- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1590 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1590 Culés
2
Co byście zmienili w piłce nożnej? Np. jakieś zasady gry.
Dajcie swoje propozycje. ;)
Moja: zatrzymywanie czasu gry w przerwach.
Powód: opóźnianie gry i gra drużyn na czas jest jedną z najbardziej irytujących rzeczy podczas oglądania meczu. Ile już razy widziałem "grę pod faul" żeby zyskać kilkadziesiąt sekund. Symulowanie kontuzji, ślamazarne wykonywanie rzutu wolnego przez bramkarza itd.
Na dodatek sędziowie doliczają namiastkę ukradzionego czasu.
5
@Piotr89Sand Zatrzymywanie czasu i auty wykonywane nogą.
1
@Criss18Barca Auty nogą lub ręką jak w plażowej? To by dało sporo ciekawych rozwiązań i mogło zwiększyć dynamikę gry. :)
1
@Piotr89Sand Ja dorysował bym linię przed bramką. Jakieś 60 cm przed linią, bramkarz podczas karnego nie mógłby przekroczyć tej linii inaczej powtórka. Teraz jest Var więc łatwo o weryfikację. A tak mamy martwy przepis o nie odklejaniu się od linii bramkowej, bramkarzowi trudno jest obronić karnego bez ruchu do przodu, ale niektórzy tego nadużywają i wyskakują metr przed bramkę.
1
@ShinobiQWE Nie taki do końca martwy. ;) To wina sędziów, że nie potrafią być konsekwentni. Obecnie ma dotykać linii jedna noga i to jest słuszne. Rzut karny nadal da się obronić zgodnie z przepisami. Po co to ułatwiać bramkarzom? Karny jest karą za faul, który często zabiera pewnego gola.
Dodatkowa linia to dodatkowy kłopot i kolejne pomysły na omijanie przepisu i czynienie go martwym. ;)
1
@Piotr89Sand zakaz zmian w doliczonym czasie gry, czerwone kartki za symulowanie
1
@lucas/catalan Dlaczego? :) Niech zatrzymają czas i można robić nawet i 5 zmian.
0
@ShinobiQWE Co byś powiedział na takie wykonywanie karnego? ;)
5
@Piotr89Sand zakaz cornerów taken quickly
1
@Piotr89Sand Chciałbym aby zabronione były dobitki przy rzutach karnych podyktowanych w trakcie meczu. Powinna być jasna zasada, albo gol, albo bramkarz wznawia z piątego metra. Zniknąłby problem wbiegających zawodników w pole karne przed oddaniem strzału.
Bardzo podoba mi się też pomysł 5 zmian w trakcie meczu. Oczywiście z limitem 3 możliwych przerw.
A z drugiej strony to nie chciałbym tego zatrzymywania czasu gry. Czy chcemy, czy nie, zmiany na czas czy przeciąganie gry to elementy strategii. Gdy wygrywamy sami tak robimy by zyskać sekundy, gdy przegrywamy irytuje nas gdy robi to przeciwnik.
0
@Kompletny To lepiej wprowadzić zakaz dziecinnych błędów dla piłkarzy Barcy. Wystarczy. ;)
@Nano22 Z karnymi się zgadzam.
Jeśli chodzi o kradzież czasu to uważam to za zagranie nie fair.
Mnie zawsze irytuje. Jedyna sytuacja to granie na czas prowadząc z Realem, ale nawet wtedy mam jakiś niesmak.
1
@Piotr89Sand 1. Z góry ustalony zawodnik do wykonywania wyrzutu z autu. Oznacza to, że ten kto weźmie piłkę w ręce, ten wykonuje. Krew się we mnie gotuje, gdy zawodnik bierze piłkę, maca ją przez kilkanaście sekund i oddaje do etatowego wykonawcy, a ten czeka kolejne kilkanaście sekund. Z rzutami różnymi podobnie.
2. Var na życzenie trenera. Ci na Varze są chyba i ślepi i głupi, nie widząc tak oczywistych przewinień na boisku. Ponadto jest wiele interpretacji przepisów i to co jest karnym dla tych na Varze, nie jest dla głównego i na odwrót.
3. Ci zawodnicy, którzy specjalnie podbiegają w kierunku piłki po faulu kolegi z drużyny, w celu zatrzymania szybkiego wznowienia, powinni dostawać żółte kartki z urzędu, gdy tylko dostaną piłką w ciało. Skoro nie możesz podchodzić do piłki w czasie wykonywania rzutu wolnego, to powinni traktować to jako przewinienie.
4. Zawodnik, który ma problemy zdrowotne powinien zostać natychmiast zdjęty z placu boiska i leczony poza nim.
0
@Piotr89Sand za trudne do przestrzegania
1
@lucas/catalan Nie zawsze da się udowodnić symulowanie. ;)
1
@Khajio 1. Też mnie to mega wnerwia. Zwłaszcza, że często to sposób na kradzież czasu...
2. Czy interpretacja sędziów by się zmieniła przy braniu VAR przez trenerów? Nie sądzę. Już zwłaszcza w Hiszpanii. xD
3. To oczywista rzecz. Italia w tym bryluje. ;)
4. Wystarczy zatrzymać czas i niech bo na murawie leczą. :)
0
@Piotr89Sand Zatrzymywany czas.
2 challenge, jak w siatkówce w każdej połowie.
Karne bez dobitki.
Po faulu faulujący na 2 min poza grę.
Jeżeli sędzia nie odgwiżdże faulu i nikt nie prosi o challenge, to zawodnik, który nie podnosi się z boiska po ok. 10 sek. automatycznie dostaje żółtą kartkę w najbliższej przerwie w meczu.
0
@Piotr89Sand Jedno zmieniłoby się na pewno i sytuację musiałby ocenić dodatkowy sędzia. Var jest zasłużenie krytykowany, ale jesteś w stanie przypomnieć sobię kto zasiadał na nim przy wielu kradzieżach? Nikt nie pamięta o tym kto sędziował na Varze, nikt nie pamięta jak nazywali się asystenci sędziego, którzy źle ocenili sytuację, ale każdy pamięta głównego arbitra i to właśnie oni muszą być najbardziej dokładni w ocenie.
Może nie jestem za zatrzymywaniem czasu, ale za bardzo dokładnym dodawaniem utraconego czasu już tak.
0
@Slazmi Zbyt wiele by zależało od sędziów. ;) @Khajio Niemożliwe jest dodanie utraconego czasu później. Piłkarze znów będą go kraść. :D
0
@Piotr89Sand Wiem, niektóre zbyt rewolucyjne, ale przy ostatnim, bym się upierał...
0
@Piotr89Sand A gdyby tak każdy klub oddelegowałby swojego eksperta do pokoju var, i to on po zobaczeniu powtórki prosił o sprawdzenie przez głównego sędziego?
0
@HueHueszki Jeszcze raz: co to zmieni? Główny sędzia i tak będzie miał własną interpretację. Poza tym to by stworzyło istny chaos. xD