La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1491 Culés

8

Naszła mnie taka refleksja, pewnie nic odkrywczego, że wśród zawodników Barcy brakuje tego głodu rywalizacji, chęci do walki i ambicji. Poza takimi nazwiskami jak Suarez, Messi, Vidal, Pique, Umtiti, ter Stegen, czy nawet nielubiany Alba, reszta wydaje się taka ślamazarna, bezjajeczna. Nie jestem zwolennikiem oceniania po wyglądzie, ale na niektórych to wystarczy popatrzeć i się zastanawiasz czy to casting dla modeli czy twarda gra w piłkę. Dzisiejszym sportowcom brak tej charyzmy, zawziętości i chociaż nie przepadam za Neymarem i nie chce jego powrotu takie charaktery są w cenie, to samo CR.

2

@l0Messini dlatego transfer Lautaro wydaje się taką dobrą opcją. Brakuje ludzi którzy mogą mentalnie pociągnąć drużynę, wystarczy zobaczyć jak zmieniła się gra po wejściu Vidala z Valencią. Czasami mam wrażenie, że kiedy gra nie idzie to oni spuszczają głowy i czekają na zbawienie zamiast walczyć. Wracając do Martineza-wydaje się typem człowieka który ma mentalność zwycięzcy i takich ludzi właśnie trzeba żeby odnosić sukcesy.

konto usunięte

1

@l0Messini Umtitiego wymieniłeś bardzo na wyrost. On w tym momencie nie jest na poziomie La Liga. Może doszlusuje, ale obecnie jest bardzo słaby. Wydaje mi się, że w gruncie rzeczy nie powinien grać w żadnym meczu, bo stanowi dla Barcy zagrożenie. Nawet nie jestem pewny, czy będzie w stanie wejść na wyższy poziom, tak źle w moich oczach wygląda :)

2

@palindrom1 Za to Pique El Presidente jest w świetnej formie z Lengletem nie? XD o Roberto nie wspomne i o Albie nawet, tak samo jak o Semedo i Firpo bo ta dwójka ostatnia to Max poziom Evertonu.

konto usunięte

0

@Coutinho007 Cóż poradzę, że mam takie, nie inne wrażenie. Zobaczymy w najbliższych meczach. Na razie jest wręcz ślamazarny w ruchach, leniwy i nie czyta gry. Nie ta liga póki co i prawdę mówiąc nie wydaje mi się, żeby to się zmieniło. Raczej za kilka spotkań wszyscy zaczną to zauważać.

0

@palindrom1 Ale to nie tylko Umtiti jest problemem a cała linia defensywy jest w beznadziejnej formie. Pique to co zagrał ostatnio z Albą i Roberto to był kryminał a na dokładkę to on sprokurował karnego.

0

@l0Messini Akurat Alba i Pique, oraz Umtiti są w beznadziejnej formie, Lenglet w sumie również ale ogólnie tyczy się to całej defensywy naszej.

konto usunięte

0

@Coutinho007 Ok, ale ja mam wrażenie, że Umtiti generalnie odstaje. Nie chodzi o zły dzień, rozkojarzenie, czy kaca. On jest jakiś mega ciężki zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Zobaczymy, może wskoczy na wyższy poziom, choć ja akurat mocno w to wątpię.

0

@palindrom1 Sezon 17/18. Miałeś próbkę tego co akurat potrafi Umtiti więc nie pisz o jego ociezałości bo w formie gość jest top obrońcą i ja mam nadzieję, że urazy go ominą A on wróci do formy, piszesz o nim jak by on był winny porażki z Valencią i tego, że cała nasza defensywa to ser Szwajcarski ale akurat on najmniej grał ze stoperów naszych a Lenglet obecnie jest też w słabiutkiej formie o Pique nie wspominając, który popełnia proste błędy i prokuruje sobie rzuty karne.

konto usunięte

1

@Coutinho007 Ja właśnie abstrahuję od ostatniego meczu. To właśnie takie moje ogólne wrażenie. Ja wiem, że fajnie wszedł do drużyny wtedy, ale teraz wygląda inaczej po prostu.

konto usunięte

1

@l0Messini jeśli chodzi o brak charyzmy i jaj to Alba jest akurat dobrym przykładem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?