- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1556 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
101 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
45 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1556 Culés
3
A na Białorusi podobno coraz więcej zakażonych i zaczyna brakować miejsc w szpitalach zakaźnych. Wygląda na to, że bez dużych rystrykcji nie da się opanować epidemii. Ciekawi mnie jeszcze sytuacja w Szwecji czy będą konsekwentni w swoich działaniach czy może też się wycofają. UK nie wyszło na tym zwlekaniu najlepiej.
0
@ShinobiQWE Łukaszenko radził 50 ml wódki na wirusa :D
5
@ShinobiQWE Jakieś źródło by się przydało. Każdy zwolennik restrykcji, nakazów i zakazów w trosce o wspólne dobro i zdrowie nigdy nie jest w stanie odpowiedzieć na fundamentalne pytanie. Kiedy?... Do kiedy trzymać ludzi w zamknięciu, do kiedy trzymać gospodarkę w stanie "ścpiączki farmakologicznej", jak wiadomo im dłużej, tym większa bieda, bezrobocie. Rozumiem odpowiedź brzmi do kiedy będzie trzeba. Ok. Tylko czy ta metoda nie pochłonie w dłuiej perspektywie więcej ofiar niż sama zaraza i elastyczne dostosowywanie się do sytuacji. Jeden punkt procentowy bezrobocia w góre to dużo więcej samobójstw ze względów ekonomicznych, to zwiększenie przestępczości, czyli również ofiar. To pogorszenie stanu zdrowia z uwagi na wiele czynników ekonomicznych.
0
@Stoiczkow Generalnie się zgadzam z tym co napisałeś. Ale czy jak nie będzie się nic robić to czy uda się uniknąć wstrzymania gospodarki? Włosi gdyby zrobili wszystko te 2 tygodnie wcześniej kiedy okazało się, że tam jest mnóstwo zachorowań to być może nie mieliby takiego dramatu i wcześniej zaczęliby wracać do normalności.
Pytam z czystej ciekawości, ja sam mam pojęcie o tym takie jak Polski rząd, czyli niewielkie. Być może masz rację, ale jeżeli takie założenia okazałyby się błędne to czy setki tysięcy zachorowań nie wstrzymają całkowicie państwa?
0
@ShinobiQWE Są to niezwykle ciężkie dycyzje. Ciężko opierać się również o jakikolwiek realny, rzetelny model rozprzestrzeniania sie wirusa i jego szkodliwości dla szerokiej populacji. Wiem tylko tyle, że czy chcemy, czy też nie, z tym wirusem wcześniej, czy też później będziemy zmuszeni się "polubić" i zacząć wracać do względnej "normalności". Ja doskonale rozumiem obawy o ludzkie życie, obawy o najsłabszych, obawy o przeciążenie służby zdrowia. Jednak niestety również rozumiem, że ludzie nie mogą od tak, na kilka miesięcy pozostać w swoich domach. Czesi, Austria już przygotowują się do luzowania restrykcji. Mam nadzieję, że Polska bedzie również elastycznie reagowała i szczerze czym prędzej tym lepiej, jeżeli pozwolą przynajmniej ludziom do 60 roku życia normalnie zarobkować. Strach i emocje nie mogą przesłonić rachunku ekonomicznego i tego do czego moga pewne decyzje długoterminowo doprowadzić.