La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1391 Culés

konto usunięte

1

Wiele osób pisze o rewolucji. Moim zdaniem nie jest potrzebna, ale na pewno musi zostać wprowadzonych kilka zmian. Trzeba zacząć od trenera, dla dobra wszystkich. Ktoś na pewno musi odejść. Ciężko powiedzieć kto. Chorwat? Możliwe. Coutinho bym zostawił i w przypadku nowego trenera zobaczył jego grę. Umtiti? W przypadku przyjścia de Ligta ktoś powinien odejść. Zmiennik dla Alby, napastnik do rywalizacji z Suarezem. Busi powinien zostać w klubie, tego jestem pewny, ale jego rola powinna się zmniejszać. Przychodzi czas na zmianę pokoleniową, ale musimy to zrobić z głową, a nie wywalić wszystkich doświadczonych zawodników i wprowadzić samych młodych. Przykry okres, ale musimy się z tego podnieść. Wierzę, że wrócimy silniejsi, zwłaszcza psychicznie.

0

@student97r Ja uważam, że jeśli dojdzie do zmiany trenera to Chorwata pożegnamy. Doceniam jego kunszt piłkarski, ale mało prawdopodobne jest to, że nowy trener będzie miał wizję grania duetem Busquets-Rakitic. Chorwat chce nowy kontakt, są na niego chetne kluby i trzeba to wykorzystać. Zmiany muszą nadejść. Tak jak mówisz z głową, ale ciężko określić jakie bo wszystko zależy od Ernesta. Osobiście uważam, że zostanie (choć nie mówię, że się z tym zgadzam).

konto usunięte

0

@BigShaq Do niedawna chciałem pozostania Chorwata. Jest świetnym zawodnikiem, wiele nam dał. Jednak trzeba coś zmienić, w pomocy również. Bardzo go lubię, cenię, ale ktoś musi się z nami pożegnać. Ciężki wybór dla mnie. Można go też zostawić, ale bez nowego kontraktu i rola podobna do Busiego, czyli odsuwanie się i wsparcie dla młodych.

0

@student97r Nie przepadałem za Ivanem, ale doceniałem jego rolę. Jeśli kogoś z pomocy żegnamy to niestety jego. Ktoś z dwójki Ivan/Sergio musi odejść s cień, a zostawienie obu żeby zawsze jeden grzał ławkę mija się z celem i ambicjami obu panów. Nie mogą grać razem dalej. Busquetsa ciężko pożegnać bo to wychowanek, no i podpisał niedawno nowy kontrakt. Chociaż tak jak mówiłem, wiele zależy od tego kto będzie za kółkiem od lipca. Ernesto na pewno będzie chciał mieć w swojej talii kart obu.
Następnym problemem jest prasa obrona. Ja mam już dość pół środków tam. Roberto, okej, ale to nie jest ten poziom. Roberto jest świetną zapchajdziurą, trzeba to sobie powiedzieć. Semedo nie ten poziom na Barcelonę, to też trzeba sobie powiedzieć. Nie wiem kto z rynku mógłby zmienić tę pozycję. Nie przychodzi mi nikt rozsądny do głowy.

A co do Coutinho. Tak jak kilka dni temu opcjowalem żeby został. Tak teraz mówię, żeby pakował walizkę. Nie może tak być, że piłkarz takiej klasy, za taką forsę gra tak słabo. To jest już coś ala Gomes. Chyba presja go przerosła. Wczoraj Ćwiąkała wrzucił opinie z jakiegoś hiszpańskiego radia, gdzie powiedziano iż Klopp z piłkarzy przeciętnych/dobrych wyciska maksa i wyglądają jak topowi. Być może to jest właśnie Coutinho. Piłkarz dobry, ale nie klasa światowa? Może Klopp zamydlil wszystkim oczy swoim geniuszem.

Pro po Kloppa. Chciałbym kogoś takiego w Barcelonie. Nie chodzi o styl gry Niemca, ani jego osobę. Chodzi o to żeby wycisnąć wszystko z piłkarzy, na 120%.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?