La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1127 Culés

6

Tomasz Grodzki z opozycji został dziś wybrany marszałkiem senatu. Niezbyt Go znam, ale Jego pierwsza wypowiedź jako marszałka senatu była wg. mnie niezwykle mądra, poniżej niektóre fragmenty:

"Przybywam ze Szczecina, który jest zasiedlony przez odważnych ludzi, którzy tworzą mieszankę unikalną w skali naszej ojczyzny, gdzie nauczyliśmy się, że można, szanując siebie nawzajem, utrzymywać swoje tradycje, żyć w zgodzie, budując dobrobyt zachodnich rubieży Rzeczpospolitej. (...)
Pochodzę ze świata medycyny, gdzie nie tylko przysięga Hipokratesa, ale całe wychowanie zobowiązuje do tego, by wszystkich traktować jednakowo - i możnych, i wykluczonych. To nas uczy tolerancji, tego, że każdy Polak, każda Polka, każdy obywatel naszego kraju ma równe prawa i to, że jest różnorodność w naszym narodzie jest jego siłą, ponieważ za różnorodnością idzie kreatywność. (...)
Możemy się spierać, ale jednocześnie musimy pamiętać, że reprezentujemy, jak mało kto, majestat Rzeczypospolitej i potęgę tego narodu, którego musimy strzec i chronić."

Nie wiem jak to będzie się miało do rzeczywistości, mam nadzieje że te słowa znajdą ujście w rzeczywistości, ale brakuje mi w polityce tak wyważonych, mądrych i spokojnych wypowiedzi. Polecam wysłuchać całość. W zasadzie nie było nic o podziale pomiędzy PiSem, a PO, a jeśli wspominał nazwy tych partii, to Grodzki starał się to zmieniać na "my". U mnie ma szacun póki co, oby tego nie sp***lił :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?