La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1030 Culés

33

Co by nie zrobił rząd to wszędzie znajdą się malkontenci, a to by można było zrobić wcześniej, a to źle, bo panika.
W porównaniu do zachodnich krajów europejskich, w Polsce rząd zachowuje się bardzo dobrze. Zamykanie granic przy 1 przypadku, ba przy zeru, skończyłoby się na linczu obecnego rządu, jestem tego pewien. W dalszym ciągu nowe przypadki w Polsce to osoby z zagranicy, a po dzisiejszej decyzji tych już nie będzie. Teraz najważniejsza będzie wielka odpowiedzialność społeczna, czyli unikanie skupisk i pozostawanie w domach przez dzieci i młodzież. Rząd nie może więcej zrobić. To sprawdzian dla Polaków.
Zachorowanie po 14 dniach po zakażeniu to skrajny przypadek, na ogół objawy występują od 4 do 6 dni od zakażenia.

0

@barcelonaLM a skad wiesz jaka naprawde jest liczba zarazonych i smiertelnych??

5

@barcelonaLM „Teraz najważniejsza będzie wielka odpowiedzialność społeczna, czyli unikanie skupisk i pozostawanie w domach przez dzieci i młodzież. ” Obawiam się, że to będzie właśnie największy problem bo niestety jest dużo nieodpowiedzialnych ludzi :/

0

@kielon93 Z liczb WHO, a co?
Zakażonych jest na pewno więcej, ale są to przypadki bezobjawowe lub łagodne

0

@barcelonaLM Nikt nie będzie winił rządu za epidemię jeśli nawet taka się zdarzy, bo to byłoby zwyczajnie głupie. Szansa na zarażenie jest statycznie biorąc mała. Pewne rzeczy pewnie można było zrobić inaczej. Osób z zagranicy nie będzie, ale wirus jest już w kraju i zarażeni mogą zarażać innych (sklepy, praca itd.). U nas sytuacja też jest o tyle inna, że do Włoch, Anglii czy Hiszpanii przyjeżdża ogromna liczba turystów.

0

@tobiasson92 Dlatego przez najbliższe tygodnie najważniejsze jak najmniejsze wychodzenie z domu, a osoby które mają kontakt z innymi muszą dbać o higienę. Jeżeli wszystko pójdzie ok, to drugich Włoch nie będzie

0

@barcelonaLM Na razie jak będzie to wróżenie z fusów. Dyrektorzy szpitali mają np. zdanie, że czeka nas wariant włoski.

5

@barcelonaLM

"Zakażonych jest na pewno więcej, ale są to przypadki bezobjawowe lub łagodne".
Ale wciąz mogą zarażać innych.


Polska ze względu na zbyt późne zaopatrzenie w testy, wykonuje najmniej testów na koronawirusa w Unii Europejskiej w przeliczeniu na milion mieszkańców.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?