La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1212 Culés

5

Toczenie piany o wybór I Prezesa SN nie ma zupełnie sensu. Od początku było wiadomo, że na podstawie nowej ustawy będzie nim nielegalnie powołany sędzia. I tak po zmianie władzy Manowska zostanie usunięta ze względu na wadliwość procedury wyboru. To kwestia dla wszystkich oczywista, bo I Prezes wybrany spośród nielegalnych nie będzie miał poparcia ani wśród prawidłowo wybranych sędziów, ani w środowisku prawniczym.

konto usunięte

0

@tobiasson92 z tą zmianą władzy może być problem,ale ogólnie masz rację;)

2

@Barca1992 W ciągu najbliższych 6 lat się zmieni na pewno ;)

0

@tobiasson92 No właśnie nie do końca. Zacznijmy od tego że szalenie ważne są te wybory prezydenckie, które mimo wszystko teraz tylko wariat by podważył. Jeżeli wygra Duda to mamy dalszą destrukcje i jeszcze większe przejęcie kontroli nad sądownictwem. W takiej sytuacji mamy 3 lata rządów podczas których spora część sędziów SN może odejść w stan spoczynku i większość będą stanowili nowi sędziowie. Co więcej ostatni rok tej kadencji będzie przypadał na bardzo duży wzrost gospodarczy i wyjściu z dołka po pandemii jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nawet jeżeli w takim przypadku władze w 2023 przejełaby opozycja to na starcie mają wrogiego prezydenta i wszystkie instytucje przjęte przez PiS. Oczywiście będzie w nich zmiana ale nie taka szybka jakby mogło się wydawać. Przypominam, że prezydent ma wpływ na wojsko a zmiana generałów bliskich Błaszczakowi i Macierewiczowi będzie wymagała zgody Dudy. Dodając do tego służby które są zinfiltrowane przez pisowców i wojska obrony terytorialnej próba zmiany Manowskiej byłaby pretekstem do użycia siły, pamiętaj że oni wtedy nie mieliby już nic do stracenia. Policja która byłaby pod kontrolą rządu nie ma szans z wojskiem:/

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?