La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 745 Culés

77

Dzisiaj już 31 urodziny obchodzi Leo Messi więc przypomnę pewną anegdotę:

- Thierry Henry opowiadał anegdotę o Messim. Kilka lat temu na treningu Barcelony podczas gry na skróconym polu Argentyńczyk został powalony przez kolegę z drużyny. Gdy odebrano mu piłkę, z wyrzutem spojrzał w stronę faulującego, a potem trenera, który wcielał się w rolę sędziego. Jeden i drugi nie zareagowali. Messi zamilkł w swoim stylu. Nie wiadomo było, czy się obrazi, czy raczej wybuchnie płaczem jak dzieciak poturbowany przez starszych na podwórku. Postał chwilę, po czym podszedł do bramkarza swojej drużyny i rzucił: - Daj mi piłkę.

- Zaczął z nią taniec, ograł kolejno Puyola, Yaya Touré, Busquetsa i Rafę Márqueza - wszystko, co najlepsze Barca miała wtedy w defensywie. Zdobył bramkę, potem następną, szalał między rywalami tak długo, aż wynik był pewny. Wreszcie westchnął, zatrzymał się, a z jego miny można było wyczytać, że rachunki uważa za wyrównane.”.

¡Feliz cumpleaños, La Pulga Atomica!

0

@BarcaInfo 31 lat, chyba czas byśmy zaczęli pomału szukać godnego następcy.
Zadanie jest o tyle wymagające i trudne, że czas już szukać lub szkolić kogoś by zastąpił Króla. Martwię się jedynie tym w Barcelonie, że nagle legendy, które utrzymują ten klub na tym poziomie nagle powiedzą, że odchodzą na emeryturę i zostaniemy z ręką w nocniku. To nie hejt a obawa przed nadchodzącymi nowymi czasami lat + 5 do przodu. Jak może Barcelona wyglądać po odejściu Messiego i Suareza ? Nie chcę nawet o tym myśleć, Na chwilę obecną z nowych prawdopodobnie przyszłych legend to zaczynając się od bramkarza : Mats, Obrona : Semedo, Umtiti. Pomoc : Coutinho, ( być może Arthur ), kto trzeci na pomoc ? Aktualnie nie mamy nikogo godnego zastąpienia Sergio Busquetsa. Przejdzmy do najlepszego : Atak ?? Mamy kogoś w składzie kto by zastąpił Suareza i Messiego ? Ok, Dembele a druga osoba ? Mamy na wielu pozycjach wielkie braki, na wypadek odpukać odejścia kluczowych legend tego zespołu, zostajemy w tarapatach. Według mnie te 2 lata będą kluczowe wobec transferów Barcelony, jak nie dokonamy kolejnych spektakularnych transferów tak jak miało to miejsce z Coutinho to Barcelona stanie się typowym " średniakiem " w LaLidze ". Mało osób jest świadoma ale niedługo może dziać się dosyć ciekawie z Klubem, sprawa nie jest prosta a presja jest ogromna.

8

@monsterrize Neymar pasował idealnie do tej roli...

2

@BarcaInfo Fajne fajne pamiętam też jak chyba Cesc opowiadał że na gierce treningowej Messi był wolnym zawodnikiem padł wynik 5-5i wszystkie gole strzelił Messi haha prze kot

konto usunięte

1

@MaziFCB Ale się sprzedał do PSG :p i niech tam sobie siedzi i gwiazdorzy na lewo i prawo.

konto usunięte

0

@monsterrize Na napad za Suareza? No wlaśnie yy ten no... Yyy aaaaa Paco :D i Abela Ruiza. A tak całkiem serio. Skoro nie uwzględniają Paco to może Abela by juź powoli włączali do 1 składu bo na zastępce Luisa pasuje idealnie tylko to trzeba lat i nie wiem na jaki poziom wskoczy. Może być ciężko.

1

@monsterrize Dembele, jak stworzymy mu odpowiednie warunki. Sadze ze razem z Mbappe sa największymi talentami od czasów Messiego. Dembele, wbrew pozorom, w wielu aspektach przypomina Messiego. W młodości Dembouz grał na SPO, w BVB zreszta tez polowe czasu tam spędził. Drybling, wykończenie, szybkość, wizja gry. Może być dobrym następca Messiego. Aż takim piłkarskim geniuszem nie będzie ale tez nie musi. Najlepsze piłkarskie pokolenie XXI wieku mija. Wystarczy spojrzeć na pomoc. Najlepsi pomocnicy w kwiecie wieku nie umywają się do Xaviego i Iniesty 25 letnich...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?