- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1567 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
99 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1567 Culés
6
Polska reprezentacja w siatkówce zdobywała wielkie trofea tylko pod warunkiem gdy na światowym poziomie grał atakujący. W latach 70 był wielki Tomasz Wójtowicz a w czasach teraźniejszych wspaniale grał Wlazły i ostatnio Bartek Kurek. Moim zdaniem na ten moment ani Konarski czy też Muzaj i Kaczmarek to nie są zawodnicy najwyższej klasy. Na każdej innej pozycji, zwłaszcza po przyjściu wielkiego Leona jesteśmy bardzo mocni i też mamy znakomitych rezerwowych. Na pozycji atakującego mamy deficyt w stosunku do najlepszych ekip na świecie a to może być kluczowe w aspekcie turnieju eliminacyjnego do igrzysk olimpijskich. Mam nadzieje że Bartosz Kurek wróci szybko do gry i do najlepszej formy.
3
@Janiama Spokojnie jeśli Dawid lub Maciej sobie nie poradzą na ataku to zagra tam Leoś :)
0
@adi7adi8 Mecz z Francją jest tylko jeden jak przegramy musimy walczyć dalej w turniejach eliminacyjnych. Na ten moment Leon idzie na przyjęcie razem z Kubiakiem
0
@Janiama Wiem jak to działa bo śledzę to już długo :P jasne ale nikt nie powiedział że w czasie meczu nie zmieni pozycji :)
0
@adi7adi8 Ale chyba wiesz że gra przyjmującego a gra atakującego to dwa inne światy?
0
@Janiama Czy dwa inne to raczej nie :P Wiadomo że to nie to samo ale wiemy też że Leon w przyjęciu ma mniejsze/większe problemy i jak Vital będzie chciał to zagra na ataku i nie bedzie z tym problemu.
0
@adi7adi8 Leon nie ma żadnych problemów w przyjęciu dlatego jest najlepszym siatkarzem na świecie. To że znakomicie atakuje to jedno ale przede wszystkim świetnie przyjmuje serw. Atakujący nie jest pod grą cały czas tak jak przyjmujący i musi też atakowac z drugiego metra czego akurat przyjmujący nie robi. Wiele lat potrzebował Kurek by zmienić pozycję i być topowym zawodnikiem. Leon nie da rady z meczu na mecz to zrobić.
0
@Janiama Najlepsi atakujący potrafili grać na przyjęciu. Mikhaylov od tego sezonu będzie tak grał(Sokolov poszedł do Zenita). Anderson umiejętnie łączy te dwie role(jedna w reprezentacji, jedna w klubie). I da się to zrobić z meczu na mecz. Przykład? Muserskiy w finale IO 2012, kiedy w 3. secie trener przesunął go na atak.
Może i Leon dobrze przyjmuje, ale jak Go wywrócą zagrywką, to nie ma Jego 3.80 w ataku. A patrząc na naszych przyjmujących to mamy tam większe rezerwy- Kubiak, Szalpuk, Ślwika,Bednorz