La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1256 Culés

konto usunięte

0

Na samym wstępie zaznaczę, że bardzo mi daleko do tego abym powiedział, że znam się na polityce . To co napiszę jest jedynie moim zdaniem.

Jak dla mnie , w tym kraju za dużo jest jeszcze społeczeństwa którzy również żyli w czasach komuny. Chodzi mi o polityków tych starych leśnych dziadków.
Jak dla mnie jest to niedorzeczne aby być Prezydentem Kraju czy też Premierem i słuchać się przewodniczącego partii z której jestem. Fakt , startowałem z danej partii x ale potem już ja mam,, władzę '' i staram się coś dobrego zrobić . Nie rozumiem jak można było dać 2 MLD na TV ... gdzie nasza służba zdrowia kuleje , żeby nie powiedzieć brzydszego słowa . Po co jest te 500 + ? Tego nie potrafię zaakceptować. Gołe pieniądze, które są nieopodatkowane , to tak jak by te 500 zł podpalić i patrzeć jak się spalą i nie ma ... Oczywiście pewnie jacyś normalni ludzie korzystają z tego którzy pracują i dbają o woje pociechy to te 500 jest takim jakimś dodatkiem i minimalnym polepszeniem ich stopy życiowej. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale tutaj gdzie ja mieszkam , widać było po sklepach kiedy CI ludzie dostali pieniądze ... Dzicz i patologia totalna , i widok który jest charakterystyczny dla tch ludzi ... Kobieta + dziecko w brzuchu + dziecko w wózku + 2 lekko wiekszych dzieci biegających wokół niej i po sklepie i darcie się przez zaciśnięte zęby na nie .. Po twarzy też widać, że rozrywka pod tytułem alkohol jest często grana.
Odnoszę też wrażenie , że nadejdą takie czasy , ( o ile niestety znów wygra ta śmieszna partia ) że, lepiej będzie iść na zasiłek do mopsów itp niż normalnie do pracy...


0

@AdrianStoku Dlatego trzeba emigrowac na zachód i żyć na spokojnie. :]

konto usunięte

0

@Encore a czy na zachodzie jest lepiej ? Podobno wszędzie dobrze gdzie nas nie ma a potem na miejscu .... KLOPS.

0

@AdrianStoku Byłem i jest o wiele lepiej.Byłem w Norwegi czy Anglii i czułem się bardzo dobrze :]

3

@AdrianStoku Brednie piszesz.
Znam mnóstwo ludzi którzy biorą 500+ i żadna z tych osób nie przepija tych pieniędzy.
Patologia była i będzie, brak 500+ tego nie zmieni.
Nie jestem fanem tego programu, do socjali mi daleko.
Jednak jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś, większość dobrze wydaje te pieniądze, a pataologia to duża mniejszość.
Mylisz się też co do nieopodatkowanych gołych pieniędzy.
Sporo z każdego 500+ zostaje w kasie państwowej, większość towarów jest opodatkowanych, więc z wydanych 500, sporo wróci z powrotem.
Rząd przesunął sporą kasę w stronę swojego elektoratu, ale państwo na tym jakoś strasznie nie cierpi.
Poza tym gdyby PO zostało u władzy, połowa 500+ czyli jakieś 20mld złotych rocznie, została by wyprowadzona z kraju w ramach luki VAT.
PiS twierdzi, że to jest 40mld, ale znając ich, o połowę przesadzają.

Prezydent jest marionetką zgadza się, jednak gdyby wybory wygrała Kidawa, to myślisz że rządziła by krajem według swojego widzi mi się ?
Była by taką samą marionetką jak AD.
Żeby prezydent był w pełni niezależny, musiałby być nie związany z rzadną opcją polityczną, być wielką osobowością samą w sobie, z dużym poparciem wśród narodu.
Widzisz kogoś takiego na horyzoncie ?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?