La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1148 Culés

5

Sporo po odejściu Iniesty mówi się o ewentualnym końcu kariery Messiego w Barcy, i naszło mnie takie przemyślenie, że Messi raczej nie przeniesie się do Argentyny (o czym wiele razy mówił) czy tez innych Chin/USA. Tak zdrowo rozsądkowo patrząc (z punktu widzenia ojca, a nie pilkarza) - za 2/3 lata jego dzieci będą juz w wieku szkolnym/przedszkolnym. Przeprowadzka wiazalaby się ze zmianą szkoły/środowiska/znajomych i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić jak w szkole w Argentynie czułoby sie dziecko z nazwiskiem 'Messi'. Do tego dochodzi to, ze w Barcelonie mają wszystko, czego dusza zapragnie, a tak jak Leo ostatnio sam wspominał 'w Argentynie na ulicy' bywa niebezpiecznie. Chiny/USA byłyby świetne marketingowo i zarobkowo dla Leo, ale pytanie czy mu na tym aż tak zależy. Tutaj znów przeskok kulturowy jest ogromny. Ew. Opcja odejścia Messiego w tamte rejony wiązałaby się chyba z koniecznością 'zwiazku na odległość', a nasza 10 wiele razy pokazywała, że rodzina ma dla niego najwyższy priorytet. Także myślę, że Messi ma jeszcze spokojnych kilka lat gry w Barcy, a następnie zaslużoną emeryturę w Katalonii.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?