La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2062 Culés

15

Dwa mecze, dwa (oby) zwycięstwa i w sumie koniec sezonu dla Barcelony. Dawno nie było takiej sytuacji, żeby w maju już o nic nie grali. Zostanie jeszcze niby Klasyk, ale on też już będzie rozgrywany o przysłowiową pietruszkę. Mam jednak nadzieję, że nie odpuszczą (tu głównie patrzę na Valverde, który non stop mówi o tym, że chce jak najszybciej skończyć ligę) i powalczą o ten ligowym sezon bez porażki. Byłaby to piękna rzecz i świetny sposób, żeby po raz kolejny zapisać się w historii. Dzięki temu ten sezon nie zostałby zapamiętany jedynie ze względu na frajerską porażkę z Romą.

0

@hen0x Myślę, że na Real i tak się zepnął i obydwa kluby wystawią silne jedenastki, jednak klasyk to klasyk. :)

2

@ranger3120 Wiadomo. W to nie wątpię. Zobaczymy jednak jak będzie później. Zostaną domowe mecze z Villarreal i RSSS, a także wyjazd z Levante. Piłkarze pewnie też będą mieć w głowach zbliżający się mundial, więc może sami będą chcieli trochę odpocząć. Myślę też, że kierunek można wyznaczyć sam Klasyk. Jeśli Barcelona w nim przegra, to o rekordzie będzie mogła zapomnieć i pewnie zacznie się mocniejsze rotowanie. Jeśli nie przegrają, to być może spróbują tę ligę dociągnąć. No i może też wpłynie na to wynik Realu w Lidze Mistrzów. Liga bez porażki byłaby jakąś tam odpowiedzią na ich ewentualne zwycięstwo.

0

@hen0x Ja natomiast mam nadzieję, że sporo minut dostaną zawodnicy rezerwowi, a może nawet ktoś z drugiej drużyny, a nie że nadal będzie ten sam skład bez zmian. Kluczowym zawodnikom przyda się odpoczynek przed MŚ.

0

@hen0x Chociaż piłkarze, będą mogli odpocząć na MŚ.

2

@sewciu50 Ja piernicze co za kibice :D Co Was te Mistrzostwa Świata, w momencie kiedy Barca po raz kolejny może zapisać się w historii

0

@Bykunn Interesują mnie trofea, a nie śmieszne rekordziki. Co za kibice? XD

3

@PatrychoO Pojawia się też odwieczne pytanie: lepiej odpocząć czy być w rytmie meczowym?

Ja tam wolę ligę bez porażki niż dawanie szans rezerwowym, których spora część po sezonie ma odejść, czy tam stawianie na chłopaków z rezerw, którzy się właśnie biją o utrzymanie.

Uważam, że możliwość wygrania ligi bez porażki powinni potraktować jak kolejne trofeum. Byłoby to niesamowite osiągnięcie. Być może już nigdy nie trafi się okazja, żeby tego dokonać.

1

@sewciu50 Śmieszne rekordziki :D Jakby walczyli o najwięcej rzutów rożnych wywalczonych w sezonie to by był śmieszny rekordzik. Coś co udało się trzem klubom w historii jest niebywałe

2

@Bykunn Dokładnie. Wystarczy chociażby spojrzeć na dzisiejszy dzień i sytuację z Wengerem. Osiągnięcie Arsenalu sprzed 14 lat nadal jest rozpatrywane jako coś fantastycznego i praktycznie niepowtarzalnego.

0

@hen0x Jasne, że warto być w rytmie meczowym, ale żeby nie skończyło się to zajechaniem. Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby nagle wychodziło 11 rezerwowych zawodników, ale można sobie pozwolić na kilka zmian.

No i czy ja wiem, czy to utrzymanie jest tak ważne? W końcu głównym celem jest to, żeby najlepsi przeszli do pierwszej drużyny. A czy jeden sezon w 3 lidze nagle zmieni coś w sprawie choćby Alenii? To nadal będzie zawodnik z umiejętnościami na pierwszą drużynę.

A to, że miło byłoby wygrać ligę bez porażki to swoją drogą.

0

@PatrychoO Myślę, że nie po inwestowali kupę pieniędzy we wzmacnianie rezerw, żeby po jednym sezonie znów spaść do trzeciej ligi. To utrzymanie wydaje się być kluczowe w kwestii zachowania jakiejś koneksji między pierwszą, a drugą, drużyną. Wydaje mi się też, że nawet lepsze dla rozwoju Aleni będzie 5 spotkań, w których będzie liderować kolegom niż 2, w których będzie oddawać piłkę Messiemu czy Coutinho.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?