La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1585 Culés

7

Śmiechu warte.
Wynajmują Antonowa za 3mln dolarów, by przywiózł 250 czy też 400 ton (w zależnosci od wersji przedstawicieli władzy), ktore Duduś po kolezensku dostaje od swojego ziomka Xi Jinpinga.
Ostatecznie przylatuje 80 ton, które mieści się do transportowego Boeinga czy Airbusa (120 ton), których kurs do Chin kosztuje 800 tyś dolarów.
Ci z rządu rachunków uczyli się chyba w szkole TVP.

konto usunięte

9

@klemens100 Kolejny myśliciel. Na wnętrze załadunkowe nie bierze się pod uwagę wyłacznie masy towaru, ale również jego pojemność. Bez odbioru.

konto usunięte

0

@klemens100 Może kartony były duże :D

0

@ksobi coś w stylu co jest cięższe, kilogram stali czy kilogram pierza?

ważą tyle samo, tylko pierza jest więcej ;p

2

@Koors Z jednej strony słuszna uwaga, ale z drugiej skoro Antonov ma około 200 ton załadunku a inne wielkie samoloty Airbusa czy Boeinga 120 ton to zakładamy, że do Antonova mieści się pojemnościowo 2x więcej. Więc jeśli do Antonova przy 200tonach załadunku zmieścili 80ton sprzętu, to do dwóch innych samolotów przy ładowności 240 ton zmieścili by 100 ton. A kosztowałoby to zamiast 3 mln, 1.6mln :D Półtorej bańki do przodu i 20 ton sprzętu więcej piechotą nie chodzi ;)

PS Oczywiście jeśli liczby Klemensa są prawdziwe

1

@Koors
Drogi Sokratesie.
Antonow ma 1300m3 ładowności, a np. Boeing 777F ma 650 m3. Boeing 747F ma pojemność 745 m3, a ich loty z Polski do Chin i z powrotem według dzisiejszych stawek to ok. 800 tyś $.
Airbus A380F zabiera 1134m3 (ceny ewentualnego przelotu nie znam).
Dane z Wikipedii i oficjalnej strony Boeinga.

Mogę sobie dac paznokieć uciąć, że ten ładunek nie zajmował więcej niż 3/4 Antonowa.

konto usunięte

0

@Bykunn Ale wtedy nie byłoby tylu dyskusji i prestiż spada :D (z dystansem:P)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?