycja Iniesty jest dla nich idealna.
Atak
Dembele (ps), Messi (false9, czyli najlepsza pozycja dla niego), Luis/Cou (w przypadku Cou, chodzi o to, ze Alena w 1szym, a Luis lawa. Dla Luisa ciezko znalezc wtedy miejsce, taki sam problem byl kiedys z Eto'o, tak teraz Luis by blakal sie po skrzydle, albo zmienial Leo na ostatnie 20-30 min meczu.)
0
@Rewolucja123 Ja to rozumiem, Ja tylko piszę co miał Valverde robić by takie ustawienie stosować gdy nie miał do tego ludzi. Na jesień nie było Coutinho no i Dembele też. Próbował z Delofelu ale nie wychodziło. Od stycznia to Oni nawet nie mieli czasu by to potrenować bo kiedy jak co 3 dni był mecz. Messi też nie ma tego zdrowia by walczyć ze stoperami 90 minut non stop. Dlatego On się wycofuje i atakuje z głębi.
0
@Janiama To jak już nie 4-3-3 to wolałbym 4-2-3-1 z Suarezem na szpicy, Messim za nim oraz Dembele i Cou/Iniestą po bokach. A jako DP Busquets i Rakitić.
0
@KamQiX Oczywiście można kombinować i na pewno będzie to robione przez trenera. Ale przyznasz że ciężko jak Leo chce grać z głębi pola i być częściej pod grą. Wiesz to jest Leo i ma swoje do powiedzenia w zespole. Zasłużył sobie też na to by być gwiazdą bo bez niego tego mistrzostwa i wielu innych by nie było.
0
@Janiama To nie powinien być żart i w następnym sezonie ja bym widział właśnie Messiego na środku ataku, jak za Pepa, Dembele na prawej, Griezmana na lewą a Suareza sprzedać zanim można dostać dobre pieniądze za niego. Na grę z ławki na pewno by sie nie zgodził.
Nie ma lepszego miejsca dla Messiego, bo tak jak piszesz, na skrzydle on nie chce grać a do pomocy się nie nadaje bo z jego truchtaniem to mielibyśmy krater w środku boiska.
1
@Janiama 4-3-3 nie da się w obecnej konfiguracji zrobić, bo Dembele to prawo a nie lewoskrzydłowy. Zresztą Valverde mówił na początku- że ustawienie to tylko grafika przedmeczowa, a jego Barca będzie grać kompaktowo.
0
@_Deco_10 Leo nie ma sił by walczyć ze stoperami tak jak 10 lat temu za Guardioli. Ja bym ustawił zespół w pomocy tzw. diamentem
Rakitic Busi
Dembele Messi Coutinho
Suarez
0
@Bartek22 To właśnie chciałem przeczytać, dzięki i do jutra.
0
@Janiama No ale to w gruncie rzeczy nie wiele się różni od tego co gramy czyli 4-4-2.
Grasz tylko 2 środkowymi pomocnikami więc skrzydłowi/ napastnicy ciągle muszą brać udział w grze defensywnej bo Messi im w tym nie pomoże. Więc znowu, 4 broni a Suarez z Messim nie, więc sytuacja jak w 4-4-2.
Na takiego ofensywnego pomocnika nadaje się np. James, Isco czy Erikssen bo oni dużo więcej dadzą drużynie w fazie, w której drużyna nie ma piłki a jednocześnie mają zmysł do gry ofensywnej i najważniejsze biegają.
0
@_Deco_10 Dokładnie ale to właśnie pokazuje jak ciężko grać 4 3 3 gdy nie masz w danym momencie odpowiednich wykonawców.