- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1556 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
101 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
45 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1556 Culés
3
Cześć, znów chciałbym się z Wami podzielić moimi odczuciami odnośnie wczorajszego meczu, więc jeśli ktoś miałby ochotę, to zachęcam do przeczytania :)
1. Mecz.
W większości w końcu zobaczyliśmy Barcelonę z większym polotem i fantazją niż zazwyczaj. Martwi jedynie okres między 45 minutą, a chyba 60/70, gdzie Lyon miał trochę za dużo inicjatywy. Lepsze zespoły mogą coś takiego brutalnie wykorzystać, więc liczę że w następnych meczach LM ulegnie to poprawie i koncentracja, kontrola będą przez niemalże 90 minut.
Generalnie ciekawe jest to, że Barcelona wczoraj zagrała dość oszczędnie, a i tak zdołała wygrać 5:1 dzięki sprytowi i umiejętności przyspieszenia w odpowiednich fazach meczu. Bardzo cieszy świetny Suarez i niezły mecz Coutinho. Nie należy również zapominać o bardzo dobrych zmianach Valverde po których tak naprawdę zaczęliśmy grać lepiej. Jest dobrze.
2. Messi.
2 bramki i 2 asysty, z czego jedna bramka śliczna i równie ładna asysta do Pique. Jednak... jak na Messiego (zaznaczam: jak na Niego!) to mecz był w Jego wykonaniu dość przeciętny i oszczędny. Dość sporo miał strat i czasami podejmował złe decyzje, wdawał się czasami w niepotrzebny drybling. Mówimy jednak o jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów, więc wiadomo że taki zawodnik nawet grając jak na Niego słabo, może mieć z parę genialnych zagrań w meczu i przesądzić o zwycięstwie.
Zastanawiam się jednak, co sprawia że Messi nie gra na 100% swoich możliwości. Czy jest to mądrość Leo, by umiejętnie rozporządzać siłami? Czy jakaś drobna kontuzja, która była widoczna w II połowie w meczu ligowym na ̶b̶o̶i̶s̶k̶u̶ ̶t̶r̶e̶n̶i̶n̶g̶o̶w̶y̶m̶ Bernabeu? A może po prostu jeszcze to nie jest "ta" forma?
Nie wiem, wydaje mi się że Messi gra z jakimś dyskomfortem. Mam nadzieje jednak, że to mu minie i zobaczymy Messiego lepszego niż wczoraj, bo takiego będziemy potrzebować do potencjalnych starć z City, czy Juve.
3. Losowanie LM.
Dużo osób chciałoby trafić na Porto, ewentualnie Ajax. Zrozumiałe, potencjalni "łatwiejsi"rywale. Ja osobiście chciałbym Liverpool, lub Juventus. Byłyby to piekielnie trudne, ale i piekielnie dobre mecze. Bardzo jestem ciekaw jak Barcelona Valverde poradziłaby sobie z takimi zespołami, bo jeszcze aż tak trudnego dwumeczu Valverde nie miał. A już wybiegając z marzeniami w przyszłość... to finał z City byłby piękny :)
Ale zobaczymy. Krok po kroku. Ktokolwiek by nie był w ćwierćfinale, to trzeba podejść do tego meczu na maxa skoncentrowanym. Przewaga w lidze jakaś jest, może nie jest ogromna, ale i tak większą część sił trzeba rzucić na LM.
Vamos!
0
@macio_944 Może czasem irytowaly jego straty ale pisać, że Messi zagrał przeciętny mecz nawet jak na niego? Messi zakładał bardzo skuteczny pressing, naciskal na obrońców, rozgrywal, asystowal I strzelał. Wg mnie widać po nim było, że mu zależy i włożył w ten mecz (jak na niego) bardzo dużo sił. Pozdro
0
@macio_944 To sa wlasnie te czasy 2 bramki i 2 asysty a ludzie piszs o przecietnym meczu a potem wszyscy sie dziwa czemu zlotej piki nie wygrywa, skoro jego gra nie jest najlepsza ;//