La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 656 Culés

0

Zastanawia mnie jeden fakt. Skoro Todibo według wielu jest tak świetny, że powinien już grać zamiast Pique to dlaczego w kontekście jego przyszłości wymienia się "jedynie" Schalke i Everton? Oba zespoły są poniżej poziomu nawet Ligi Europy. Dlaczego o jego podpis nie bije się Bayern, Manchester City czy nawet United i Arsenal? Nawet Monchi nie wydaje się być szczególnie zainteresowany. A finansowo Francuz jest w zasięgu Sevilli.

Naprawdę, żaden z was nie wpadł na to, że może Francuz rzeczywiście nie jest tak dobry i wbrew pozorom w Barcelonie nie pracują aż tacy idioci jak wam się wydaje?

Zapraszam do dyskusji ;)

konto usunięte

4

@cat_r37 mój komentarz sprzed bodaj trzech dni, a dotyczący Varana i Todibo...

"pierwsze bodaj 2 sezony miał (Varane) katastrofalne. Tyle co on popełnił wiel-błądów, to można by obdzielić kilku piłkarzy....

My mamy Todibo, chłopaka który bodaj ze 2 razy u nas zagrał, raz nawet całkiem fajnie. I co? Wypożyczamy/sprzedajemy i Bóg wie co jeszcze. A może wzorem Varana, warto byłoby mu dać szansę taką jaką właśnie dostał Francuz w Realu? Czy aby nas - na pewno stać na takie "poniewieranie" młodych i zdolnych zawodników?"

5

@cat_r37 A który z topowych klubów odważy się sprowadzić piłkarza, który nie ma zbyt dużej liczby rozgernanych meczów? Żaden. On potrzebuje minut więc to raczej jasne, że sprowadzi go klub, który może mu zagwarantować te minuty. W topowych klubach byłby tylko zmiennikiem, a tu chodzi o jego rozwój.,

konto usunięte

5

@cat_r37 Myślę, że nikt nie pomyślał, że Todibo jest lepszy niż Pique. Po prostu dostrzegamy w nim potencjał i wydaje nam się, że w obecnej sytuacji w której mamy tylko 3 obrońców i tylko jednego prawonożnego, Todibo potrzebujemy. No chyba, że znajdzie się miejsce dla Araujo który nie ma paszportu UE. Jeżeli jego cenią wyżej to okej. Jednak nie dziwię się jeżeli ktoś widzi w Todibo duży potencjał, bo według mnie także, go ma.

0

@BarcaInfo BVB czy RB Lipsk. To kluby na poziomie LM które słyną z ogrywania tego typu piłkarzy? No taki Todibo chyba pasuje do ich koncepcji, prawda? Poza tym serio? Gdzie Ty widzisz problem? Teraz kluby wydają po 40M za piłkarzy którzy nawet nie zadebiutowali albo mają po 16 lat. Czy to taki wielki problem kupić piłkarza za 15M i wypożyczyć go na dwa sezony?

@T_TG dwa katastrofalne sezony? W drugim sezonie to on był już piłkarzem pierwszego składu i można powiedzieć, że gwiazdą. Więc krótko mówiąc, mylisz się.

@Douglasinho według Ciebie i ekspertów z La Rambli może i tak. Kwestia tego, że dziwnym trafem ludzie którzy faktycznie się znają na piłce mają najwidoczniej co do tego wątpliwości.

konto usunięte

1

@cat_r37 Ludzie którzy mają do czynienia z piłką na co dzień i wiedzą a także widzą więcej niż my, też popełniają błędy. Dlatego my kibice mamy prawo wyrazić opinię na podstawie tego co widzieliśmy. Niektórzy w młodości skreślali Messiego bo był za drobny.

0

@BarcaInfo Diego Dalot - 8 spotkań w FC Porto - kupiony przez United za 22M Euro.
William Saliba - 19 spotkań w Saint-Étienne - kupiony przez Arsenal za 30M.

Dlaczego Angielskie kluby ich wzięły mimo gry na wysokim poziomie a Todibo już nikt poważny nie chce?

@Douglasinho i dlatego uważasz, że eksperci z La Rambli znają się lepiej niż dyrekcje techniczne wszystkich dużych klubów, tak? Bo tu nie chodzi tylko o Barcelonę a przecież i o inne kluby.

konto usunięte

0

@cat_r37 Nie uważam, że mają prawo wyrazić swoją opinię. Oczywiście jak plują jadem i wyzywają wszystko co jest sprzeczne z ich zdaniem to można ich określić prześmiewczo mianem "ekspertów". Kibice jednak generalnie mogą wyrazić swoje zdanie i nie jest w tym nic złego. Zarówno to plucie jadem jak i wierzenie, że wszystko co robi jakaś tam grupa ekspertów jest słuszna i niepodważalna to złe podejście.

konto usunięte

1

@cat_r37 Niektórzy przeceniają wyjątkowość Todibo. Francuz ma papiery na grę w Barcelonie, ale takich zawodników jest na pęczki. W samej Francji jest Sarr, Konate, Zagadou, Kamara, Ndicka, Saliba, Badiashile czy Simakan, każdy z podobnym talentem do Todibo i każdy w podobnym wieku. Młodzi zawodnicy, którzy w młodym wieku trafiają do Barcelony, zawsze będą pompowani bardziej niż być powinni.

0

@cat_r37 A skąd wiesz, że go nie chcą. Przecież było wczoraj dokładnie podane, że chce go Everton i inne kluby z Premier League, które szukają stopera czyli: Arsenal, Chelsea czy United. Yerry Mina też miał na początku ofertę z Evertonu, a United po chwili włączyło się do walki. Z góry zakładasz, że nie chce go żaden topowy klub. Niech idzie tam gdzie będą mu gwarantować minuty na boisku i rozwój. Ważniejszy jest rozwój, a nie wielkość klubu.

Starasz się mu umniejszać i jako argument podajesz, że żaden duży klub go nie chce...

0

@Douglasinho no można wyrazić swoją opinię i nie można we wszystko wierzyć. Jednak podejście typu "ja tak uważam" to nie jest argument w dyskusji. Staram się operować na znanych faktach.

Poza tym chciałbym tylko przypomnieć, że kibice tutaj jarali się filmikiem gdzie Todibo zagrał piłkę raboną. Problem w tym, ze w tej sytuacji Todibo stracił głupio piłkę, nawet chyba jeszcze na własnej połowie. To był czysty kryminał dla obrońcy. A tu wiwaty i zachwyt...

0

@BarcaInfo jako argument podaje to, że jest słaby w defensywie. I robię to od dawna. Ale Ty tego nie rozumiesz, sam jarałeś się jego stratą na własnej połowie po głupim i bezmyślnym zagraniu... Z czym do ludzi?

W tym wątku chcę wywołać dyskusję na jego temat. I opieram się na doniesieniach o jakich najgłośniej w mediach.

Zabawne jest też to, że najpierw bronisz się tym, że żaden klub nie weźmie kogoś bez doświadczenia a jak dostałeś w twarz nazwiska to nagle sugerujesz, że może go jednak chcą ale w sumie to nie wiadomo... No bez jaj.

0

@cat_r37 Starasz się mu umniejszać. Tak samo Arthurowi. Swoje problemy ma Brazylijczyk, ale nagminnie mu umniejszasz. Teraz jako ofiarę wziąłeś sobie Todibo i jako argument używasz, że nie chce go dobry klub, co ma według Ciebie świadczyć, że jest słaby. No bez jaj.

konto usunięte

0

@cat_r37 Gorzej, że piłka nożna nie może być analizowana także pod kątem tylko suchych liczb. To, że komuś ogólna postawa w meczu albo jakieś konkretne zagrania się podobały, nie oznacza, że komuś innemu też musiały. Dlatego ty jak najbardziej możesz mieć swoją opinię wedle której sprzedaż Todibo to prawdopodobnie dobry ruch, bo nie widzisz tego talentu albo po prostu uznajesz, że nie widziałeś wystarczająco żeby stwierdzić, iż sprzedaż go to zła czy dobra decyzja. Od tego właśnie jest to miejsce żeby na te tematy podyskutować i fajnie, że każdy ma różne zdanie :)

0

@BarcaInfo o, znowu zmiana tematu. Jakie to przewidywalne. W dodatku się powtarzasz i udowadniasz, że nie potrafisz lub nie chcesz czytać. No cóż, dziękuję za "dyskusję".

@Douglasinho własne zdanie to jedno, ale czasami mamy do czynienia z suchymi faktami. Jasne, możesz powiedzieć, że lód jest dla Ciebie gorący ale generalnie to nie ma odzwierciedlenia w faktach. I tak jak mówisz, możemy się spierać na temat samego Todibo ale ta jedna akcja jest chyba jednak binarna.

2

@cat_r37 Cały czas gadasz o opieraniu sie na faktach, a nie opinii. To mi powiedz, skąd masz te swoje fakty jakie kluby sie nim interesują, a jakie nie? Bo to co piszą w prasie to gówno a nie fakty. Pozdrawiam :)

0

@Striker fakty które są nam dostępne. Na ogół zainteresowanie samo w sobie nie jest tajemnicą. A obawiam się, że gdyby faktycznie zainteresowane było pół europy to byłoby na ten temat więcej informacji. Jeden klub może i byłby w stanie ukryć zainteresowanie. Ale na ile prawdopodobne jest to, że faktycznie chce go wiele klubów i nic na ten temat nie wiadomo?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?