- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1338 Culés
Gorące dyskusje
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Peciak
26
@Bykunn ostatni raz jak prokuratorzy KO kogoś przesłuchiwali bez pełnomocnika, to świadek... » Czytaj dalej
72 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1338 Culés
0
Potrzebny jakiś miły pan lub pani co zna się na komputerach. Mam kilka pytań, a w googlach co temat to inna odpowiedź.
0
@BigShaq gralem w minecrafra i csa. Nadam się?
0
@BigShaq Kłaniam się. Możesz napisać na priv, ale może lepiej tutaj: od razu ktoś może się dowiedzieć czegoś ciekawego, a może ma podobny problem. =))
0
@IAmBackCules sprawa ma się tak: jaka jest taka normalna temperatura procesora np. podczas grania w coś. Wiem, że banalne pytanie, ale patrząc na necie jest pełno sprzecznych informacji. Na stronie intela piszą, że max 72 stopnie, później na innym forum, że dopóki nie ma 80 luźno. Gubię się totalnie w tym. i7-3770k
0
@IAmBackCules Witam speca,
To przy okazji spytam co sądzisz o serii Alienware? Bardzo mi się spodobał design i i planuje nie długo coś zakupić w stylu
https://allegro.pl/oferta/alienware-m17-i7-8750-32gb-1256gb-rtx2060-fhd-nbd-8382380216
https://allegro.pl/oferta/alienware-17-r4-i7-32gb-256ssd-1tb-gtx-1070-uhd-8208293640
1
@BigShaq Pytanie czy masz go podkręconego, czy nie?
Wiadomo, że większe temperatury (>85 st. C) szybciej degradują procesor. Nie mniej od tego, żeby nie usmażyć CPU (co jeszcze było możliwe kilkanaście lat temu) jest mechanizm throttlingu, więc jeśli komputer ci się nie wyłącza a gra nie przypomina nagle pokazu slajdów - wszystko jest ok. Jeśli takie objawy obserwujesz no to trzeba zmienić cooler. =)
1
@matirix20 Jeśli ci się spodobał design i masz na to pieniądze to o ile nie dowiesz się że jest to zupełny szrot to pewnie nic twojej decyzji nie zmieni. =D
A na poważnie: bierz tego z i7-8750H. Lepszy CPU, lepsza grafika. Cena prawie ta sama. Ten który polecam ma ekran "tylko" 1080p a nie 4K. Ale granie w 4K na ekranie wielkości laptopa jest bez sensu. No chyba że podłączysz zewnętrzny monitor, a wtedy to i tak moja rekomendacja jest mocniejsza.
0
@IAmBackCules Siana nie mam hehe. Ale ogarniam na grudzień. Liczę też na to że wjadą jakieś promocje fajne przed świętami. Dzięki za opinie.
0
@IAmBackCules nie, nie podkręcałem. Ogólnie kiedyś miałem w to wywalone, ale jak kumpel przesadził trochę to stałem się bardziej czujny.
Ani razu się nie wyłączył, gierki chodzą dobrze (nie gram w jakieś superanckie cool totalne tytyłu, także nie dziwne). Jedyne co mnie martwiło, że grając w csa szybko dobija do 58/63 stopni i mam pełne gacie. Nie jest znów to super drogi procesor, ale jak kupowałem kilka lat temu za własną kase za małolata było coś i szkoda głupio rozpieprzyć, skoro jeszcze daje rady.
Dzięki za odpowiedź. A jaka powinna być taka "normalna" temperatura podczas przeglądania internetu czy coś? Po prostu jak używam, bez katowania go tytułami jakimiś.
1
@BigShaq Bez obciążenia do 40 stopni. W grach 70-72. Te procesory generalnie mają tendencje do szybkich wzrostów temperatury. Nie zaszkodziłoby wydajniejsze chłodzenie, ale 58-63 C to nie są temperatury które mu szkodzą.
0
@IAmBackCules git, dzięki za info. Wypłata wlatuje to pomyślę, zeby wymienic i mieć spokojniejszą głowe.
0
@IAmBackCules A co sądzisz o takiej opinii? Tak mi ktoś odpisał z innego forum.
"Problemem jest głównie to,że w tej cenie dostaniesz już lapki z RTX 2070, w dodatku nieporównywalnie lżejsze. Sam alienware był dobrą marką, obecnie w tym segmencie(grube lapki gamingowe) nie ma jednak żadnego podjazdu do Acer Helios 500 czy MSI GT75."
0
@matirix20 Chyba się coś komuś pomyliło. GT75 z RTX 2070 to raczej kilkanaście tys. a nie 8. Acer nie wiem. Jeśli już to https://www.x-kom.pl/p/500882-notebook-laptop-156-acer-triton-500-i7-9750h-8gb-512-win10-rtx2070-ips.html
Ja ze swojej strony polecam cokolwiek od Asusa (np. takie coś https://www.x-kom.pl/p/509327-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-g-i7-9750h-16gb-512.html)
0
@IAmBackCules Ale ogólnie ta linia Alienware jest godna polecenia? Nie ma jakiś dużych wad? Mam Della 7566 i lubię i ufam marce Dell więc szczerze mówiąc napaliłem się na któregoś z Alienów :)
0
@matirix20 Nie będę ci opowiadał bajek, bo sam nie korzystałem. Ale zdaje się mieć dobre opinie. No i tak: Della bardzo polecam. =)
1
@IAmBackCules Ok dzięki za wszystkie opinie.
Do grudnia jeszcze trochę czasu jest ale wezme pewnie Aliena albo to https://www.dobreprogramy.pl/Dell-G5-czyli-wymarzony-laptop-dojrzalego-gracza.-Spedzilem-z-nim-dwa-tygodnie-innego-nie-chce,News,102816.html
Pozdrawiam