La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1459 Culés

konto usunięte

4

Słuchajcie Cules, miałem niedawno kolizję. Młody chłopak nie wyhamował i wjechał mi w tył auta. Okazało się, że ucierpiało wyłącznie jego Audi, a przynajmniej tak mi się wówczas wydawało, bowiem przyjąłem uderzenie na hak, co w efekcie nie zostawiło żadnych większych, widocznych śladów na mojej Renówce.

Był to okres świąteczny, a wystraszony chłopak zaczął płakać, że samochód mamy, że przeprasza i że co to teraz będzie...

Przyjrzałem się więc stratom i uznałem, że nic wielkiego się mojej Lagunie nie stało. Było co prawda lekkie uszkodzenie zderzaka, ale porównując z rozwalonym przodem Audi, potraktowałem to jako zwykłe zadrapanie. Boże Narodzenie, nie będę wchodził chłopakowi na polisę z powodu takiej drobnostki, mandat to też nie najlepszy prezent pod choinkę - pomyślałem.

Uspokoiliśmy z kumplem roztrzęsionego dzieciaka w rurkach i ruszyliśmy w dalszą drogę.
Swięta minęły i szybko okazało się, że życzliwość nie popłaca. Zawiozłem auto na warsztat, bo jednak coś mi nie pasowało. Tam zdiagnozowano uszkodzenia belki i zderzaka, których gołym okiem w dniu kolizji nie dostrzegłem. Dzwonię więc do chłopaka, mówiąc, że jednak poniosłem większą szkodę, niż pierwotnie myślałem i konieczna będzie naprawa mojego auta.

On tymczasem zaczyna się migać, kluczyć i ostatecznie staje na tym, że nie będzie obciążał polisy na naprawę auta, które uszkodził, bo nie było policji, minęły 2 tygodnie i w ogóle ma to gdzieś.

Dzielę się z wami tą rozczarowującą historią, byście byli czujni nawet w święta i żebyście również wiedzieli, iż każdy przejaw życzliwości zostanie wykorzystany przeciwko wam.

Byłem już na policji, mam dokumentację, świadka i będziemy dociekać na drodze sądowej. No cóż, zdarza się. Na pocieszenie wyobrażam sobie, że ten nieuczciwy płaczek w rurkach musi być kibicem Realu :)

1

@palindrom1 Chyba mam deja vu :D
A sąd Ci w żaden sposób i tak nie pomoże, sprawa przegrana w momencie rozjechania się ze sprawcą

0

@palindrom1 ja tam zawsze bym wzywal policje. Człowiek czegos nie dopatrzy i bedzie w dupie. A tak to spokój.

konto usunięte

11

@palindrom1 "płaczek w rurkach " :D a Ty pewnie chłop dwa dwajścia w stroju moro z kałachem przewieszonym przez ramie :p... tak tak wiem, że to odp na wczorajszy wpis ;p

8

@palindrom1 Moim zdaniem odwalasz maniane i tyle. Trzeba od razu wszystko sprawdzać a jak tego nie zrobiłeś to pisząc to sam się zachowujesz jak płaczek.

0

@koksik2700 Policja jest zbędna. Wystarczy dokładnie sprawdzić i podać numery polisy itp. Można to załatwić bez policji.

1

@konrad1661 to nie mój problem. Ja nie jestem za dogadywaniem sie. Trzeba uważać. A czlowiek czegos nie dopatrzy i potem będzie afera.

0

@koksik2700 Wystarczy być czujnym, To nic trudnego ;)

0

@palindrom1 sam sobie jesteś winny, a skąd chłopak mógł wiedzieć że nie nachlałeś się w święta i gdzieś nie przydzwoniłeś a teraz za jego chcesz sobie naprawić auto? Źle to załatwiłeś po prostu ;p

0

@palindrom1 piękne. Lubię takie zarzutki :D

10

@palindrom1
Rozumiem, że to eksperyment społeczny. Mogłes poczekac kilka dni :)
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8072180

0

@palindrom1 Nie zebym Cie namawial do zlego ale wzial bym sprawy w swoje rece tzn spotkal sie z tym chlopakiem i wpakowal mu pare garsci.

2

@pax Tak, też się zastanawiam czy to troll z multikontem, czy taki przypadek :D

konto usunięte

0

@Jakchcesz Tyłem? Poza tym są przecież zdjęcia z dnia kolizji, do której doszło i nic nie stało na przeszkodzie, żebym już wtedy "naprawił sobie auto za jego". Wykazałem się życzliwością i wsparłem spanikowanego bliźniego w trudnej dla niego sytuacji. Teraz czuję się w pewien sposób okradziony.

0

@Bykunn
Nie ma takich przypadków. Dla mnie multi :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?