- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1063 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1063 Culés
2
Konferencja Brzęczka i więcej pytań niż odpowiedzi. W piłce klubowej założyć można, że trener sprowadza sobie piłkarzy pasujących do jego koncepcji gry. W reprezentacji grać powinni piłkarze będący w najlepszej dyspozycji i grający w najmocniejszych klubach. Taktyka, powinna być dostosowywana więc, nie pod widzimisię trenera, ale pod wystawienie najsilniejszego rozsądnego składu.
Przykładem może być tutaj chociażby Hiszpania z lat 2008-2014, gdzie najważniejszymi ogniwami był chociażby Xavi, Iniesta, Puyol. Przykładem może być Brazylia z roku 1958, grająca, wydawać by się mogło idiotycznym ustawieniem 4-2-4, ale mając nazwiska takie jak Pele, Zagallo, Garrincha logicznym wydawało się wykorzystanie tego potencjału.
Obecnie mając fantastycznych atakujących w postaci Lewandowskiego, Milika (którego zbyt wielkim fanem nie jestem), Piątka, gra jednym napastnikiem w eliminacjach, co sugerować mogą wypowiedzi Brzęczka, jest dzbanizmem totalnym. Nawet ustawienie 4-4-2 będzie marnowaniem potencjału ofensywnego, a warto zwrócić też uwagę, że nawet jeżeli Lewy nie strzeli bramki, to samo jego nazwisko ściągnie obrońców, otwierając drogę któremuś z pozostałych napastników. Teraz wiadomo, kontrargument, że gorzej będziemy bronić, większa szansa na stratę bramki... Po pierwsze nie gramy na Anglików, Hiszpanów, czy Francuzów, ale na Łotwę, Izrael, Macedonię. Po drugie, czyż to nie wybitny trener śp. Górski powiedział ,,Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika." Panie Jurku miej Pan godność trenera Reprezentacji Polski i pokaż Pan trochę jaj...
3
@kibic1899 Ale jak Ty chcesz ich zmieścić wszystkich 3 razem na boisku? To jest niemożliwe.