La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 662 Culés

konto usunięte

8

Trzeba troszkę wrócić do „żywych” po finale PK. Wypowiem się dłużej na temat sytuacji, w której Ernesto Valverde miałby zostać w naszym klubie.
Możliwe, że Ernesto zostanie. Nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ale nie ze względu na brak umiejętności Valverde, szanuję go i uważam za bardzo dobrego trenera. Chciałbym jednak jego odejścia ze względu na aspekt psychologiczny. EV w przypadku pozostania ryzykuje bardzo, bardzo dużo. Presja będzie przeogromna, a spotkania w kluczowych momentach LM mogą okazać się znowu koszmarem właśnie przez to co się wydarzyło dwa razy z rzędu. Bartomeu również mocno ryzykuje i naraża się na złość fanów, ale też na możliwe podziały w zarządzie. Wiele mówiło się o tym, że trenera wspierają piłkarze mający status tzw. „świętych krów”. Leo nie można do tego grona zaliczyć, aczkolwiek nie chciałbym się w tym wpisie na tym skupiać. Trzeba będzie dalej wspierać trenera (o ile zostanie) no i przede wszystkim nasz klub. Taki obrót spraw musi jednak pociągnąć rewolucję kadrową. Kiedyś pisałem o tym, że rewolucja nie jest wskazana, tylko przewietrzenie. To zależy jak rozumieć obydwa pojęcia, ale uważam, że mocno się pomyliłem. Rewolucja musi przyjść.
Odejdzie Cillessen i oczywiście musimy mieć zmiennika. Czy kogoś pozyskamy? Może Iñaki Peña dostanie swoją szansę na bycie zmiennikiem ter Stegena? Zobaczymy. W przypadku Alby konieczny jest zmiennik. Nie wiem kto, może Cucurella, może ktoś inny, ale Jordi musi mieć zmiennika. Może Filipe Luis byłby właściwym rozwiązaniem. W przypadku transferu Matthijsa de Ligta odejść musiałby najprawdopodobniej Umtiti. Co z prawą obroną? Czy warto kogoś kupować? Jedni chcieliby sprzedać Roberto, drudzy Semedo. Może warto byłoby wprowadzić Wague do 1 drużyny? Zagrał tylko kilka spotkań, nie znam się na aspektach taktycznych tak bardzo jak wielu użytkowników tej strony, ale zrobił na mnie spore wrażenie i chętnie zobaczyłbym go częściej na boisku. Ktoś z pomocy musi odejść i postawiłbym na Chorwata. Szanuję go i uwielbiam, ale chcę zobaczyć jaki skład zaprezentowałby Ernersto Valverde nie mając w składzie Rakiticia (proszę bez uszczypliwości). Również w większej liczbie minut zobaczyłbym Puiga. Nawet w tych meczach mniej istotnych. Niestety w pomocy może być tłok, więc to jest bardzo trudna strefa w naszym klubie. Dałbym szansę Coutinho nawet z Valverde na ławce. Ja po prostu w chłopaka wierzę. Pierwsze pół sezonu miał bardzo dobre, potem kryzys (nie uważam, że to wina Valverde). Chcę go zobaczyć w nowym sezonie, na luzie, z czystą głową i ze wsparciem kibiców. Malcom musiałby się pożegnać. Nieudany transfer, Valverde rzadko z niego korzystał. Szkoda, bo prawdopodobnie to nie był jego transfer, ale mimo wszystko mógł grać częściej. Dobrze byłoby mieć kogoś na prawej stronie, chyba że powtarza się sytuacja z tego sezonu, gdzie Messi schodzi z prawej strony i nikogo tam nie ma, dlatego dobrą opcją mógłby być Wague, ponieważ widziałem, że w ofensywie lubi się zapędzić. Zmiennik dla Suareza wydaje się również konieczny. Czy Stuani byłby głupią opcją? To zależy czy chcemy zrobić rewolucję na każdej pozycji. Stuani mógłby być bardzo dobrym transferem pomimo wieku, ale oczywiście w krótszej perspektywie, więc może warto byłoby kupić młodego zawodnika, który mógłby się dużo nauczyć przy końcówce kariery Luisa? Maxi Gomez? Nie śledziłem jego poczynań. Przedstawiam jego kandydaturę, ponieważ jest Urugwajczykiem (jak Suarez), mógłby być tanią opcją, a w dodatku jest bardzo młody, więc miejsce na rozwój pewnie ma bardzo duże. Specjalnie nie wspomniałem o Neymarze i Griezmmanie, ponieważ nie jestem przekonany do tych transferów z punktu widzenia zachowania, ale nie chciałem się skupiać na tych 2 zawodnikach w tym komentarzu, więc nie uwzględniajcie tego. :)
Jeśli dotrwałeś do końca, gratulacje. Jednocześnie bardzo proszę o niepisanie, że z Valverde to niemożliwe i wyskakiwanie z Willianem czy Parejo. Nie chcę, żeby pod tym komentarzem zrobiła się szydera, wyśmiewanie czy hejt. To moja opinia, masz prawo się z nią nie zgadzać, chętnie przeczytam komentarze odnośnie moich rozważań, oczywiście te krytyczne też. Może jestem naiwny, ale już czekam z niecierpliwością na kolejny sezon i wierzę, że będzie dużo lepiej. Wierzę też, że to co napisałem nie we wszystkim, ale może się sprawdzić, nawet jeśli nie trafię z nazwiskami nowych zawodników. Oczywiście Valverde może zostać zwolniony, na razie nic nie wiemy. Zdaję sobie sprawę, że te założenia są bardzo optymistyczne, ale myślę, że całkiem realne.

5

@student97r ja to z powyższych martwię się mocno o Coutinho w przyszłym sezonie, prawda jest też taka, że pierwsze pół roku Coutinho w Barcy grał w formacji 4-4-2 i wtedy grał świetnie. Teraz gdy przeszliśmy z powrotem na 4-3-3 Coutinho nie może się odnaleźć i wątpię by to się zmieniło, bo nie ma na niego pomysłu. W przyszłym sezonie chciałbym zdecydowanie zobaczyć w Barcy Puiga i Wague. Tak samo uważam, że trzeba się pożegnać z Rakietą i martwię się o dyspozycję Busquetsa. Brakuje Barcelonie szybkiego skrzydłowego prawonoznego, mam nadzieje, że po odejściu Malcoma ktoś zostanie sprowadzony. No i oczywiście rywalizacja dla Suareza obowiązkowa.

konto usunięte

4

@Kubsoleon Coutinho dałbym szansę, chociaż wiele czynników może wpłynąć na jego złą grę w nowym sezonie (o ile zostanie). Również chciałbym Puiga i Wague widzieć częściej, ale obawiam się, że może być z tym różnie (chociaż wierzę). Busiemu by się przydał odpoczynek, może gdyby grał źle, to Frenkie spróbowałby tam zagrać? O ile Malcom odejdzie, bo może odejść trener. I zgadzam się, Suarez musi mieć konkurenta poważniejszego od Boatenga. Może wtedy sam Urugwajczyk zacznie lepiej grać? Tak naprawdę nic nie wiemy, bo jeszcze wiele może się wydarzyć. Trzeba będzie poczekać, nam kibicom przerwa też dobrze zrobi dla psychiki. Dzięki za komentarz. Pozdrawiam. :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?