La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 877 Culés

3

KE może wszcząć wobec Niemiec postępowanie o naruszenie zobowiązań wynikających z Traktatów. Powodem niedawne orzeczenie FTK, który dokonał kontroli orzeczenia TSUE.

konto usunięte

0

@tobiasson92 Widzę ci też łamią traktaty.

0

@tobiasson92 Czy się komuś podoba, czy też nie, na naszych oczach w ostatnich miesiącach instytucje Unii Europejskiej tracą na znaczeniu. Przykład Niemiec, który przytaczasz pokazuje to jasno.

1

@Chwytliwy W zasadzie to FTK rozszerzył kontrolę skupu obligacji, która była już badana przez TSUE. Problemu nie będzie, ponieważ szef Bundesbanku już dawno poinformował, że wyjaśnienia EBC uważa za dostateczne. W praktyce orzeczenie FTK jest martwe.

1

@Stoiczkow Właśnie nie tracą na znaczeniu. Obecnie trwa targ polityczny o wspólne euroobligacje, czyli przerzucenie zadłużenia z krajów na UE. W zasadzie więc to poszerzanie integracji. Poza tym Niemcy już dawno oświadczyły, że dołożą jeszcze więcej do budżetu na walkę ze skutkami ekonomicznymi wirusa.

1

@tobiasson92 To się okaże. Moc sprawczą na arenie miedzynarodowej instytucje Unii mają znikome, o ile jakiekolwiek. Oczywiście w tym wypadku, jak i w wielu innych Niemcy zawsze mogą powiedzieć - co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie, w odniesieniu do innych państw członkowskich.
Szczególnie początki paniki w Europie pod tytułem " armagedon covid-19" uwypukliły rzecywisty stan Unii. Zatrzymywanie i przetrzymywanie sprzętu medycznego na różnych granicach, wbrew tej słynnej unijnej solidarności pokazał jak cyniczna jest rzecywistość w razie zagrożenia. Co stoi w zupełnej sprzeczności z oficjalną narracją. Oczywiście rozumiem, że instytucje unijne i pracownicy tych instytucji będą dalej trwali w przekonaniu o swojej wyjatkowej roli. Mało tego, pewnie będzie teza o dalszej federalizacji, zacieśnianiu współpracy, centralizacji decyzyjnej. Jednak fakt pozostaje faktem. Obecnie Unia to Niemcy i długo nic, a potem Francja, kraje Beneluksu, Europa Środkowo-Wschodnia i zadłużone ponad wszelką miarę południe, które żyje tylko dzięki kroplówce północy. Jak to sie dalej potoczy? Nie mam pojęcia. Ale widzę jak Unia starciła w ostatnich miesiacach, a tak dokładnie to narracja o jedności itd.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?