La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1740 Culés

24

Trzynasta emerytura zostanie wypłacona. Pieniadze na nią się znajdą, uspakajają najwyżej postawieni politycy obozu władzy. Tylko skąd?
Otóż z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Jest tam zgromadzone 42 mld złotych. Na "trzynastki" w tym roku władza i ZUS zabierze jedną czwartą tej kwoty, ok 10 mld.
Ta rezerwa została stworzona aby od (w przybliżeniu) roku 2025 ZUS miał zabezpieczenie, bo już wtedy na rynku będzie zbyt mało ludzi pracujących w stosunku do tych, którzy pobierają świadczenia.
PiS głośno krzyczał (i słusznie) kiedy szef resortu finansów rządów PO-PSL Pan Rostowski transferował je do budżetu. Teraz jest to według tych samych osób już ok.
Stąd nacisk na wybory, bo kosztuje to sporo pięniędzy. Bardzo kosztowana łapówka polityczna. Według mnie w obliczu nadciągającego kryzysu bardzo nieodpowiedzialne, a wręcz irracjonalne działanie obecnej władzy. Rząd działa trochę w myśl zasady - "Po nas choćby potop".

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?