La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1240 Culés

8

"NASA już w 2024 roku planuje powrót ludzi na Księżyc, co jest krokiem przed śmielszymi planami - kolonizacji naszego naturalnego satelity oraz Marsa. Jednak zanim to nastąpi, naukowcy muszą rozwiązać poważny problem dotyczący zasilania.

Jak podaje Chemical & Engineering News, ACS uważa, że najlepszym rozwiązaniem na pozyskiwanie energii w kosmosie mogą być reaktory jądrowe. Zdaniem specjalistów, jako jedyne są w stanie zapewnić odpowiednią ilość energii, by zasilić bazy, które muszą funkcjonować w niegościnnych warunkach na innych planetach."

Ciekawostka :)

1

@macio_944 A najlepiej użyć reaktora fuzyjnego :) Może ITER coś popchnie na przód, ale dopiero za 5 lat go uruchomią i będzie się nagrzewać do temperatury chyba 100 mln °C. Choć może się okazać, że nie da się przy obecnej technologii skonstruować reaktora tego typu, który wyprodukuje więcej energii niż zużyje i za dopiero np. 100 lat to się uda.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?