La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1080 Culés

47

Dlaczego Barcelona chce Pogbę? Bo chcą za wszelką cenę wygrać Ligę Mistrzów. Za rok będzie 120-lecie Klubu. Na 100-lecie po LM nie sięgnęli. Udało się na 110-lecie. Teraz chcieliby to pewnie powtórzyć. No a jeśli nie wygrają, to będziemy świadkami drugiego najdłuższego okresu bez wygranej w europejskich rozgrywkach (licząc od 1992 roku). 14 lat między 1992, a 2006. 3 lata między 2006, a 2009. 2 lata między 2009, a 2011. 4 lata między 2011, a 2015. No i już przynajmniej 4 lata teraz. A w składzie wciąż jest najlepszy piłkarz w historii i trzeba jego potencjał wykorzystać do maksimum. W Klubie ewidentnie jest głód na gwiazdę, bo odszedł Iniesta, a ostatecznie nie udało się sprowadzić Griezmanna. Jakościowym wzmocnieniem jest Vidal, ale to mimo wszystko nie jest transfer tej kategorii. Widać, że chcą czegoś więcej. Nawet już w maju czy czerwcu pojawiały się informacje, że jeśli nie uda się z Griezmannem, to będą się starali o pomocnika z topu. No i się starają. Nie mówię, że Pogba będzie remedium, które da Ligę Mistrzów, ale szanse na jej wygranie (przynajmniej na papierze) zwiększają się, kiedy ma się w składzie jego, a nie Denisa, Gomesa, Rafinhę czy Puiga.

0

@hen0x To dlaczego o Pogbie słyszy się na 3 dni przed zamknięciem okna w Anglii? Mieli czas od mundialu by ruszyć po niego

0

@hen0x Valverde już w tej chwili ma tak konkurencyjną kadrę, nawet pomimo obecności Gomesa, czy Denisa, że wstydem będzie w tym roku nie wygrać. Jak kupią Pogbę, do którego nie jestem przekonana, a raczej nie uważam, żeby był niezbędny i nadal Barca nie sięgnie po LM w tym sezonie, to Valverde będzie frajerem roku.

3

@hen0x Nie stawiaj Puiga w szeregu z tymi miernotami.

2

@sidzej Według mnie nadal są pewne braki i grupka piłkarzy, którym nie do końca można ufać. Dorzucenie takiego zawodnika jak Pogba sprawiłoby, że powstałaby naprawdę mocna 18 meczowa, a od Barcelony można by zacząć wymagać (nie oczekiwać czy liczyć na, a dosłownie wymagać) wygrania Ligi Mistrzów.

3

@hen0x Jasne ze rośnie na papierze. Tylko co z tego? Real miał kiedyś tak zwanych galacticos i nie dało im to gwarancji sukcesów. Liczy się przede wszystkim pomysł na gre i umiejętość wykorzystania potencjału drużyny. Klopp z dużo gorsza kadra doszedł do finału.

0

@barcelonaLM Może zostawili najlepsze danie na koniec?

2

@AlwaysBlaugrana I sromotnie go przegrał. Liczą się wygrani. Mnie śmieszy gadanie o "Galacticos". Z Pogbą będzie drużyna naszpikowana gwiazdami, ale z Iniestą to nie była? Barcelona sięga po takich piłkarzy po jakich może. Czyli po najlepszych. Mają brać zawodników drugiej kategorii, żeby przypadkiem komuś nie odbiła sodówka? No to brali. Gomesa, Denisa, Digne'a, Vidala czy Ardę. No i jakoś się z nimi nie udawało.

1

@hen0x Ja się tylko dziwię, że oni sobie dopiero teraz o nim przypomnieli. Po fiasku Griezmanna był Pjanić, potem Rabiot, w międzyczasie ciągłe plotki o de Jongu, a temat Pogby pojawił się jakoś tydzień temu. Trochę za późno sobie przypomnieli. Nie ma opcji, że United z obecną kadrą puści Pogbę, musieliby ściągnąć porządnego następcę. Naprawdę ten transfer byłby do zrobienia, ale 2 tygodnie temu. Nie wierzę, że teraz United ściągnie SMS-a w 3 dni.

0

@hen0x Nie porównuj wychowanka Barcelony który na status gwiazdy pracował latami gry u nas, do gościa który przychodzi za grube pieniądze, dostaje na starcie wysoki kontrakt, i pod względem umiejętości i skromności, może Iniescie buty czyścić

0

@AlwaysBlaugrana No bo przecież Pogba dostał status gwiazdy za fikuśną fryzurę. Wcale sobie na to dobrą grą nie zapracował. Wiadomo, że nie jest Iniestą, ale Iniesty już nie ma i sprawia to, że Barcelona może się pokusić o dorzucenie jeszcze jednej rybki do akwarium.

0

@Bartek22 Może wcześniej taka opcja nie istniała. Raiola przecież zaczął kombinować coś dopiero w zeszłym tygodniu.

0

@hen0x Duży wpływ maja tez media społecznościowe oraz zachowanie Pogby

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?