La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1740 Culés

7

Niezależnie od tego co dzieje się w szatni Argentyny, a tego nikt nie wie na pewno, warto przypomnieć sobie jakich trenerów mieli Albicelestes na wielkich imprezach.

2008 - 2010 - Maradona, który wcześniej trenował jakieś klubiki w Argentynie, o których większość nawet nie słyszała. Złota myśl, że genialny piłkarz jest często słabym trenerem znajduje tutaj w pełni odzwierciedlenie;

2010 - 2011- Batista, o nim chyba nie warto wspominać, bo odpadniecie w ćwierćfinale Copy jest żałosne, mając taki potencjał.

2011 - 2014 - Sabella - Można powiedzieć, że kolejny trener rzucony na głęboką wodę talentów i presji argentyńskiej, ale który zmierzył się z nią i udało się wywalczyć 2 miejsce na mudnialu, ale chyba wszyscy się zgodzą, że to powinno być mistrzostwo.

2014 - 2016 Tata Martino, w Barcelonie nie zachwycił, a Blaugrany nie oglądało się przyjemnie, można powiedzieć, że to zawodnicy na autopilocie wygrali Superpuchar Hiszpanii;

2016 - 2017 - Bauza, Sao Paulo, San Lorenzo, nie podołał, dodatkowo kolejne zawirowania wokół kadry, Messi który rzekomo opłaca ochronę i hotele;

i teraz nieszczęsny Sampaoli.

Trenerzy Argentyny mierzący się ogromnymi talentami w szatni, ale też ogromną presją nie potrafili tego udźwignąć, każda wielka impreza jest rozczarowaniem. Można winą obarczać Higuaina, Caballero, Romero, ale niezależnie od tego co tej drużynie daje Messi to nigdy sam nie wygra turnieju, aczkolwiek na poprzednim mundialu sklecona drużyna i Jefecito wraz z Messim prawie udźwignęli ciężar odpowiedzialności. Indywidualności potrafią błysnąć w i dać tę iskrę, ale turnieje wygrywa tylko zgrana drużyna, a cementem jest zawsze trener, którego Argentyna nie miała i nie ma. Podobnie z Polską, owszem, wszyscy liczą, że Robert sam przekiwa obrońców i wygra mecz, ale widać po zgrupowaniach, że mamy bardziej zgraną drużynę niż Argentyna i jak dla mnie to jest powód dla którego my z grupy awansujemy, a Messi niestety nie.

0

@kibic1899 Tam największy bałagan jest w AFA. Związek nie ma pieniędzy na nic w zasadzie. Dlatego nikt dobry nie chce się podjąć prowadzenia kadry. Najpierw wypadałoby zrobić porządek właśnie w związku i wtedy może coś drgnie. ;)

0

@kibic1899 Najgorsze, że na następnym mundialu Messi będzie miał 35 lat. Nie wiadomo jak i czy w ogóle będzie grał w piłkę.

0

@SeeleyBooth O ile Argentyna się do niego zakwalifikuje :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?