- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1458 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1458 Culés
0
Może mi ktoś to wytłumaczyć? Robiłem benchmark w programie furmark, wynik :
http://www.ozone3d.net/gpudb/score.php?which=633351
Punktów 4634, a tu Geforce też 1060 ale 3GB:
http://www.ozone3d.net/gpudb/score.php?which=633325
Punktów więcej, fps więcej, a sprzęt znacznie gorszy(zwłaszcza procesor), jak to oceniać?
0
@Bamek94 Twój wynik jest normalny, praktycznie wszystkie 1060 mają podobny wynik, a czemu gościu ma taki wysoki to ci nie powiem. W każdym razie nie widzę sensu katowania karty takim benchmarkiem w innym celu niż do testowania temperatur
0
@Striker Zacząłem takie testy robić bo po prostu jak kupiłem rok temu kompa grałem w BF1(pirat), po roku czasu znowu sobie włączyłem i coś zaczęło w grze mulić, jakieś zawiechy itd i teraz nie wiem czy to wina pirackiej wersji gry, zapchanego już trochę systemu? Oryginalna fifa działa jak talala na najwyższych ustawieniach, hitman nowy latał w minimalnie 80 fpsach jak wyłączałem synchronizacje, a tu w BFie takie cyrki
0
@Bamek94 Skoro wszystko inne śmiga to raczej wina gry, zainstaluj sobie jakiś program w stylu HW Monitor żeby Ci pokazywało w trakcie gry zużycie podzespołów i zobaczysz gdzie może być problem
0
@Striker Głównie chodziło mi o to, że koleś na słabym sprzęcie, procesor taki a tyle punktów i fps uzyskał, dziwne
1
@Bamek94 Nie jestem za bardzo w temacie benchmarków, ale kiedyś było głośno że producenci kart graficznych w sterownikach wbudowali 'mechanizm' że jak wykrywa działanie takiego furmarka to nie daje pełnej mocy żeby zapobiec przeciążeniu (lub żeby się nie wydało że karta gorąca jak piekarnik). Może gościu to obszedł, w każdym razie większość wyników dla twojej karty które udało mi się znaleźć są identyczne do twojego więc jakoś bym się tym nie przejmował
0
@Striker Pograłem teraz w fifę, to zużycie procesora dochodziło do 40%, więc myślę, że to nie jest to jakieś duże, temp procka to maks 45 stopni, karta maksymalnie dobija do 70, ale to nie przy fifie, tylko cięższych grach
0
@Bamek94 No myślę że wszystko wporzo, ale czemu ten BF tak działa to nie wiem. Pewnie faktycznie wina pirata i braku aktualizacji
0
@Striker zobaczymy, ściągam oryginalnego to przynajmniej online trochę spróbuje :D
0
@Bamek94 To nie lepiej już w BF V zainwestować? :P
Wiem że drogo bo dopiero premiera była, ale znowu w BF1 już będą pustki na serwerach bo większość sie przenosi na nową wersje, która zresztą jest bardzo solidna z tego co słyszałem i to najlepszy BF na multi od czasu Battlefielda 3
0
@GenerałXavi A widzisz, to pewno przez to, To samo mogło być z GTA V
0
@Striker Wiesz co, ja w takie gry jestem raczej słaby a że możliwość za free pogrania w 1 to git, nie kupię v bo pogram przez kilka dni i mi się znudzi, szkoda kasy :p
0
@Striker A jeszcze takie pytanie, wiesz może na czym bazuje taki benchmark karty? W jakich warunkach taki benchmark jest robiony? Na przykład to 77 fps jest uzyskane w jakimś ciężkim momencie gry? czy jak?
0
@Bamek94 Tak jak wspomniałem wyżej - w skrócie to jest żyłowanie karty do granic. Ten wynik FPS na nic się nie przekłada, w teorii im wyższy, tym lepszy sprzęt, wiadomo. Jednak żadna gra nie zajedzie ci tak karty jak taki benchmark. Benchmarki przeważnie wykonuje się 'testowo' po podkręcaniu podzespołów. Jeżeli karta się nie wychrzani podczas takiego testu to nie ma szans że wywali się w trakcie grania w normalną grę i tak właśnie sprawdza się jej stabilność.
W każdym razie benchmarki narzucają na sprzęt ekstremalne warunki żeby wycisnąć z nich ostatnie soki, co jak możesz się domyślać nie jest zbyt zdrowe. Ale też nie zaszkodzi od razu po jednym czy dwóch. Na dłuższą metę jednak bym odradzał.