La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1129 Culés

4

KALENDARIUM: Równiutko 30 lat temu a więc 26 października 1988 r. FC Barcelona sprawiła ogromny zawód swoim kibicom, tylko remisując w II rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów z Lechem Poznań na Camp Nou 1:1. Katalończycy zagrali najgorsze spotkanie w sezonie a obrońca Aloisio został po meczu wygwizdany. Bogusław Pachelski już na początku spotkania zmarnował sytuacje sam na sam z Zubizarretą, natomiast Barca objeła prowadzenie po kontrowersyjnym rzucie karnym, będącym efektem zagrania ręką w polu karnym Damiana Łukasika. W drugiej połowie Blaugrana rzadko zagrażała bramce Kolejorza a po jednej z kontr do wyrównania doprowadził Pachelski. Dziennikarze chwalili dobre przygotowanie fizyczne Lecha oraz świetną grę bramkarza Ryszarda Jankowskiego. W meczu rewanżowym ponownie doszło niemal do sensacji ale o tym napisze za 2 tygodnie.
No cóż, pierwsze ,,koty za płoty'' śp. Johana Cruyffa nie były udane ale za to później.......
Przypomnę jeszcze że właśnie w tym sezonie(1988/89),dokładnie 1 maja 1989 r. w towarzyskim meczu z CD Banyoles, debiutował jednocześnie Josep Guardiola i Francesc Vilanova a co ciekawe również w tym samym meczu zagrali Ernesto Valverde i Jordi Roura.

Pozdrawia wszystkich cule Zenek!

konto usunięte

0

@GamperKubalaCruyff Prawie 30 lat temu o tej porze czyli kilka godzin przed rozpoczęciem meczu jako 15 letni chłopak wraz z ojcem siedziałem już na trybunach stadionu przy ul Bułgarskiej. Najlepszy mecz jaki w życiu widziałem na żywo. Emocje niesamowite i Lech miał więcej sytuacji do wygrania tego meczu. 35 tys widzów i cały czas Kooolejoorz

0

@Janiama No to ci zazdroszcze bo ja mieszkając teraz w Białej Podlaskiej nie mam powodów do zadowolenia z Podlasia, nawet nie jeżdżę już na ich spotkania. Natomiast na mój ukochany Widzew mam za daleko i praktycznie mnie nie stać na takie wyjazdy.
Pozdro:)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?