- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 847 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 847 Culés
3
Smutne jest to jak przez ostatnie kilkanaście lat napłynęło kibiców sukcesu, ludzi dla których liczy się tylko wynik i nic po za tym, kiedyś Duma Katalonii była Dumą Katalonii, klubem który po Athleticiem Bilbao najbardziej stawiał na wychowanków i wpajanie odpowiednich wartości. Wszystkich cieszyła gra i sposób funkcjonowania klubu, teraz po świetnej generacji piłkarzy gdy przychodzą mniej urodzajne roczniki kibice na siłę chcą wielkich transferów, wielkich nazwisk, wszystko by mieć wynik. Dla mnie jest to śmieszne i żałosne.
12
@Avada Kedavra Czasy się zmieniają i Barcelona jeśli chce sukcesów musi dokonywać wielkich transferów. Takie lata gdzie gra 11 wychowanków już nie wrócą. Futbol się zmienia i trzeba się do niego dostosować jeśli chcemy nadal być w TOP.
6
@Avada Kedavra Ej. Ej. A może - tak mi się tylko wydaje, nie bierz tego jako prawdy objawionej - MOŻE, ludzie po prostu mają inne podejście od Ciebie? No wiesz, zdarza się.
21
@Avada Kedavra Ja od jakiegoś czasu piszę, że skład powinien być zbudowany z 16/17 zawodników klasy światowej, a pozostałą część kadry 6/7 graczy powinni stanowić wychowankowie, zawodnicy rezerw. Połączenie klasy, sprawdzonej jakości i młodych graczy cantery, którzy mogliby się ogrywać. Tak to powinno wyglądać.
5
@Avada Kedavra No tak, grajmy wychowankami, bo tak każe tradycja, mimo że obecnie większość zawodników rezerw jest przeciętna. Co tam, że będzie wtedy walka o top 10 zamiast o mistrzostwo. Nie ma ani dobrego funkcjonowania klubu, ani odpowiednich wychowanków (poza wyjątkami), nie ma też gry cieszącej oko. Czyja to wina? Użytkowników fcbarca.com?
4
@PatrychoO Dobrych wychowanków z potencjałem na pierwszy zespół będzie w przyszłym sezonie w Barcy B co najmniej 7, a do tego należy doliczyć Jorge Cuencę. Nie mówię, że w pierwszej drużynie powinni grać sami wychowankowie, ale powinno to być idealnie wyważone. Klasowi gracze + kilku graczy rezerw, którzy mogliby się ogrywać.
1
@ViscaBarca123 No ja wiem, też mi to nie pasuje sytuacja z wychowankami, ale nie wydaje mi się, że gdyby oprzeć ten zespół na 19-20-latkach, to walczyliby oni o trzy najważniejsze trofea. Powinni dostać sporo minut, ale w pierwszej jedenastce muszą grać zawodnicy klasy światowej.
1
@Avada Kedavra Jak ja zaczynałem kibicować to w podstawowym składzie grało 2 może 3 Hiszpanów/wychowanków... Barca to nigdy nie był Athletic Bilbao. Barca była budowana na Holendrach, Brazylijczykach, potem przyszła genialna generacja katalońska. Ale teraz niestety się wypaliła. Tym razem może będziemy zbudowani na Francuzach, nie ma w tym niczego złego.
Rozumiem frustrację na zarząd bo czasami porusza się na rynku transferowym jak dziecko we mgle, ale nie panikował bym :)
2
@Avada Kedavra Mamy grać 18, 19 i 20 latkami? Bez doswiadczenia i odpowiedniego prowadzwnia te chłopaki sie wypalą a wiekszosć tez ma dość ogladania jak Real rok w rok zgarnia ostatnio LM. Jest kilku fajnych wychowanków: Morey, Abel, Miranda, Cucurella, Oriol, Aleña, Puig ale to jeszcze bardzo mlode dzieciaki.
0
@PatrychoO Skąd maja się wziąć dobrzy wychowankowie skoro nie grają? to nie jest gra komputerowa ze piłkarz przychodzi z rezerw i od razu zostaje topowym piłkarzem. Na to trzeba kilku lat na dobrym poziomie. Talenty z La Massi są, były i będą, tylko ze obecnie grają w innych klubach i dobrze im idzie.
Keita Blade, Icardii, Bellerin... To takie pierwsze z brzegu, uważasz ze za mało mieli talentu na grę w Barcy?
3
@PatrychoO O tym też piszę. :)
1
@Avada Kedavra No dobra, ale czyja to wina? Kibiców sukcesu? Super, cieszyłbym się, gdyby po skrzydle latał Balde Diao, na szpicy Icardi, a na prawej Bellerin, ale ktoś podjął głupią decyzję i powodzi im się w innym zespole. Ale to nie zmienia faktu, że nie można całego zespołu oprzeć na 20-latkach. Nie za cenę kilku lat bez pucharów.
0
@Lukii9090 Tak samo zaczynali Messi, Iniesta, Xavi, Puyol itd. Lepiej zacząć w wieku 17,18 lat niż 21 :/
0
@PatrychoO Oni zostali sprzedani za garść frytek za czasów kiedy prezydentem był Rosell
1
@messix7 No ale nie w 1 składzie. Bojan tez tak zaczynal i jak skończył? :/ lepiej dac im czas w 1 druzynie ale zeby sie ogrywali ze starszymi, jak by to zależało odemnie dal bym Abela za zmiennika zamiast Paco, Puiga zamiast Gomesa, Aleñe zamiast Denisa, Mirande zamiast Digne i Moreya jako zmiennika Semedo/Roberto bo i tak Valverde gra 90% jednym składem więc ogrywali by sie wychowankowie i dał bym im ten czas kosztem tych "Rezerwowych" ktorzy graja po 500 min w sezonie.
2
@Avada Kedavra czyli co kibicujesz od 2008 jak Pep został trenerem? Barcelona założona przez Szwajcarów...długo najlepszy piłkarz w postaci Kubali, kłótnia Barcy z Realem o Di Stefano, Holender Cruijff najpierw jako piłkarz dał Barcelonie blask, potem jako trener dał pierwszą LM i jego Dream Team - ilu było wychowanków? Rekordy transferów w postaci Johana, Maradony, Stoiczkowa, tacy piłkarze jak Romario, Rivaldo czy Ronaldo czy Linker...faktycznie Barca głównie stawiała na wychowanków. trafiła się era niesamowitych piłkarzy, teraz ciężko o powtórkę.
na pewno nie jesteśmy Bilbao...Barca zawsze miała swój unikatowy styl gry, z tym się zgodzę.
0
@Bagsik88 Nie napisałem ze jesteśmy jak Bilbao tylko że filozofia była podobna, nie mówię tu o ostatnich 30 latach tylko o blisko 120.
0
@Avada Kedavra więc kiedy Barcelona stawiała na tych wychowanków? szkoda, że wyśmiewasz innych, a sam masze małą wiedzę o klubie, któremu kibicujesz.
0
@ViscaBarca123 Ja np. myślę że max 13 zawodników klasy światowej a reszta wychowanków.