- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1056 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1056 Culés
8
Cristian Hidalgo:
"Leo miał niesamowity talent. Wszyscy w klubie byli przekonani, że będzie bardzo dobrym piłkarzem. Ale najlepszym w historii? Nie, tego nie mógł nikt przewidzieć. Jego osiągnięcia są wyjątkowe. Messi był bardzo nieśmiały, zamknięty w sobie. Mówił tylko wtedy, gdy było to konieczne. Kiedy zaczął grać więcej, to trochę się otworzył.
Ronaldinho? Barcelona bez niego i jego pozytywnej aury nie byłaby wówczas tak dobra. Był uosobieniem radości, zarażał śmiechem każdego kolegę z zespołu. Nigdy nie widziałem lepszego dryblera od niego." [Goal]
5
@BarcaInfo Messi jest lepszym dryblerem od Ronaldinho. Messi jest lepszy w każdym aspekcie od Ronaldinho. Roni był czasem bardziej spektakularny.
Ale to nie zmienia faktu, że Roni to też kozak który zasługuje na miejsce obok Messiego w galerii legend. Wspaniałych zawodników mamy i mieliśmy w klubie :)
0
@marcin000019 mesdi w większosci gra po ziemi Ronaldinho gra bardziej przestrzenie górą i dołem wszystkim.Messi urzywa zdecydowanie mniej srodków do kiwania jest tutaj w stosunku do Ronaldinho uboższym.Mówi się o Messim ze jest najlepszym podwórkiwym graczem na swiecie i coś w tum jest on tak grał jak był młody jest naturalny.Ale to co robił Ronaldinho to jest artyzm w kazdej postaci oprócz tego ze to było spektakularne to było uzasadnione taktycznie jednym przezutem gubił 3 ludzi oi miał wolne pole do bramki.Był totalnie nie przewidywalnym.Nie jestem wcake przekonany czy Messi jest dryblerem.Jedyną przewagą Messiego jest taka ze był pezez całą kariere na wysokim poziomje ale jeśli chodzi o to ike technik stosował Ronaldinho to od Messiego poprostu był bogatrzy od podań plecami do innego piłkarza w pelnym biegu, dostając dlugie podanie od bramkarza po masę innych nie powtarzalnych technik
0
@Borneo "podania plecami" to jednak są fajerwerki które są miłe dla oka, ale nie przynoszą tyle korzyści drużynie. Raczej powiedziałbym, ze jedyna przewagą Ronaldinho było to, że miał więcej pojedynczych rozwiązań nietypowych / nieszablonowych.
Jednak Messi opanował swoje techniki które dają ogromną przewagę do perfekcji. Messi zdecydowanie jest dryblerem i to topowym na świecie od lat. Jego bramki gdzie przechodził po 3-4 rywali innej drużyny to jednak zdecydowanie częstsze przypadki niż Ronniego. Nie mówię, że nieszablonowe rozwiazania R10 nie przynosiły korzyści dla drużyny bo przynosiły (chociaż czasami też było nieco pod publiczkę), ale rozmawiajmy o skale tego. Tutaj to jest jednak ogromna przewaga Leo.
Messi opanował niesamowicie sztukę wykańczania akcji, podań prostopadłych, przerzutów (w tym przenoszenie piłki górą), wizji gry i rozgrywania. NIe potrzebuje do tego dodatkowych sztuczek, bo niesamowicie czyta grę. Widzi co robią obrońcy i potrafi wykorzystać błędy w ustawieniu. Widzi planszę i to, że rywale stoją np. o 0,5 metra od siebie za daleko albo rywal ma ciężar ciała nie na tej nodze i można go łatwo ograć.
Przy tym robi tego więcej w meczu - więcej podań kluczowych, asyst więcej strzałow, więcej bramek itp.
Do tego niesamowicie rozwinął rzuty wolne i strzały z dystansu - od lat ma najwięcej goli w Europie w tych kategoriach. Można też mówić o Messim jako o jednym z top wykonawców rzutów wolnych w historii. Zresztą chyba brakuje mu 4-5 bramek żeby być właśnie top10 w historii w tym aspekcie choć tak do 2012 r. raczej nie był masterem na tym polu.
0
@mekston to wszystko o czym mowisz posiadał Ronaldinho podanoe plecami bylo idealne w pelnym bievu dokladne i bez odwaracania się czy zmueniania temp.Kiedy grał Messi i Rinaldinho to Tenoladinho prowadził grę a nie Messi.Messi w swojej biografi sam powiedział ze jak przyszli dziennikarze aby zrobił coś wyjstkowego stwierdził ze ja nie potrafię idzcie do Ronniego.Już w tym stwierdzeniu jest powiedziane ze Robaldinho ma coś czego nie ma Messi.Ronaldinho potrafił górą fenomalnie podawawać w tempo nie oatrzą się na piłkę.Messi zawsze patrzy się na piłķe sam się nauczyłem tak grać i gram obok zawodnika i wiem ze nie ma z jego strony reakcji i moge to zrobic obok niego i jest to zabójcze.Jeśli chodzi o wykończenie to Ronaldinho jest spektakularny obejrzyj sobie bramki choćby z Seemanem.To nie jest kwestia wypracowania jak mówisz w przypadku Messiego to po prostu trzeba to mieć i trzeba to wykonać.U Ronaldinho to wszystko przychodzilo mu naturalnie z uśmiechem na ustach on się tym bawił a kazdy zwód był uzasadniony strategiczne i tu jest w tym lepszy np. Od Neymara który tez ma to w ofercie.Ja powiem tak.Jeśli Ronaldinho gralby na poziomie co te 2 lata przez 10 lat wybrałbym Ronaldinho jako najlepszego gracza a widziałem na żywo Barce z Realem Sosiedad gdzie stadion był 115 tyś i sklad był z Romario z guardiolą z enriqe de borem i zgsdnij kto ich trenował.Widzialem jak grał Baggio maradonna i wielu innych wspaniałych alw nikt z nich nie pokazał mi takiej Magii użytkowej jak Ronaldinho przy całej skuteczności messiego.Bez Ronaldinho nie było by free stylu tez bez Maradonny bo to co on robił na treningu bylo wyjątkowe.Mam szacunek do Messiego ale Ronaldinho to magia.wolę jego od Messiego.Większa frajda.
0
@Borneo kiedy gral Ronaldinho Messi mial 17-20 lat ;) wiec o czym tutaj mowa.
Messi jest tez skromny i nigdy sie nie wywyzszal, wiec to tez zaden argument.
Mozesz go wolec - co nie zmienia faktu ze Messi jesli chodzi o efektywnosc boiskowa w praktycznie wszystkich aspektach przewyzszyl Ronaldinho. Aspekty wizualne to osobny temat ale kluczowe pilkarskie to Messi jednak zdecydowanie wyzej.
Topowe 2 lata Ronniego to przegrywaja z niektorymi latami Leo ktore nie byly topowe.
Jednak tak jak wielu trenerow, pilkarzy i ekseprtow wspomina ze majac Messiego statystycznie zaczynasz mecz z 1 bramka do przodu a w topowym roku to nawet 1,5 lub 2 w danym okresie(uwzgledniajac asysty)
0
@mekston wiesz co ja do mlodych nie naleze byłem na stadionie kuedy miał 115 tys Guardiola grał kopał w pilkę z enrique i romario a twórca tiki taki był trenerem.Jakby ci tu powiedzieć nie miałem 2 latek i sam grałem w pilkę w lidze na liguwce i to nie jest tak ze tylko siedze przed tv i jestem kibicem z browarem w reku;)nie wiesz o czym mówisz.jakby ronaldinho nie był skromny:)jest ceniony za usmiech i radość gry i skromnośc i usmiech nie jest wyznacznikiem co robi na boisku czyli co ma piernik do wiatraka mój sasiad tez jest skromny a drugi usmiechniety
0
@mekston ja mówie Messi zadluguje na 6 zlotych pilek ale te 2 lata Ronaldinho dla mnie to było coś wiecej niz to co robił Messi ale za lata nr 1 jest Messi wiecej osiagnoł ale wiekszy talent i indywidualne wyszkolenie miał ronaldinho
0
@Borneo wyszkolenie w piłce to tylko jeden z wielu aspektów, i tak jak pisałem artyzm i nietuzinkowość zagrań jest po stronie Ronniego, ale w piłce są rzeczy które na boisku są ważniejsze i tutaj po prostu nie ma porównania.
Co do talentu to już inny temat, tutaj już nie wiem czy bym się zgodził - bo jednak w piłce chodzi o wygrywanie spotkań, a celem dla gracza formacji ofensywnej jest stwarzanie okazji, strzelanie goli, asystowanie, itp. Tutaj walory Messiego - klej w nodze, balans ciała, niesamowite postrzeganie tego co się dzieje na boisku sprawiają, że jeśli mówimy o talencie do gry w piłkę to jednak Leo wyżej. Sama technika i umiejętność nietuzinkowych zagrań - tutaj niewątpliwie Ronnie to opanował jak nikt, ale jednak lekkość i prostota z jaką Messi robił rzeczy na boisku które dla wielu są niesamowicie trudne sprawiają, że takiego pierwiastka nie miał Ronnie. Messi do dryblingu właściwie wystarczy balans ciała, klej w nodze (umiejętność szybkiego poruszania się z piłką przy samej stopie) i obserwacja rywali, dzięki temu jest w stanie przechodzić ich więcej i w sposób łatwiejszy.
Jeśli byłaby to ocena konkursów wsadów w NBA ,to Ronnie by wygrał bo Leo pewnych rzeczy by nie zrobił, ale jeśli na boisku przyszłoby do decyzji na kogo chcesz postawić żeby wygrać spotkanie to wybierasz Messiego.
0
@mekston ale ronaldinho był mega decydujacy po prostu interesowaly go inne aspekty życia Messi to pilka i rodzina dlatego Messi miał statystyki jakie miał i też zespół.mial lepszy niż ronaldinho mimo wszystko latwiej mu bylo ale Ronaldinho był mega decydujacy i mecze wygrywał samNo i messi zdobywa bramki albo po kuwce albo dobika albo rzuty wolne i wszystko wyglada tak samo mniej wiecej gra tym samym ściegiem u Ronaldinho jest wiecej róznorodnosci w wykoczeniu on jest wolnym eletronem messi sie trzymał swojej stref i w zasadzie caly czas robi to samo
0
@Borneo "ale ronaldinho był mega decydujacy po prostu interesowaly go inne aspekty życia Messi to pilka i rodzina dlatego Messi miał statystyki jakie miał i też zespół."
Messi jest jednak znacznie bardziej decydujący - właśnie tutaj Messi często potrafił sam zdziałać - gdyż zdobywał znacznie więcej bramek po dryblingu rywali, a jak nie to asystował. Po prostu było tego znacznie więcej. Ile razy Messi wygrywal mecze w końcówkach, ile razy posyłał kluczowe podania. Jeśli Ronnie był mega decydujący, to nie ma przymiotnika do opisania co Leo wyczyniał.
To jest gdybanie odnośnie wpływu innych aspektów życia - mimo wszystko po prostu nawet w swoim prime Ronnie był sporo za Messim w swoich topowych sezonach. Oceniamy jednak ich z tego co zrobili. Co do zespołu były lata, że Leo mial ten zespół lepszy, ale też był sezon 17/18 gdzie zespół nie był na papierze aż tak mocny, a Leo właściwie wygrywał nam niemal każde spotkanie.
Messi - również jest wolnym elektronem - on zarówna cofa się mega głęboko żeby pomóc w rozegraniu jak również grywał na skrzydle i jako 9. Nawet w trakcie meczu zmieniał strefy w których operuje, więc tutaj się nie zgodzę.
0
@mekston messi nie jest wolnym elektronem tak hak ronaldinhi i widać to po tym gdzie sie porusz to ze sie nie wraca i ze stoi w miejscu to nie jest do konca wolny elektron