La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1609 Culés

4

Od kilku lat nie podoba mi się podejście naszego klubu do inwestowania w piłkarzy. To dyrekcja sportowa powinna trzymać nad tym pieczę, a trener powinien po prostu układać z tego co ma najlepszą wersję drużyny. Nie rozumiem, dlaczego mamy teraz sprowadzać Willianów tylko dlatego, że Valverde sobie tego życzy, podczas gdy jego i tak nie będzie w klubie za 2-3 lata, a piłkarz z ogromnym kontraktem zostanie. Nie cierpię takiego podejścia, że trener skreśla piłkarza "bo tak". Na Lucho się nie nauczyli? Mogliśmy mieć Gundogana, ale Enrique naciskał na Turana - kto normalny zdecydowałby się na taki ruch z dyrekcji sportowej? I co nam z tego przyszło? Tak naprawdę nic, a Gundogan śmiga u Guardioli. Ogólnie wkurza mnie w piłce to, że trener kogoś lubi, kogoś nie i to już zawodnika skreśla - prywatne preferencje niech chowa do kieszeni i stara się z każdego piłkarza wykrzesać maksimum. A Barca, jako klub, powinna z tym podejściem szukać trenerów, którzy będą mieli podobną wizję drużyny. W sytuacji Malcoma ciężko mi jakkolwiek usprawiedliwić EV, bo gdy dał mu szansę w LM to chłopak bezapelacyjnie ją wykorzystał.

0

@PJ777 Gundogan wtedy bywal czesto w szpitalu.

13

@PJ777 NIe do końca się zgodzę. To trener odpowiada za wyniki. To on jest odpowiedzialny. On wprowadza taktykę, ustawienie, styl. Trudno aby zarząd kupowałby mu zawodników, którzy nie pasuja mu do jego koncepcji.
Ktoś go zatrudnił na tym stanowisku i wymaga od niego wyników, musi mieć dowolność w wyborze zawodników.

3

@PJ777 Owszem, powinno to wyglądać tak, że trener razem z zarządem układa jakiś plan, wysuwa ewentualne kandydatury, ale to zarząd ma najwięcej do powiedzenia. Trenera za 2 lata w klubie nie będzie i sprowadzany piłkarz nie może kłócić się z długofalową wizją klubu.
Z drugiej strony trener musi wydać aprobatę w stosunku do transferu, no bo jak tu pracować z zawodnikiem, którego on nie chce.
Zachcianki trenera nie mogą być spełnione jeśli to jest piłkarz typu Williana.
Jednak nie oskarżałbym Valverde o niewystawianie Malcoma, bo się obraził, że sprowadzili piłkarza, którego nie chciał. Byłby po prostu debilem lub pyszałkiem gdyby postępował w ten sposób. Po prostu piłkarz mu "nie leży" i tyle, w sumie się nie dziwię. Trochę za mało grał, żeby go jednoznacznie ocenić, ale ma wyraźne braki techniczne

0

@pax To jak wytłumaczyć sytuacje Malcoma?

5

@daniel32778 Tak, że być może jest po prostu za słaby i źle wygląda na treningach.
Jaki interes miałby trener w odstawianiu od składu jakościowego zawodnika ze względu na prywatę? Valverde to nie Mourinho.

4

@daniel32778 Akurat pewien rodzaj prowadzenia kadry akceptuję. Jednak Valverde mimo że zajeżdża niektórych zawodników wydaje się dość sprawiedliwy. Vidal nie grał na początku za nazwisko, mógł sobie na portalach wylewać żale ale Ernesto go nie widział w składzie. Jak Vidal zaczął się przykładać, walczyć o skład i rozumieć trenera to wszedł do składu. Podobnie z Dembele, widać że trener się nie obraża jak ten nie trzyma dyscypliny klubowej, jeśli ma formę to go wystawia, podobnie z Coutinho, Arthurem czy Semedo - jeśli jest forma to grają, jeśli nie to walczą o skład na treningach. Malcom miał pecha że po niezłym spotkaniu doznał kontuzji. Widać że Valverde potrzebuje potwierdzenia u zawodnika predyspozycji a tego Malcom nie mógł pokazać ale wątpię że z powodu widzimisię trenera. Pytanie czy Malcom jest lepszy od Suareza, Dembele czy Leo? Nie jest. Więc i tak grałby rolę rezerwowego, ostatni mecz mu nie wyszedł a mógł się pokazać..

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?