La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1496 Culés

konto usunięte

15

Bardzo ważną rolę we wczorajszym meczu pełnił Jordi Alba. Praktycznie w każdej akcji w pierwszej połowie był w grze. To ważne w sytuacji gdy nie mamy skrzydłowych w zespole. Z prawej strony wyglądało to juz inaczej bo Roberto miał więcej obowiązków defensywnych (przy tak grającym Albie to był jego obowiązek) a Ansu który kilka razy fajnie się pokazał do gry był niedokładny w ostatnim podaniu. Cały czas brakuje mi gry na całej szerokości boiska. Gdy kontroluje się grę i wymienia dużą ilośc podań to powoduje że przeciwnik ma czas by założyć zasieki a to stwarza problem z kreowaniem sytuacji strzeleckich. Przeciwnik dobrze się ustawia i umiejętnie potrafi przesuwać linię obrony i dlatego tak ważna jest gra po całej szerokości boiska by znaleźć luki w obronie. Wczoraj bardzo dużo pchaliśmy się środkiem, zwłaszcza Leo wchodził czasami na trzech obrońców w drybling. Problemem który cały czas jest w zespole to współpraca na linii Messi Griezmann. Kilka razy wczoraj Leo mógł oddać do dobrze ustawionego Francuza piłkę ale albo wchodził w drybling albo oddawał strzał lub wybierał Vidala. Coś Messiemu nie pasuje w poruszaniu się Griezmanna, jakoś nie czuje tego piłkarza przynajmniej do tej pory i na pewno trener musi znaleźć jakieś rozwiązanie, zwłaszcza kiedy nie ma Suareza. Tak jak pisaliście Busquets był profesorem na boisku. Zagrał bardzo dobre spotkanie ale już z Atletico było widac że wchodzi na wyższy poziom i oby to pozostało do końca sezonu.
Pierwszy mecz z nami, widać że piłkarze chcieli jak najbardziej przekonać do siebie nowego trenera. Na pewno w grze przeszkadzał mocny wiatr który jest dużym utrudnieniem (szybko wysusza murawę) zwłaszcza przy takie krótkiej grze gdy piłka musi szybko chodzić po boisku. Teraz ważne jak zaprezentujemy się w meczach wyjazdowych bo to była nasza największa bolączka nie tylko w tym sezonie ale też od dłuższego czasu. Wróci de Jong, jest nadzieja że Arthur będzie zdrowy i może się zdarzyć że będziemy grali na 4 pomocników a wtedy druzyna wykorzysta obydwu bocznych obrońców a nie tylko Albe. Na ten moment wydaje mi sie że to najlepsze rozwiązanie dla Barcelony zwłaszcza w meczach wyjazdowych.

0

@Janiama Dobrze napisane, choć wydaje mi się (może akurat nie w tym meczu) że jednak Griez z Messim się coraz lepiej rozumieją

2

@Janiama Griezmann też lubi wziąć piłkę i samemu oddać strzał, ale ciężko się strzela lewą nogą z pozycji LS, wali po bocznych siatkach na krótki słupek i nie wie jak się ma tam ustawić, kręci się zagubiony, jedynie co może to popracować w obronie, Fati też najlepsze występy z kolei miał na jego pozycji, gdzie fajnie klepał z De Jongiem oddawał strzały z dystansu, nie wiem czemu ich nie zamienił, przecież gdybym np. wziął lewonożnego Robbena i dał go na LS to bym mu odebrał z 80 procent skuteczności.

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87 No właśnie, ciekawe spostrzeżenie. Może jednak trener uznał że Ansu jest skrzydłowym a po lewej stronie przeszkadzałby Albie?

0

@Janiama Możliwe, bo Alba ewidentnie miał wczoraj nastawienie ultra-ofensywne, ale mam nadzieję, że Setien sprawdzi również bardziej naturalne pozycje dla atakujących.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?