- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1389 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Deviler
1
Lubicie napoje bez cukru?
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1389 Culés
0
Szybkie pytanie do komputerowych świrów. Mam uszkodzony dysk twardy w laptopie i nie mogę uruchomić laptopa. Przed chwilą wpadł mi taki pomysł żebym włożył do niego inny dysk. Wykręciłem go z innego laptopa i włożyłem do tego z uszkodzonym. W moim laptopie był windows 7, a w tym drugim 10. Po włożeniu włączam laptopa a tam ekran startowy windowsa 10, po dłuższej chwili pojawił się napis że przygotowuje aktualizacje. Czy dobrze rozumiem co tu się stało? Czyli po prostu będę miał windows 10 na moim starym laptopie, jeśli to faktycznie problemem był dysk, a nie sam laptop?
10
@Nano22 Przecież system instalujesz na dysku, skoro włożyłeś dysk z Win10 to logiczne że taki system ci się uruchomi.
Do tego nie potrzeba być komputerowym świrem, wystarczy taki laik jak ja ;)
1
@Nano22 powinien Ci śmigać. Stary dysk wyrzuc do kosza. (zart). Sprobij go sformatować bo nie musial pasc.
0
@Nano22 Problemem będzie jedynie to, że jak to naprawdę stary komputer to windows 10 Ci go bardzo zamuli :D
1
@Bykunn Stary miałem na myśli że ten mój :D 8 GB ramu i core i5 powinno wystarczyć.
A jeśli chodzi o tamten dysk to jest jakaś możliwość aby odzyskać dane z niego? W sensie jeśli dysk jest na tyle uszkodzony że nie da się uruchomić komputera to mimo tego jest jakaś szansa żeby dane nie przepadły?
@Bobo25 @FDJ
0
@Nano22 ściąga ci sterowniki i będzie wszystko dobrze działać, spróbuj na starym dysku włączyć tryb awaryjny
0
@Nano22 Dla mnie to już wyższa szkoła jazdy, spróbuj z jakimiś firmami co odzyskują dane. No chyba że tutejsi eksperci znajdą łatwiejsze rozwiązanie.
1
@Nano22
Włóż obydwa dyski, ustaw w BIOS-ie by system wczytywał się z tego działającego i zobacz czy ogólnie wykrywa ten drugi dysk. Jeśli nie pomoże - zanieś po prostu do serwisu z prośbą o odzyskanie danych i diagnostykę. Zapłacisz, ale zaoszczędzisz czas jeśli nie lubisz nad tym siedzieć/nie znasz się na tym.
0
@Nano22
0
@Nano22 spróbuj wejść w tryb awaryjny, jest sposób żeby się dostać Linuxem do windowsa na albo takhttps://miroslawzelent.pl/informatyka/obejscie-zapomnianego-hasla-windows-7-8-10/ i jest moment że można pliki skopiować
1
@Nano22 zalezy czy mialas podzielony na partycje.
Jesli system miales na c a reszte trzymalas na innych partycjach (d,e itd) to jak sam sformatujesz dysk c i wgrasz na biego nowy syste to reszta(d, e) zostanie tak jak byla. Jesli miales wszystko na c- system i to co chcesz odzyskac to tak jak napisali koledzy.
polecam przy wgrywaniu system dzielic na partycje
0
@macio_944 Ej no nie wierzę co tutaj się stało :D włożyłem ten uszkodzony dysk do tego drugiego laptopa i tam się uruchomił bez problemu i wszystkie dane są!! Ale się jaram teraz bo długo już się męczyłem z tym bo chciałem koniecznie odzyskać dane.
Tu pole do popisu dla informatyków: co tu się stało? Czemu na moim laptopie nie dało się uruchomić z tego dysku, w biosie go wykrywał, tylko narzędzie diagnostyczne wykrywało jakiś problem. Problem z komputerem? Jeśli tak to dlaczego dysk z W10 uruchomił się normalnie. Problem z dyskiem? Jeśli tak to czemu na drugim laptopie uruchomił się normalnie. Ale to dziwne...
@ArdoFCB @Bykunn
1
@Nano22 Nie znam odpowiedzi niestety :D wiem jedno, jak masz na co to zgrywaj te dane :D Będzie bezpieczniej
0
@Nano22 Nie wiem, może jakiś problem z aktualizacją albo instalowałes jakiś program i coś sie zepsulo. Czasem działa opcja ostatnia dobra konfiguracja