La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1249 Culés

konto usunięte

12

Słów kilka o łączeniu pasji. Mam ich kilka, ale tu połączę dwie FCB i whisky. Jeśli ktoś lubi teksty stricte piłkarskie, proponuję zakończyć lekturę teraz. Będzie nudno.
Kibicem Barcy jestem od przyjścia do klubu Ronalda Koemana w roku bodajże 1989. Whisky odkryłem wiele lat później.
Ważna jest sceneria. Chłopców wreszcie udało się zagonić do łóżek. Żona też wcześniej położyła się spać, mamy 14-dniową Jagódkę, więc karmi o przeróżnych porach. Mecz z Totenhamem wprawdzie odbył się wczoraj, ale mam nagranie i chwilę spokoju. Czas na powtórkę. Fotel, szklanka, whisky na 2 palce. Taka jak lubię, bez lodu, bez wody. I mecz. Chwila refleksji na temat Messiego. Wspomnienia wyraźne - chłopak u progu kariery. Jest jak młoda torfowa whisky. Dzika, nieokiełznana, a jednak już pełna klasy i kunsztu oraz obietnicy, że kiedyś będzie Najlepsza. Czas płynie. Whisky dojrzewa. Nieskazitelna technika, maestria wykonania. Masz wrażenie, że nic już nie może być lepsze, a za moment ona pokazuje Ci, że poprawić można wszystko. Chwila zadumy, połączonej z irytacją. Jak to możliwe, że czasem nagradzają inne?! Jakim trzeba być prostakiem, żeby uznać, iż jest trunek lepszy od niej. I czas obecny - whisky długo leżakująca, powiedzmy ... 30 letni Tomatin. Przesycony smakami, które niby znasz - cytrusy, gorycz dębiny, pikantne przyprawy. Taaak. Niby ją znasz, a jednak ciągle zaskakuje Cię czymś nowym. Kolejny bajeczny moment. Pewien etap zbliża się do końca. Myślisz o destylarniach, których już nie ma, a być wciąż powinny - bo chciałbyś by wciąż mogły Cię cieszyć, Port Ellen, Karuizawa, Hanyu. Pozostaną wspomnienia.
Tak to mi się właśnie zbiegły dwie pasje w jednym punkcie. Pociesza mnie myśl, że już kilka razy byłem przekonany, że już lepszego gracza nie zobaczę i lepszej whisky się nie napiję. Może więc ta najlepsza whisky jest wciąż jeszcze przede nami?
Pozdrawiam wytrwałych

7

@Pappy Tekst o wszystkim i o niczym

7

@Qlewer Cochise jest tylko jeden :v

0

@Pappy Fajnie napisane, Barce kocham ale whisky pic jeszcze nie umiem (samej, bo z cola to ponoć profanacja)...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?