- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1172 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1172 Culés
5
Czytam te narzekania na urazy napastników albo widzę przedziwne składy z ustawieniem w stylu 424 i zastanawiam się skąd się biorą takie naiwne pomysły i żale?
Ktoś pamięta Euro 2012? Kto wygrał? Jaki był wynik np. w finale? Na czyich zawodnikach opierała się gra i skąd taki pomysł na grę?
Przypomnę tylko skład: Casillas, Arbeloa, Pique, Ramos, Alba, Busquets, Xavi, Xabi Alonso, Fabregas, Iniesta, David Silva
Ilu napastników widzicie? Uświadomcie sobie wreszcie - to nie ilość napastników decyduje o tym jak wygląda gra i ile bramek pada. O tym, że brak jakości w drugiej linii (kluczowej) powoduje, że najlepsi napastnicy niewiele znaczą przekonuje się już od kilku lat reprezentacja Argentyny. Oczywiście można grać pomysłem "dzida do przodu" ale jakoś taki schemat nie pasuje do Argentyny z Leo. Do Barcelony też nie.
1
@Azi zgadzam się z tym, ale jeżeli chodzi o Hiszpanię z 2012 to w tym składzie było tyle jakości że wystarczyło, ale w niektórych meczach mieli problemy przez to że na 9 grał Fabregas a nie rasowy napastnik
4
@kibic1899 Bo oni nie mieli napastnika w formie, który dałby więcej niż którykolwiek z 6 pomocników. Ale to nie ma znaczenia - da się coś zrobić i bez napastnika. I wygrać wysoko tez. Chodzi mi tylko o to, że sporo osób tutaj na siłę chce wpychać do składu 3-4 napastników kosztem drugiej linii, która jest dużo ważniejsza w naszym systemie gry.
0
@Azi A teraz pokaż mi klasową drużynę, która gra bez dobrego napadu, tak jak Hiszpania 7 lat temu i cokolwiek osiąga.
ps. zgadzam się, że jakość w środku musi być
Może my zagramy tak samo? Mamy predyspozycje. Arthur, De Jong, Busquets, Rakitic, Puig, Vidal
0
@Copernicus Nie mam pojęcia czy jest takowa ekipa. Może Bayern bez Lewego? Ale nie bardzo oglądam ich spotkań więc ciężko mi ocenić. Raczej zgaduje.
Nie w tym jednak rzecz. Wystawianie 6 pomocników kosztem napastników to też - jak by nie patrzeć - skrajność. Chodzi mi tylko o obalenie poglądu, że trzeba bić w ilość i jakość ataku bo bez tego "gramy defensywnie". Zawsze najlepszy jest złoty środek.
e: nie widzę problemu z takim składem - chętnie zobaczyłbym taki eksperyment. Nie sądzę aby przyniósł podobny efekt co w reprezentacji Hiszapnii - to jednak daleko niższa jakość od tamtego składu.
0
@Azi Obecnej Barcelonie brakuje kogoś na pozycje "8" która zrobi w środku przewagę i da napastnikom okazje na pojedynek 1vs1. No i z napastnikiem mamy problem bo Suarez w La Liga strzela bardzo często ale w LM jest po prostu żenujący. 2 bramki w ostatnich dwóch edycjach, 4 lata bez gola na wyjeździe. Dla napastnika takiego formatu jest to statystyka wręcz wstydliwa, nie pisząc że hańbiąca. Siłą Barcelony Pepa był środek, w napadzie nie mieliśmy wymiataczy z kosmosu ale dla mnie Barca 2010/2011 to chyba najlepsza Barcelona, nawet pomimo tego że był dublet zamiast trypletu :D
0
@Azi linia pomocy, którą dysponowaliśmy jeszcze nie tak dawno temu to był ewenement. Dzisiaj gra się inaczej.
0
@sebo939 Tym kimś jest teraz Messi