La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1043 Culés

konto usunięte

6

Piłkarze Barcelony, którzy moim zdaniem nie są na sprzedaż
MATS
Roberto Pique Lenglet Alba
de Jong Busquets
Messi Suarez Fati

Piłkarze których klub chce się pozbyć (sprzedać, wymienić czy też wypożyczyć)
Neto
Semedo, Umtiti, Todibo, Junior
Alena, Puig, Arthur, Rafinha, Coutinho, Vidal, Rakitić
Braithwaite

Piłkarze, których klub nie chce się pozbyć ale przy super ofercie może to zrobić
Griezmann, Dembele

Do 30 czerwca musi Barcelona uzyskać ze sprzedaży zawodników przynajmniej 70 mln euro by zamknąć budżet. Najprawdopodobniej klub będzie od nowego sezonu renegocjował kontrakty z zawodnikami bo bez kibiców na trybunach budżet nie wytrzyma tego co mamy dzisiaj. Kadra zostanie zredukowana do minimum. Odejdą piłkarze którzy są daleko od pierwszej 11, klub będzie chciał sprzedać także zawodników którzy są często kontuzjowani (Umtiti, Arthur czy też Dembele - dobra oferta). Duży problem będzie z Rakiticem i z Vidalem bo zarabiają bardzo duże pieniądze i żaden inny klub tego im nie wyrówna. Być może klub zakupi Pjanica i Lautaro ale tylko w sytuacji gdy przynajmniej 5 piłkarzy zostanie sprzedanych a to i tak może nie wystarczyć by takie transfery przygotować.

0

@Janiama A kogo powinien sprzedać twoim zdaniem?

konto usunięte

0

@Janiama Myślę, że przy Dembele to sprawa ma się bardziej tak, że oni chcą go sprzedać, ale nie za tak niską kwotę. Nie chodzi więc zatem o super ofertę a po prostu niewystarczająco dobrą. Z resztą się zgadzam.

PS: Chociaż w sumie jak na tak często kontuzjowanego piłkarza to może, każda oferta która wynosi około albo powyżej 50 milionów jest świetna. Czasami zapominam jak dużo już meczy opuścił :P

konto usunięte

2

@Coutinho007 Umtiti, Neto to dla mnie numer jeden i dwa do sprzedania.Rakitić i Vidal ale ich będzie cholernie ciężko sprzedać. Todibo bo jesteśmy wstanie na ten moment dobrze na nim zarobić. Coutinho, ostatni moment by wyciągnąc za niego około 60 mln euro. Mało? Więcej nie będzie już wart. Arthur, można na nim zarobić duże pieniądze no ale chyba nie chce odejść. Dembele, nie ma szans by wrócił do formy z czasów Dortmundu ale kto go kupi? Semedo bym zostawił bo to dobry piłkarz i nie znajdziemy lepszego na rynku. No ale jak ktoś da z 40 mln to też można sprzedać.

konto usunięte

1

@Janiama Griezmann to niestety droga zabaweczka. Po względem sportowym nie można mu nic zarzucić. Cena? Jak na poziom na jakim się znajdował, była adekwatna. Niestety, jakbyśmy naszej drużyny nie ustawiali to dla Francuza w naszej "11" miejsca po prostu nie ma. Dopóki jest Suarez, żaden napastnik go nie wygryzie. Byłem zwolennikiem Griezmanna ale teraz widzę, że po prostu tutaj nie pasuje. To samo Coutinho, za duża cena i ogromne wahania formy.
Umtiti? Jak najbardziej na sprzedaż. Dawny Umtiti już raczej nie wróci. Gdyby ktoś dawał kilkadziesiąt milionów byłbym skłonny do negocjacji.
Z twojego zestawienia zostawiłbym jedynie Todibo. Uważam, że nie dostał prawdziwej szansy. Dałbym mu rok w pierwszej drużynie przy ewentualnym transferze Umtitiego.

konto usunięte

1

@Kajtek77 Griezmann to jest jednak gwarancja pewnego poziomu. Pamiętajmy też że on praktycznie nigdy w Barcelonie nie grał w składzie najmocniejszym. Ciągle ktoś miał kontuzje i skład nie był optymalny. Pamietam jednak sporo meczów gdzie to on nam dawał pierwszą bramkę w meczu. Też się więcej spodziewałem ale może właśnie te powody robiły różnice. Jego bym zostawił, pracuje na boisku, jest zdrowy i ma dużo jakości w grze. 14 bramek i 4 asysty to naprawdę dobry wynik jak na zawodnika który wielu kibiców zawodzi. Jednak nie wykonuje stałych fragmentów gry a w kadrze jest dopiero trzecią strzelbą.

konto usunięte

1

@Janiama Gwarancją jest i owszem. Gorzej ze znalezieniem mu miejsca na boisku. Ile by nam Leo z Antoinem nie dawali, to powiedzmy sobie szczerze, że z nimi na boisku (oraz Suarezem) nasze skrzydła nie istnieją.

konto usunięte

1

@Kajtek77 Oczywista oczywistość, ale powiedz mi po co jest trener w takim przypadku? Nie masz skrzydłowych to graj inaczej. Zostaw boki dla bocznych obrońców i Alba i Semedo potrafią grać na skrzydle. Zostaw na szpicy Suareza a za nim Messiego i Griezmanna. Mając takich piłkarzy można naprawdę wiele kombinować. Pamietasz Valverde jak odszedł Neymar? Wykorzystał na maksa to co miał w zespole a my teraz na siłę graliśmy z Ansu który z każdym meczem puchł i nic nie dawał. Sztuka trenera polega na tym by próbował dostosować grę pod piłkarzy których ma w składzie a nie piłkarzy pod swoją grę.

2

@Janiama Nic dziwnego, że Puchł i nie ma co wymagać od 17 latka cudów na poziomie Neymara, ale co mi się podoba w Ansu to jest to, że rozumie grę Barcelony a to jest czasami ważniejsze niż doświadczenie bo piłkarz może mieć doświadczenie i być kozakiem jak np Coutinho a nagle grać totalny piach i mniej dawać niż taki właśnie Ansu, do tego zauważyłem, że Fati ma bardzo dobre zgranie z Messim czego nie można było również powiedzieć o Brazylijczyku. Co do Semedo no cóż... Nie chce podobno przedłużyć kontraktu a w dodatku nie przekonuje mnie WGL od 3 sezonów (Choć muszę przyznać, że u Setiena gra dużo lepiej) i uważam, że powinniśmy poszukać PO na poziomie Barcy.

konto usunięte

2

@Coutinho007 Absolutnie nie mam pretensji do Ansu Fati. Pisałem też wcześniej że czym większa będzie presja to tym bardziej będzie mu ciężej grać. Na początku był luz była zabawa bo nikt na niego nie stawiał. Z meczu na mecz nagle musiał brac na swoje plecy grę a zespół grał słabo. Trener zaczął kombinować z różnymi wariantami gry i cięzko doświadczonym piłkarzom z tym sobie radzić a co dopiero z takim szczypiorkiem.

1

@Janiama Według mojej subiektywnej opinii Twoja analiza jest bardzo rozsądna. Zgadzam się praktycznie w 100%. No może z drobnym wyjątkiem, czyli Neto. Jest to niezły rezerwowy, ale chyba rozumiem Twój zamysł, chcesz aby klub zarobił pieniądze. Tylko kogo w zamian za Neto? Ajax Onany nie chce puścić, a jeżeli już, to za duże pieniądze. No i mi by go było szkoda na rezerwę, nie wspominając już o tym, że nie chcę tego, aby Ajax zupełnie sie wyprzedał.
Chyba, że Inaki na rezerowego? W sumie dużo meczy nie będzie musiał rozegrać, bo Niemiec jest odporny na kontuzję. Tutaj odpukać...
Z całą resztą absolutnie się zgadzam.

1

@Janiama Też racja ale czy to nie jest dziwne, że ten "Szczypiorek" potrafi wnieść więcej miejscami niż gwiazdy za 100+ mln u nas? Oczywiście nie jest jeszcze to czas żeby postawić na niego twardo bo jest trochę za młody ale miło by było gdybyśmy właśnie na takich piłkarzach powoli starali się tworzyć "nowy projekt" jak Fati np niż kupować gwiazdy za ponad 100 mln. Widzisz, Bayern ma np genialną politykę transferową i dzisiaj nie dość, że lepiej stoją finansowo to jeszcze nie muszą w kominku palić tonę kasy żeby zbudować kadrę lepszą niż chyba nawet my mamy obecnie, pod tym względem my wyglądamy na tle Bayernu jak byśmy byli w tyle za murzynami.

konto usunięte

2

@Janiama W pełni się zgadzam, trener bazuje na tym co ma. Tylko ta sytuacja nie może trwać wiecznie. Ile topowych zespołów gra jak my, czyli od dobrych trzech lat bez skrzydłowego? Nikt. To jest jedna z największych bolączek tego zespołu. Sprowadzanie na siłę Coutinho czy Griezmanna z myślą o skrzydle jest po prostu śmieszne.

1

@Kajtek77 Raczej głupie i nie przemyślane, wygląda to tak jak by na siłę Bartomeu chciał tu robić Galacticos niż racjonalnie tworzył projekt jakiś.

konto usunięte

1

@Coutinho007 Głośne i przepłacone transfery, które nie podniosły poziomu drużyny.

2

@Kajtek77 Zazdroszczę polityki transferowej Bayernowi np :/ Tam biorą świetnych piłkarzy za Free albo za paczkę frytek, dają im szansę i robią z nich jeszcze większych kozaków.

konto usunięte

2

@Coutinho007 Do tego znakomita szkółka. Ogólnie miałem kiedyś niechęć do Bayernu ze względu na wypowiedzi działaczy oraz właśnie na to skąpstwo. Trzeba jednak przyznać, że ich polityka pozwala im dominować na krajowym podwórku. W Europie też nie jest źle, to zawsze zespół walczący o najwyższe cele.

1

@Kajtek77 Bo tam robią transfery z głową, może i nikt nie przypuszczał, że tacy piłkarze jak Davies, Kimmich, Gnabry będą takimi kozakami, do tego Muller odbudowany ich wychowanek, solidny Goretzka i Lewy terminator za Free, Thiago odkupili też za niewielkie pieniądze, jedynie z czym nie wyszło im to Tolisso i Hernandez, który jest rozczarowaniem póki co.

1

@Janiama ja sadze, ze Barcelona bedzie miala problemy z uzyskaniem tych 70 milionow i jesli to sie uda to w duzej mierze przez to, ze kluby wykorzystaja desperacji Blaugrany i ta bedzie akceptowala ceny o wiele nizsze niz te, ktorych by oczekiwala.
W dwoch slowach: wyprzedaz garazowa.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?