- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1746 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
98 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1746 Culés
3
Czy prawdą jest, ze FIFA apeluje do zarządców poszczególnych lig, aby nie karać piłkarzy manifestujących solidarność z zabitym brutalnie przez policję Amerykaninem?
A tyle było gadania, ze stadion piłkarski i areny sportowe to nie miejsce na wyrażanie jakichkolwiek poglądów, pamiętam jak znakomitego serbskiego pływaka Cavicia chcieli, albo nawet wyrzucili z mistrzostw za napis " Kosowo jest serbskie".
Bo jestem ciekaw, jakby tak ktoś inny zaczął manifestować nagle na stadionach, a przecież pokrzywdzonych zawsze jest sporo np Ukraińcy z Donbasu. Jedno pozwolenie, nawet w jakże słusznej sprawie stworzy podwaliny i za chwilę stadiony mogą być miejscem jawnych manifestacji poglądów.
5
@MESSIah16 a słyszałeś o akcji w futbolu no racism??
Oni FIFA/UEFA od dłuższego czasu akurat w tym kontekście niejako uniwersalnym (bo dotyczącym większości świata) biorą udział. Co innego manifestacje polityczne, które (choćby jak z Kosowem) które mogą powodować antagonizmy i zapalne zachowania wśród kibiców.
3
@MESSIah16 Jednak rasizm czy sprzeciw wobec niego to nie jest pogląd polityczny, nie godzi w interesy konkretnego państwa kosztem innego. Były już też na meczach tęczowe opaski u piłkarzy na znak solidarności z LGBT itd.
0
@Striker no ale tak samo Ukrainiec powinien mieć prawo zademonstrować przeciwko okupowaniu ich państwa i mordowaniu ludzi przez Rosjan nie?
0
@Bobo25 Ale w USA nikt nie zabił tego człowieka bo był czarny, nie wyzywał go za kolor skóry, po prostu było to brutalne zatrzymanie, morderstwo. Co innego rasizm na stadionach i wyzywanie piłkarzy czarnoskórych a co innego zamieszki w USA. Jest w internecie nagranie jak zawodnik NBA czarnoskóry bije białego prawdopodobnie z Anify za to że ten niszczy mu samochód.
0
@ArdoFCB Ale tu nie chodzi o to czy akurat to zdarzenie miało podłoże rasistowskie, choć nie można wykluczyć że policjant mógł być uprzedzony do afroamerykanów. Tylko o to że ten "incydent" nabrał symbolicznego wymiaru i wzruszył tą cała falę "antyracism". Uefa/Fifa wobec faktu że od lat prowadzą kampanię przeciw rasizmowi wydały takie a nie inne dyspozycje i tyle.