La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 666 Culés

7

5

@FafitFCB Mnie się wydaje, ze od wielu lat jest problem z ręka w polu karnym. Nie ma dokładnie określonych reguł, jest sporo własnej interpretacji, dlatego jeden sędzia gwiżdże tak, a inny inaczej, w przypadku tej samej sytuacji.

0

@JohnA Przychodzi mi na myśl sytuacja ze zmianą przepisów w siatkówce, a konkretnie zakaz dotykania siatki całkowity (poprzednio tyczyło sie to górnej taśmy). Wymagało to przez pewien czas dyscypliny od zawodników lecz później stało się to już automatyzmem. Wydaje mi się, że piłkarze też mogliby nauczyć trzymać rękę przy ciele, oczywiście o ile każda ręka przy ciele nie byłaby gwizdana (no bo jak nie przy ciele to gdzie ma niby być żeby sędzia jej nie gwizdnął).

0

@Hrzan No mi się wydaje, ze nie da się rozwiązać w 100% problemu z ręka w polu karnym. Należy przyjąć jakiś sposób rozstrzygania tych spraw, który będzie- być może- kontrowersyjny, ale za każdym razem skrupulatnie się do niego stosować i tak jak mówisz, na początku pewnie byłby protesty, lecz po czasie każdy by się nauczył i przywyknął. A w obecnej sytuacji, to jest tylko szukanie „a w tym meczu było identycznie i zagwizdał”, „a w tamtym meczu tez miał przy ciele i nie gwizdał tak jak tu” itd...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?