- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1391 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1391 Culés
3
Mówienie że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy (tak jakbyśmy byli w jakimś dobrym miejscu) dzięki Unii Europejskiej to tak samo jakby powiedzieć że dzięki PiSowi teraz są lepsze i tańsze komputery niż za PO.
5
@Nano22
A nie jesteśmy w lepszym miejscu niż przed Unią Europejską? Ech, ten temat był już tyle razy wałkowany...
Unia Europejska pomogła. To jest niezaprzeczalny fakt i nikt z tym nie powinien polemizować. Polemizować można natomiast m.in. z tym, czy Unia w dobrym kierunku idzie czy nie i jakie błędy popełnia. Ale faktem jest, że krajom takim jak Polska bardzo pomogła w "byciu bliżej" zachodnich, nowoczesnych Państw aniżeli wschodu.
2
@macio_944 No to chyba oczywiste że jesteśmy. Ale skąd takie założenie że to dzięki Unii? Po komunie w końcu mogliśmy mieć normalny rynek. W latach 90. rozwijaliśmy się szybciej niż obecnie. Tempo siadło wraz z tym jak zaczęliśmy wprowadzać regulacje unijne jeszcze przed oficjalnym wejściem do niej. Zamiast rozwijać się przez naszą pracę, budujemy "dobrobyt" za niemieckie pożyczki.
1
@macio_944 Niby pomogła,ale te kredyty,dofinansowania nie są za darmo
3
@Nano22 :D Tempo siadło bo już nie jesteśmy na tak żenująco niskim poziomie gospodarczym. Kojarzysz przypadek Chin? Oni rośli po kilkanaście procent rocznie bo odbijali się z poziomu pola ryżowego. Podobnie było w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Czechach itd. Poziom gospodarki po bloku wschodnim był na takim poziomie, że nienormalnym by było gdybyśmy nie notowali ogromnych wzrostów. Ale też jak się patrzy na nasz wykres wzrostów PKB rok do roku to nie widać jakiegoś szału przed tą Unią. Raczej podobny poziom, a tak jak mówię liczony od dużo niższego stanu gospodarki więc nominalnie dużo niższy.
2
@Nano22 Unia pomogła jeżeli idzie o duży szybki wzrost, jeśli idzie jednak o dlugoterminowe profity to wszystko wskazuje, że wyjdzie nam to bokiem. Wszystkie największe spółki przejęte przez zachodnich gigantów, a więc cel numer jeden unii osiagniety...
1
@Nano22 Ale bo Unia daje pieniądze to taki sam argument jak 500+ .
1
@macio_944 A na zachodzie to USA pomogły i gdyby nie oni to by państwa zachodnie nie były tak rozwinięte, Polska nie mogła z tej pomocy skorzystać.